187 Shares 5078 views

Dania Ciekawostki

Dania znajduje się w Europie Północnej na Półwyspie Jutlandii i 480 wysp, z których jeden to największa wyspa na świecie – Grenlandia. Spośród wszystkich krajów skandynawskich Dania jest uważana za najbardziej niezwykłe interesujące fakty są jasne dowodem. Ponieważ zainteresowanie jest już sama forma rządów w kraju – królestwo pod przewodnictwem królowej. Szef rządu jest premier.

Dania ciekawych faktów historie, które przetrwały do naszych czasów, sugeruje, że ze wszystkich krajów skandynawskich, to nie tylko najstarszym, ale także najpotężniejszym królestwem. Tak więc w czasach Związku Kalmarze, czyli od 1397 do 1523 roku, duński monarchia rządzona przez trzech krajach – Danii, Szwecji i Norwegii, ostatnie dwadzieścia lat krajach rządzonych przez Koroleva Margreta.

Prawie wszyscy Duńczycy mówią w języku angielskim, chodzenie jest oficjalnie uznane przez duński. W tej niewielkiej wsi krajów i wszystkich większych miastach, w tym w stolicy Kopenhagi, mają szczególny komfort. Drogi są tu wyłożone kamieniem, a domy z iglicami pokryte płytkami, bardzo podobnych do zabawki – to sprawia, że Kopenhaga jak bajka. Kopenhaga i wszedł do dziesiątki miast, gdzie odbywają się kongresy. Mieści on także jednym z największych uniwersytetów na świecie.

W Danii, urodziłem się i wychował najbardziej utalentowaną gawędziarza na świecie – Hans Christian Andersen. Jego świat słynny posąg Małej Syrenki w Kopenhadze jest zainstalowany, stał się symbolem kraju. Baśnie Andersena tłumaczone na niemal wszystkie języki świata.

W niektórych krajach, to zjawisko powszechne stało szwedzka rodzina, składająca się z trzech osób, ale Dania ciekawych faktów o nim, stała się pierwszym krajem w 1989 roku do legalizacji małżeństw homoseksualnych i wyrównał praw par homoseksualnych, jak pary heteroseksualne.

Kuchnia duńska łączy świeże sushi i owoce morza, ale przede wszystkim uwielbiam śledzie Danes, który jest częścią kanapek, które są w kuchni narodowej, istnieją niezliczone. W uzupełnieniu do połowów w Danii i rozwoju hodowli zwierząt gospodarskich. Ten mały kraj zaopatruje rynek światowy jest trzecią częścią skór norek. W rolnictwie, Danii, zatrudnia tylko 5% populacji, ale mimo, że produkty rolne są produkowane w trzech i pół razy więcej niż potrzeba do użytku osobistego. Dania produkuje wiele produktów organicznych rolnictwa i handlu z niemal wszystkich krajów świata.

W Danii, dzięki pracy policji, przestępczość praktycznie nie rozwinęła. Na przykład, po wyzwoleniu więźniów zatrudnić natychmiast, wykonaj je i znaleźć nie tylko coś dla siebie, ale mogą płacić kosztów związanych z nim, takich jak filmowanie i edycji. Jest to bardzo spokojny kraj. Nasz rosyjski car Mikołaj II lubił tu przychodzić i ubrany w prosty strój, po prostu spacerując po Kopenhadze, a sam.

Uważa się, że drogi w Dania – jeden z najlepszych w Europie, a podatek od samochodów jest najwyższa, więc prawdopodobnie głównym środkiem transportu jest rower tutaj. W związku z tym zagęszczenie ruchu jest znacznie mniejsza niż w miastach Rosji, ale samochód się zająć nie więcej niż w jakimkolwiek kraju europejskim. Rowerzyści mogą być również wynajmowane, i zupełnie za darmo jeśli wziąć rower – upuścić monetę do maszyny, a kiedy oddać rower – zabiera. Płatne drogi w kraju nie. Opłata za przejazd środkami transportu publicznego jest wysoki, ale na przystankach lub w innych miejscach publicznych, można znaleźć cztery bezpłatne gazety codzienne.

Anglia University of Leicester przeprowadzili badania i stwierdzili, że stan, w którym żyją najszczęśliwszymi ludźmi, Dania jest ciekawostki to udowodnić. Ale Duńczycy są nie tylko najbardziej szczęśliwy, są one również najmądrzejsi ludzie i zrozumieć, że bogactwo nie jest mierzone ilością czegoś i że człowiek potrzebuje znacznie mniej niż to, co ma. W ostatnich latach Dania najbogatszych i szczęśliwy kraj został uznany w wielu okazjach.