233 Shares 1672 views

Jaka jest wielkość szafy kuchennej?

Niezależnie od jakiejkolwiek kuchni – dużej lub małej – aby osiągnąć jak najbardziej komfortowy układ, musisz dokładnie zmierzyć cały pokój, a następnie biorąc pod uwagę rezultaty, przygotuj projekt. W planie nie powinno być żadnych nieuzasadnionych momentów. W przeciwnym razie okaże się, że Twoja płyta jest niższa (wyższa) niż powierzchnia robocza, a szafki wiszące nie pozwalają na umieszczenie multiwloka lub procesora spożywczego.

Standardy są różne

Oczywiście, jesteśmy przyzwyczajeni do polegania na ogólnie przyjętych standardach. Zwykle są na nich równe, zbierając gotowy zestaw kuchenny. Rozmiar szafek w międzyczasie może się różnić. Prawdopodobnie nieliczni zauważyli, że meble wykonane w krajach azjatyckich (to samo Chiny) są nieco niższe, ale skandynawowie przeciwnie kierują się wyższym barem. Rosyjscy producenci przestrzegają średnich parametrów.

Te liczby nie pojawiły się z powietrza, uwzględniały średni wzrost populacji, wymagania ergonomii, bezpieczeństwa, a także specyfikę krajowego układu kuchni. Dlatego też nie bądź zbyt leniwy, aby poprosić konsultanta o dokładną wielkość sprzedaży szafki kuchennej.

Konstrukcje podłogowe

Moduły podłogowe są najważniejszym elementem zestawu słuchawkowego, oprócz półki do przechowywania produktów i naczyń, płyta grzejna, umywalka i zmywarka. Ponadto jest to powierzchnia robocza. Dlatego ważnym wskaźnikiem w tej kategorii produktów jest wysokość.

Rozmiar szafki kuchennej pochodzenia rosyjskiego lub włoskiego wynosi 85 centymetrów. Tutaj wzięliśmy już pod uwagę wysokość naroża, grubość blatu stołu i parametry samego pudełka. Jeśli trzeba "złapać" tę wartość do 90 centymetrów, konieczne jest zwiększenie grubości blatu lub, na przykład, uzyskanie struktury z regulowanymi nóżkami. Lub szukać modeli według standardów skandynawskich.

Szerokość wzorów różni się, ale głębokość zwykle wynosi około 55 centymetrów. Ta niezmienna jest zrozumiała. Jeśli głębokość zmniejszy się do 45 cm, trzeba będzie szukać specjalnych wąskich modeli urządzeń gospodarstwa domowego (pralka, zmywarka).

Wielkość kuchni-kolumny zależy od ogólnego projektu zestawu kuchennego. Nie powinna wykraczać poza granice jednej linii. Jeśli chodzi o standardy, widzimy następujące liczby: 210 lub 240 centymetrów to wysokość, a 60 cm to szerokość.

I to będzie wisieć na ścianie

Zestaw zawiera szafki kuchenne. Ich wymiary są określone przez górne i dolne granice. Czy to trudne? Wcale nie. Mierzymy od blatu 55 lub 60 centymetrów – tutaj mamy dolną granicę. Górna linia znajduje się w przybliżeniu w odległości około 210 lub 240 centymetrów od podłogi. Głębokość tych struktur jest mniejsza niż w podobnej podłodze. Jest w przybliżeniu 32 centymetrów.

Oczywiście powyższe wymiary są zalecane. W życiu wszystko jest znacznie bardziej skomplikowane. Są zbyt pokoje niestandardowe. Są ludzie o niestandardowym wzroście. Są osoby niepełnosprawne. Dlatego ostatecznie rozmiar szafy kuchennej jest określany nie tylko za pomocą ogólnie przyjętych parametrów. Najważniejsze jest komfort, bezpieczeństwo i komfort.