595 Shares 9371 views

Pamięć: Rozwój pamięci. Przeglądu najlepszych praktyk

Każdego dnia otrzymujemy wiadomości. Przychodzą do nas z przyjaciółmi, z kart książek, gazet i od świata zewnętrznego. Większość tych informacji chcielibyśmy zapamiętać. Jednak często zdarza się, że w odpowiednim czasie nie będziemy w stanie zapamiętać, czego nauczyli się wcześniej. Aby w jak najmniejszym stopniu do czynienia z tym trudności, konieczne jest, aby zwracać uwagę na rozwój pamięci. Aby to zrobić, psychologów i naukowców wiele technik, które zostały stworzone, aby pomóc trenować swój mózg do uczenia się i zapamiętywania.


rodzaje pamięci

Do przechowywania muzyki, liczby, osoby, miejsca lokalizacji obiektów, procedury i tak dalej, stosujemy różne rodzaje pamięci. Jest on podzielony na kilka odmian:

  1. Wideo.
  2. Słuchowe.
  3. Silnik lub odruch.
  4. Werbalne logika.

Regularne ćwiczenia pozwala poprawić pamięć. Rozwój jest jedynym w swoim rodzaju (np wizualny) nie poprawia się automatycznie i słuchu. Jest udowodnione, że dla każdego typu pamięci odpowiadają różne obszary mózgu. Dlatego ważne jest, aby zidentyfikować ich słabości i zacząć je rozwijać.

pamięć wzrokowa

Że człowiek może rozpoznać ludzi, teren imprezy, on potrzebuje dobrą pamięć wzrokową. Rozwój jego bardzo korzystny, ponieważ pomaga być bardziej uważny i, na przykład, aby odtworzyć na papierze ważne numery i daty. Osoby, których zawód jest związany z rysunkami, ten obszar mózgu rozwija się znacznie lepiej niż inne. Wśród nich są szczęśliwcy artyści, projektanci, animatorzy. Ci ludzie regularnie świadomie pamiętają szczegóły, cechy i niuanse, aby wyświetlić je na papierze. Ci, którzy chcieliby ćwiczyć swoją pamięć, należy starannie rozważyć obrazów, obrazy, portrety. Rozwój pamięci nie oznacza po prostu bezmyślne niewolnika. Musimy starać się zapamiętać cechy twarzy, mimiki i więcej. Na początku tworzymy wyobrażenie o tym, co widział obraz, a następnie skupić naszą uwagę na szczegóły. Na każdym zdjęciu nie więcej niż 15 sekund wydać, a następnie przejść do kolejnego portretu. Staramy się zapamiętać więcej szczegółów. Z biegiem czasu, z regularnym treningu mózg może wchłonąć więcej szczegółów w krótszym czasie.

pamięć wzrokowa w życiu codziennym

Może to być przydatne do nas w wykonywaniu codziennych czynności, sprawunki. Aby to zrobić, należy podłączyć swoją wyobraźnię. Na przykład, masz teraz zrobić worek śmieci, ale zwykle o tym zapomnieć. Aby to zadanie nie jest z mojej głowy, można zamknąć oczy i wyobrazić sobie, jak ogromny worek śmieci zabawy maszerują po schodach z boku pojemnika. Najważniejsze jest to, że ten niezwykły obraz zapomnieć skomplikowane niż tylko suchą codziennej pracy. Podobnie możemy reprezentować inne obrazy, które pomogą pamiętać codziennych czynności.

Słuchowe rozwój i trening pamięci

Informacje uzyskane w uszach jest bardzo ważne w naszym życiu. Więc dowiedzieć się ważne informacje, które pomogą ustalić, jak się zachować, co zrobić, aby ktoś pamięta. Dlatego rozwój pamięci w tej dziedzinie pomoże uczynić nasze życie lepszym, nie będzie musiał spędzić sporo czasu próbując zapamiętać ważne informacje. Na treningu, można użyć następującej metody. W drodze do sklepu lub do pracy możemy usłyszeć fragmenty rozmów przechodniów. Spróbuj złapać słów i zwrotów, i zachować je w pamięci kilka sekund. Wieczorem, spróbuj zapamiętać te oferty lub rozpocząć przynajmniej ich zawartość.

Ćwiczenia na treningu pamięci słuchowej

Włącz nagrywanie dźwięku z wierszem. W pierwszym dniu, słuchać na jednej linii, w celu przedstawienia w jej głowie, jakby to wyrażenie jest napisane w Twoich oczach. Staraj się zapamiętać te słowa. Jeśli nie powtórzyć wiersz, posłuchać ponownie. Wszystkie słowa muszą być jasne i znajome. Po zapamiętanego linii, powtórz wszystkie słowa w odwrotnej kolejności. Na przykład, „Złoty Chmura spali na piersi gigantów urwiska” i vice versa – „olbrzymia skała na piersi złotą chmurą spędził noc.”

