393 Shares 7430 views

EPSON L355: Urządzenia wielofunkcyjne dla domowych i biurowych

Skaner, drukarka i kopiarka EPSON L355. Drukarka wielofunkcyjna idealnie nadaje się do małych lub nawet średnich biur, więc dla domu. Jest to jego specyfikacja, możliwości i inne powiązane niuanse, które zostaną omówione w dalszej części artykułu.


Pozycjonowanie

WiFi позиционируется EPSON L355. Jako najtańsze urządzenie do drukarek atramentowych z wbudowaną obsługą HPC i WiFi znajduje się EPSON L355. IFI , jak wspomniano wcześniej, są idealne do biura lub domów. W pierwszym przypadku liczba komputerów nie powinna przekraczać 35 sztuk. Dlatego też, chociaż bohater tego przeglądu należy do klasy budżetowej, nie oznacza to, że jakość wydruku jest niższa od średniej. Wręcz przeciwnie: z tym obrazem w tym przypadku wszystko jest w porządku. Tak jak w zwykłych dokumentach czarno-białych.

Metoda drukowania. Lista kolorów

Drukarka atramentowa EPSON L355 korzysta z tej samej technologii drukowania – drukarki strumieniowe. Obraz w procesie drukowania w tym przypadku jest tworzony za pomocą atramentu. Wielkość spadku wynosi 3 pl. Liczba kolorów w tym przypadku to 4. Jeden z nich jest czarny. Pozostałe trzy to żółte, niebieskie i purpurowe. Łączy się te kolory, które tworzą obraz.

Możliwości przełączania

Doskonałe możliwości komunikacyjne w drukarce EPSON L355. MFP umożliwia łączenie za pomocą przewodowego interfejsu "YUSB" z jednostką systemu PC lub może odbierać wydrukowany dokument, na przykład przy użyciu protokołu WiFi. Są to główne główne metody łączenia urządzeń tej klasy. и LPT. Wadą jest brak zintegrowanego gniazda kart pamięci, interfejsów FireWire i LPT. Taka lista komunikacyjna może pochwalić się droższymi urządzeniami, a IFI są prawie niemożliwe.

Charakterystyka rozdzielczości

MFP EPSON z firmą CISS zawsze wyróżniał się konkurentami o doskonałych specyfikacjach technicznych. Przede wszystkim należy odnotować zgodę dokumentu wyjściowego, która odpowiada numerowi 5760×1440. Ponieważ łatwo jest odgadnąć, z taką gęstością punktów na powierzchni arkusza, bardzo trudno jest odróżnić oddzielny element. Rozmiar kropli odpowiada 3 pl. W trybie skanera lub kopiarki ten wielofunkcyjny aparat ma skromniejsze i identyczne specyfikacje techniczne pod względem rozdzielczości, które w tym przypadku jest już ustawione na 2400 x 1200.

Format, szybkość

Maksymalny format arkuszy papieru, na którym możliwe jest drukowanie rozwiązania w tym artykule, to A4. Obsługiwany jest mniejszy format tego urządzenia wielofunkcyjnego. Mogą to być standardowe arkusze (na przykład A5 lub B5) i inne. Prędkość drukowania dla trybu czarno-białego jest ustawiona na 33 arkusze na minutę, a dla koloru – 15. Oddzielnie w tym przypadku dane wyjściowe zdjęć. Jeden taki obraz o rozmiarze 10×15 wydrukowany jest na 69 sekund. Gęstość zużytego papieru powinna wynosić od 64 do 255 g / m 2 . Ponadto producent gwarantuje, że urządzenie wydrukuje na papierze błyszczącym i matowym.

Recenzje

Drukarka wielofunkcyjna EPSON z CISS jest wyważonym rozwiązaniem technicznym, które ma pewne zalety w prawie każdym bezpośrednim konkurencie. Jest to obecność wbudowanego systemu NPC, jest to wysoka rozdzielczość dokumentu wyjściowego o poprawionej jakości i fenomenalnie dużej prędkości, a także dość bogaty pakiet (6 zbiorników z tuszem: 3 z czarnym i jednym kolorem) Podłącz urządzenie do sieci bezprzewodowej. Ponadto, i bardzo demokratyczna cena. Nie jest to pełna lista zalet tego modelu urządzeń wielofunkcyjnych, które akcentują właścicieli. а вот Linux этот японский производитель множительной техники в этом случае обделил своим вниманием). W tym przypadku istnieją dwie wady: trudność w konfiguracji połączenia bezprzewodowego (należy wyłączyć zaporę na komputerze i routerze, aby zapewnić stabilną i niezawodną pracę urządzenia wielofunkcyjnego) oraz dostępność sterowników tylko dla dwóch głównych platform oprogramowania (Windows i MacOS, Japoński producent sprzętu do kopiowania w tym przypadku pozbawił jego uwagi).

Cena:

Na 8000 rubli drukarka EPSON L355 jest obecnie oceniana. Opinie wskazują również na pełną zgodność z tym kosztem urządzenia wielofunkcyjnego i jego cech technicznych. W tej ilości drukarka, maszyna do kopiowania i skaner są nabywane w jednej osobie iz dużą prędkością. и наличие интегрированной системы НПЧ. Ponadto należy dodać wsparcie dla technologii łączności bezprzewodowej WiFi i obecności zintegrowanego systemu NPC. W rezultacie okazuje się po prostu doskonały IFI z bardzo skromnym kosztem.

Wyniki

To prawie idealne dla EPSON L355. IFI przede wszystkim szczyci się obecnością CISS, dzięki czemu koszt jednego z nich otrzymał w tym przypadku znacznie niższy niż w przypadku dowolnego konkurenta bezpośredniego. To właśnie dzięki tej zrównoważonej kombinacji bohatera tego przeglądu jest świetna zarówno dla domów, jak i dla biura o małych i średnich wymiarach.