338 Shares 2680 views

Może to być osoba podwoić ucznia?

Nie jest tajemnicą, że wiele dziwnych rzeczy znalezione w ludzkiej fizjologii. A dzisiaj prawie każdy może być zaskoczony przez to. Wydawałoby się, nie tak dawno temu, ludzie zebrane z całej okolicy, aby spojrzeć na człowieka, który ma szósty palec na rękę. I nic dziwnego, jeśli widzisz, to „właściciel dodatkowy falanga” w naszych czasach, stojąc kilka cali od siebie, na przykład, w kolejce na jedzenie.


Również nie będzie zaskoczony i para syjamskich bliźniaków. A nawet jeśli nie fala cię ze sceny, ale tylko w zwykłej sytuacji minie. Ze względu na fakt, że są one już tak promozolili wszystkie oczy na ekranie telewizora, sprawa ta zostanie pozostawiony bez uwagi. Co więcej, w ciągu kilku godzin, nikt nie będzie pamiętał, że niedawno przeszedł obok niego kilka przylegających do siebie ludzi.

Ale co zrobić, jeśli podczas spaceru można złapać oczy na niego nie dwa, ale cztery z uczniami? Iw jednej gałki ocznej będzie ich dwa. Podwójny uczeń – to już się naprawdę ciekawy, prawda?

Czy naprawdę jest?

Może to zjawisko czy nie, dyskusja trwa dzisiaj. Współczesna medycyna całkowicie odrzuca ten fakt, jako choroba „podwójnym uczeń”. Oczywiście, możliwe jest, że istnieje wiele przypadków, w których oko pacjenta naprawdę wygląda pary uczniów. Ale najczęściej jest to naruszenie siatkówki lub rozwój pasożyta, i tak dalej. N.

Jednak zjawisko to Pupula dupleks (double-uczeń) występuje w wielu źródłach jako starożytnych uczonych i badaczy ubiegłego wieku.

Pierwsza wzmianka

Początkowo choroba zwana „Oko diabła”. Odniesienia te można znaleźć w dziełach starożytnych pisarzy. Znamiennym przykładem jest dzieło rzymski poeta Owidiusz, gdzie podwójne uczeń ma szczególne miejsce. Oczywiście, w dawnych czasach takie zjawisko nie jest niczym innym przerażeniem, nie potrafił w ludziach.

Jednak bardzo udane ludzie wyróżniać się wśród posiadaczy takiego oka. Jednym z nich jest Liu Chun – Gubernator starożytnego chińskiego miasta Shanxi.

Wspomnieć Liu Chun w historii

Dawno temu, w 995 pne. e. w mieście Chiny Shanxi gubernator spotkał Liu Chun. Później został przeniesiony na stanowisko Ministra Stanu. Oficjalna zawdzięcza swoją sławę z dwóch powodów. Pierwszym – był w stanie dokonać jego syn dziedzica z całych Chin, który służył jako jego relacji z owdowiałą cesarzowej. Po drugie – Liu Chun miał dwóch uczniów w każdym oku. A największy wkład w jego popularność wciąż robione dokładnie ten punkt. To właśnie w tym chińskiego ministra przedstawionego na zdjęciach, a wygląda jak figura woskowa nim, znajduje się w londyńskim muzeum Ripley. A co najważniejsze, że jest to w jaki sposób dostał się do niewoli w historii – „Człowiek z dwoma oczami”

Poza tym przypadku podwójnego oko jest ustalona w medycynie w 1931 roku. Ktoś Genri Houn – mieszkaniec stanu Kentucky – miał podwójne źrenicę. Zdjęcia, które mogłyby potwierdziły to zjawisko, a nie dano komitet naukowy, który opuścił Pan Hone bez odpowiedniej uwagi.

Badania 20 wieku

Podwójny uczeń spowodował znaczne zainteresowanie wśród naukowców w okresie od 1902 do 1918 roku. Wszystko zaczęło się od badań Kirbi Smita, który następnie oddalił Walton Brooks McDaniel za pracę „Double-uczeń i innych przejawów oczy diabła.”

W swojej pracy Pupula Duplex Smith twierdzi, że koncepcja ta ma charakter symboliczny, a nie lekarza. A ten stary podkreślił różnicę koloru w ludzkim oku (np lewy – niebieski, a prawo – zielony). I ta cecha współczesnej nauki jest tak nazwany jako heterochromii.

Nieporozumienie starożytnych autorów tego zjawiska zgadza się ze Smithem i McDaniel. Ale, według jego wersji, ludzie w tamtych czasach po prostu nazywa pupula duplex zjawisk takich jak, na przykład, rozszerzenie źrenic, zaburzenia siatkówki i innych wad wzroku. A na pewno wszystko powyższe jest prawdą, i jest w stanie stworzyć iluzję podwójnej źrenicy.

Co mówią o nim dzisiaj?

Jeśli zadać takie pytanie nowoczesnej okulistyki, tylko śmiech można usłyszeć w najlepszym wypadku. Nauka od dawna pozbawiony możliwość pozostania w jednym oku dwóch uczniów.

Niemniej jednak, w historii medycyny jest w istocie jedną chorobą – Policoro. To nie jest jedynie obecność dwóch lub większej liczby uczniów aglomerowanych siebie.

W przeciwieństwie do pierwszego przypadku (podwójne źrenica) Policoro choroba jest wyrażona dyskomfort wizualnej pogorszenie ostrości widzenia. Gdy jest to charakterystyczne dla spowolnionego reakcji na światło w narządach wizualnych. Eliminuje się do wieku przedszkolnym tylko chirurgicznie. Jeśli ta procedura nie robi chory czas, on przepisywany soczewek kontaktowych. Ale wszystkie te środki prinimayutisya tylko dla tych, którzy mają więcej niż trzech uczniów. Również alarm może być i co one są rozszerzone do 2 milimetrów.

Mity o podwójnej źrenicy

Na podwójnym ucznia, istnieje wiele różnych mitów. Najstarszym z nich jest fakt, że podwójne oko – to znak diabła. W dawnych czasach ludzie tacy poddano pogardy i prześladowania.

Istnieje również pogląd, że jest to dar (obecnie zwane supermocarstwa). Pozornie osoba, która ma taką cechę oko jest w stanie dostrzec świat bardziej dokładnie, podkreślając każdy element, który sprawia, że wybitny – to swego rodzaju nadczłowieka. Coś takiego, niektórzy twierdzą, a choroba „Policoro”. Według nich, każdy uczeń ma zwieracza, który pozwala mu działać na równi z sąsiadami. Jednak jest to mylące. Tylko jeden uczeń w gałce ocznej, w tym choroby dały zwieracza. A sprawa działa.