Na drugi dzień ten sam sposób słuchania innej linii i zapamiętywać. Powtarzać materiał w tych dwóch dni. Każdy dzień, zapamiętać nawet jednej linii, nie zapominając wyrecytować z pamięci znajome słowa. Następnie rozpocznie się zapamiętać wiersz z dwóch linii. I tak dalej. dążyć za każdym razem po prostu zapamiętać materiał, i pamiętaj, nie zapomnij, że trzeba przewijać odpowiednich obrazów w głowie.

Że dzięki którym mówimy poprawnie

Dla człowieka jest bardzo ważne, pamięci werbalnej i logiczne. Rozwój tego rodzaju – bardzo ciekawy proces. Pamięć ta jest odpowiedzialna za prawidłowe fałdowanie słów w logiczny łańcuch edukacji są jasne, poprawne zdania. Oto podstawa myślenia. Są one przenoszone w ludzkim języku. Istnieje kilka sposobów, aby odziać swoje myśli w słowa. Po pierwsze, można przekazać istotę wolnego stylu, najlepiej jak możemy. Po drugie, można użyć zasady rozliczania werbalnej. To tutaj, że trzeba dobrą pamięć do zapamiętania propozycję projektu. Ale jest pewien wyjątek: nie możemy trenować ten obszar mózgu, czy po prostu bezmyślnie na pamięć gotowych reguł. Konieczne jest, aby spróbować zrozumieć ich sens, powód dlaczego projekt powinien być wykonany w taki sposób. Tylko w tym przypadku zaczniemy rozwijać pamięć logiczną. Jako ćwiczenie, możemy przyjąć ofertę i starają się poprawnie zinterpretować, nie zapominając o użyciu słownictwa.

Książki o treningu pamięci

Stworzyła wiele technik, które pomagają osoby w każdym wieku do rozwijania obszaru mózgu odpowiedzialnego za pamięć. Na przykład, popularność tej książki, który został napisany przez Williama Atkinsona – „Pamięć i jej rozwoju” Amerykański pisarz i psycholog daje konkretne porady na temat ćwiczeń, że zdolności i o tym, jak pielęgnować własnej zdolności do wchłaniania niezbędnych szczegółów. Atkinson opowiada jak szybko zapamiętać daty, twarze, numerów i nazw.

przechowywanie dzieci

Rozwój pamięci u dzieci jest bardzo ważne, ponieważ wpływa na to jak postrzegają oni informację w trakcie studiów. Współdziałanie z dzieckiem musi być systematycznie, począwszy od lat przedszkolnych. W tym wieku, młody człowiek pracuje najlepszą pamięć związaną z obrazami i emocjami. Dzieci są mniej wrażliwe na znaki lub słowa. Ale jest to niezbędne do określenia, które pamięć jest lepiej rozwinięta swoje okruszki. Być może jest to łatwiejsze do zapamiętania, kiedy maluje, lub, wręcz przeciwnie, kiedy był gotowy, aby pokazać zdjęcia. Czy jest to jeszcze lepiej rozmawiać i wyjaśniać. W każdym razie, w tym wieku lepiej wykorzystać gry dla rozwoju. Pamięć w trakcie tego procesu łatwiejsze do strawienia informacji.

„Zgadnij, co to jest!”

W tej grze można brać udział kilkoro dzieci. Każde dziecko z dala od innych pokazuje przedmiot, który musi następnie opisać własnymi słowami, nie patrząc na niego. Myślę, że można tylko po dziecko nazywa istotnych różnic podanych rzeczy. Pod koniec gry można zachęcić wszystkie cukierki. Dla dzieci to było ciekawe, kto mówi, może być podana w ręce oknie lub kamienia, który jest przekazywany do następnego przekaźnika narratora.

Istnieją inne gry do rozwoju. Pamięci (i nie tylko) będą dobre ćwiczenie jeśli zrobione te ćwiczenia regularnie. Na przykład, w następnej grze jest aktywna nadal logiki dziecka. To zajmie kilka patyków, kawałków 20-30. Można zastąpić mecze. Dorosły stawia postać, może to być choinka, dom, miód. Dzieciak patrzy na niego do 4 sekund i stara się pamiętać. Po tym, moja mama obejmuje arkusz papieru swojej kreatywności i pyta okruchy, aby tę samą postać. Niewłaściwe rozmieszczenie różdżki – to pomyłka. Można stopniowo skomplikować, wyświetlanie wielu figur. Oczywiście, zadanie może wydawać się skomplikowane w pierwszym, ale w końcu dziecko będzie rozwijać pamięć, i odnieść sukces.

Kolejna gra nie jest mniej przyjemne pociągi tę zdolność. Rozłożone na powierzchni 10 zabawek. Skąpe powinien starać się zapamiętać kolejność, w jakiej się znajdują, uznając je przez około 20 sekund. Po tym, jak odwraca się, można usunąć dwie zabawki lub zamienić je. Zadaniem dziecka – aby zrozumieć, co się zmieniło, i naprawi wszystko.