660 Shares 3630 views

Jak gotować grzane wino. Kilka prostych pomysłów

Na wzmiankę o grzanym winie raz staanovitsya ciepło w sercu, mimo wszystko grzane w języku niemieckim (Glühender Wein) dosłownie oznacza „red-hot wino”, a dokładniej powiedzieć, dobrze ocieplony, z dodatkiem przypraw tart i cukru, Stół (głównie czerwony) wina raczej słaby. Aromat grzanego wina w prawdziwie oszałamiające!

Gotować grzane wino wymyślił Europejczyków, i tradycyjnie pić, nie tylko w Niemczech, ale również w Austrii, Wielkiej Brytanii oraz w krajach skandynawskich. Europejczycy, w tym niskiej alkohol napój jest przygotowany, zwłaszcza na Boże Narodzenie i inne święta, które wchodzą w chłodnym sezonie, traktować ich gości w domu i chętnie go kupić podczas festiwali ulicznych święto, bo to naprawdę bardzo dobry ciepły w zimny raz w roku.

Ja też czasami lubię przygotować własną wersję grzanego wina w domu, zwłaszcza gdy występują objawy przeziębienia i ma zamiar rozpocząć się trząść, i to ostre gorące wino błyskawicznie rozgrzewa – ciepło prostu płynie w jego żyłach.

Zastanawiasz się, jak gotować grzane wino?

Przepisy na jak gotować grzane wino jest całkiem sporo. W tym przypadku, w każdym razie nie trzeba się wydostać z ich zapasów drogie zbiórki wino pasuje każdy stół, półwytrawne, a nawet suche. Biorę przeważnie czerwone, choć nie jest to przepis na grzane wino i białego wina.

Najprostszy przepis na grzane wino oznacza wino, woda, cukier i przyprawy, w tym wymaganych goździki, imbir, cynamon i gałka muszkatołowa, dodać grzane wino w skorupie cytryny lub pomarańczy, rodzynki i inne kawałki ulubionych owoców. Przyprawy pochodzą z nie bielonego i całkowicie lub stosunkowo duże kawałki.

Tak, jak gotować dla grzanego wina w domu?

Robię bardzo prosta – wziąć butelkę stołowego czerwonego wina, zawartość alkoholu nie przekracza 10% i kupić gotowe mieszanki przypraw do grzanego wina, które zawiera wszystkie składniki vysheperechsilsennye plus rodzynki, kardamon.

Turku lub chochla wlać około jedną trzecią filiżankę wody (może trochę więcej) i iść spać w jej przypraw, doprowadzić do wrzenia i gotować na małym ogniu przez zaledwie kilka minut, nie dłużej, następnie zdjąć z ognia i dają napar na bulionie przez 10 minut.

Tymczasem wino wlewa się do garnka i podgrzać go do stanu ciepłego (bez doprowadzenia do wrzenia!) I wlać bulion z przyprawami, dodać łyżkę cukru i jeszcze przez jakiś czas to wszystko nagrzewania, ale znowu, nie dopuszczając zawartość patelni wrzenia. Jest to ważne, ponieważ overboiled przyprawione wino ma zupełnie inny smak, znacznie gorsze niż być powinno.

Gorący napój musi przenikać przez sito i wlać bezpośrednio na Wysokie szklanki lub kubki o ściankach uchwytu do chłodzenia napojów jest długo jak to możliwe, ponieważ napój nie jest grzane siatkówki i gorący płyn pikantny smak. Czasami, aby poprawić smak i siła jest dodawana do grzanego wina trochę brandy lub likieru.

Z tego ciepły i korzenny zapach natychmiast staje się przytulny nastrój i zauważalnie lepsze!

Jednakże, jeśli dom ma inne przyprawy, ten przepis jest bardzo łatwy zmieniać, na przykład, dodać 2-3 grochu ziele angielskie w mieszance przypraw, można poeksperymentować z ilością cukru, zwłaszcza jeśli wino jest sucha, dodać po wyjęciu z pieca w ottsezhenny mieszaniną miodu. I masz całkowicie unikalne kombinacje smakowe za każdym razem.

A jak zrobić grzane wino z owoców?

Zasada przygotowaniu pozostaje taka sama – ciepło wina do około 70-80 stopni (nie więcej), ale zamiast wody można zrobić, na przykład, sok jabłkowy, sok może być przejęte na przykład kieliszek wina w butelce, można wyciąć jabłka na plasterki i udekorować drinka z plasterki cytryny. W tym przypadku, wszystkie przyprawy nie trzeba dodawać, ale wzmocni goździki i smak cynamonu.

Podczas gotowania ważne jest, aby pamiętać tylko podkreśla jak zrobić grzane wino i eksperymentowanie z dodatkami na zdrowie i jeść to rozgrzewa duszę drinka w dobrym towarzystwie!