664 Shares 3773 views

Shark kula karpie

Shark Ball – gatunek ryb innych niż wielkiej wytrzymałości. Dlatego są one bardzo popularne wśród miłośników przyrody. opieki nad nimi jest minimalna, ponieważ są bezpretensjonalne. Shark Ball – bardzo ruchliwe i aktywne ryby. Co więcej, ten niezwykły skoczków zdolnych wyskakują z wody iw ten sposób pokonać odległość.


Akwarium dla tych ryb powinny być duże. Ważne jest również to, że zamknął szklaną pokrywę, w przeciwnym razie łuszcząca zwierzaki po prostu wyskoczyć z niego. Shark Ball pochodzi z Azji. Z prawej treści mogą żyć osiem do dwunastu lat. Ich długość może osiągnąć trzydzieści pięć centymetrów. Pomimo nazwy spółgłoskę, rekiny, ryby te nie mają nic wspólnego, ponieważ należą do zupełnie innej rodziny – do karpia. Ich siedliska – słodkowodne.

Shark Ball – bardzo spokojna ryba. Oni się wraz z wszystkimi mieszkańcami podwodny świat od ich wielkości. Jeszcze rekin piłka może jeść małe ryby, kiedy dorosną. Dlatego ważne jest, że ich sąsiedzi nie były zbyt małe. Interesującą cechą życia tych ryb jest to, że robią niezwykłe dźwięki pod wodą. Jeśli pomieszczenie jest całkowicie milczy, sygnały podawane przez niezwykłego ryb, można nawet usłyszeć. Oni najlepiej rozwijają się w niewielkich stadach krewnych. W niewoli, że z powodzeniem hodowane. Zazwyczaj mają srebrzysty kolor z białymi i czarnymi finlets wykończenia. Ciało wąskie, długie wąsy ma oczu. Mężczyźni wydają się być mniejsze i cieńsze niż kobiety.

Bala Shark podawania żywego pokarmu jak większość: larwy ochotki, artemii, robakami, biały. Ponadto, nie wyrzec warzyw i suche płatki.

Wyposażenie akwarium rekinów spotkaniu, nie należy zapominać, że na wygodne noclegi one potrzebne są specjalne kamienie i rośliny, trawa z podwodnego sztywnych liściach. Temperaturę cieczy w nim zawartej, powinna wynosić od 23 do 25 stopni. Optymalna wartość pH w naczyniu – około 7,0. Niestety, akwarium ryba rekin piłka dość podatna na wszelkiego rodzaju typów chorób. Dlatego też przechowywać je w odpowiednich warunkach. Woda powinna być zawsze czysta i napowietrzona. Należy pamiętać, że te ryby są nieśmiałe. Jeśli dają powód do niepokoju, to może skończyć się skoki w całym zbiorniku, uderzając w ścianę i otrzymał w wyniku obrażeń.

Jak wyhodować rekina piłkę w domu? Kilka tygodni przed wspólnym sadzenia samców należy oddzielić od samic i obficie karmione. Dzień wcześniej konieczne jest, aby zorganizować ryby głodny dni. Wzrost temperatury w zbiorniku wody czystej i świeżego – dobra zachęta do rozrodu. Zbiornik powinien mieć tarło siatkę ochronną i objętości od 10 do 50 litrów. Po tarło odbywa, trzeba wypaść ryb akwariowych przyciemnić go i dodać do wody błękitu metylenowego lub jedna tabletka chloramfenikolu w 20 litrach. Przez 18-36 godzin będą mieli embrionów. Po kolejnych kilku dniach będą one przekształcić narybku. Muszą nakarmić wrotek i Artemia tak długo, jak dorosną.