342 Shares 4060 views

Hierarchia – to znaczenie słowa …. typy hierarchia

Hierarchia – spójny układ za coś wspólnego z szacunku do siebie. Ważną rzeczą jest to, że na górnej scenie musi być coś ważnego, a dolna – małe i nieistotne. Elementy mogą, na przykład, w zakresie od dużych do małych, z delikatną, aby łatwo dostępne, z potężnym do słabych.

zarządzanie hierarchia

Hierarchia zostanie znaleziony, w szczególności w administracji publicznej. W tym sensie, że stanowi system oparty na posiadaniu i podwładnego, składające się z wielu poziomów. Jako elementy mogą być prezentowane wszystkie rodzaje administracji publicznej. Na przykład, urzędników i aktów prawnych. Kontrole mogą być również traktowane jako część systemu. Na podstawie powyższego, możemy sformułować definicję. Hierarchia zarządzania – to system, w którym niektórzy ludzie wydawać rozkazy i inni za nimi. Każda osoba w jakiś sposób wszedł w poprzek.

Konieczność i nieuchronność hierarchii zarządzania

W dużych grupach, wyprzedzając swój rozmiar małą firmę z pewnością tworzą organizację władzy, która może być reprezentowana jako hierarchii. Dzieje się tak w każdej dużej korporacji lub organizacji. Nie zapominaj, że państwo, które jest formą władzy publicznej podlega również hierarchii. System ten jest konieczny, aby zapewnić, że zamawianie świecie panowały. Administracja publiczna nie może istnieć bez hierarchii.

hierarchia społeczna

hierarchia społeczna – to zestaw filtrów, które mogą iść w górę nie jest tak mądry, wykształcony i osoby wysoce moralnych jak dobrze zorientowanych społeczne i kulturowe. Można argumentować, długo, to prawda, czy nie, ale w rzeczywistości wszystko jest tak. Hierarchia jest to osobistości Forge wymagane przez społeczeństwo. To podlega tylko do tej roli.

W ten sposób hierarchia – to zestaw filtrów społecznych przez pierwszą z nich jest stosunkowo łatwy do przekazania, ale są one coraz bardziej rygorystyczne, jak jeden porusza się w górę, w związku z tym nie wszystkie osiągnięcia ostatniego etapu.

hierarchia potrzeb

Maslow powiedział, że ludzkie potrzeby mogą zostać sklasyfikowane od prostych do złożonych, a pragnienie czegoś wyższego może nastąpić dopiero wtedy, gdy osoba dostanie satysfakcję z dolną. Na przykład, gdy czuje się zabezpieczyć lub jeść.

Piramida jest w następujący sposób:

  • Potrzeby fizjologiczne. Obejmuje Gastronomia, sen i tak dalej. D.
  • Potrzeba bezpieczeństwa. Ten porządek, zaufanie w przyszłości, niezależności, bezpieczeństwa i wolności od strachu i lęku.
  • Potrzeba przynależności i miłości. Niniejszy komunikat z rodziną, przyjaciółmi, tworzenie własnego kręgu.
  • Potrzeba uznania i szacunku względem. Człowiek powinien szanować siebie. Jak dobrze, jeśli to z szacunkiem otoczenia. Jednostka dąży do sławy i prestiżu.
  • Potrzeba samodoskonalenia. Jednostka musi rozwijać i robić przede wszystkim to, co on lub ona ma predyspozycje.

Według naukowców

W ten sposób hierarchia potrzeb – system pragnień, których realizacja ma na życie człowieka. Co powiedział o swojej piramidy Maslowa? Wierzył, że dolna pragnienie musi zostać spełniony przed i zacznie przeszkadzać osobie wyżej. Tak powinno być normalne. Maslow zauważył również ciekawy wzór: gdy małoletni spełnił potrzeb poszczególnych zaczyna się chcieć coś bardziej złożone i wyrafinowane. W tym przypadku, naukowiec podkreślił, że ta reguła ma wyjątki. Niektórzy na przykład uważają, że samodoskonalenie jest ważniejsza niż miłość. I innych potrzeb małych i więcej nic szukać, nawet jeśli nie są one wszystkie spełnione. Maslow uważa, że wszystkie anomalie jednostki wynikają z nerwicy, lub w przypadku wymawiane przygnębiających czynników zewnętrznych.

Hierarchia celów

Hierarchia celów – system składający się z kilku etapów. Jak ona wygląda? To bardzo proste: na niższych poziomach są umieszczone małe cele, a na górze – większe. Pisarz Harry Adler, który stworzył książkę zatytułowaną „NLP. Nowoczesne psycho”, dużo o tym rozmawialiśmy. Twierdzi on, że każdy cel powinien być przedstawiony w rodzaju hierarchii gdzie dolna podporządkowane wyższym. Rozwiązanie to jest bardzo użyteczne. Hierarchia celów jest piramida, pokazując, że ważne jest dla jednostki. To pozwala lepiej zrozumieć i zidentyfikować jednostkę.

Jak zlokalizować docelowych w piramidzie?

Na szczycie piramidy mogą mieć informacje na temat jakiegokolwiek ludzkiego pragnienia lub wartości, na przykład, aby osiągnąć spokój. Ta metoda nie może istnieć samodzielnie, na jego realizację trzeba pomalować dno piramidy mniejszych celów. Na przykład, w centrum można pokazać słowa „mają wystarczająco dużo pieniędzy”, a na dole – „w celu zwiększenia ich wykształcenie” lub „poruszać się po drabinie korporacyjnej.” Kompletny zestaw piramidy powinny być codzienne cele zmierzające do spełnienia pragnień, które są w środku. To wszystko łatwo sobie wyobrazić w swoim umyśle. Nie powinniśmy zapominać, że hierarchia – jest tym, co pozwala osobie regulować i organizować swoje życie.

Jest oczywiste, że cel znajduje się na najwyższych poziomach, może na początku wydawać się mroczna i niejasna. Ale problem polega na dno powinno być dość oczywiste i namacalne. Jest to bardzo ważny warunek.

Dlaczego musimy budować hierarchię celów?

Każda osoba powinna stworzyć własną piramidę goli i sprawdzić, w jaki sposób codzienne zadania, które zużywają tyle energii, aby pomóc w realizacji centralnego i najwyższych pragnień. Po zakończeniu tego ćwiczenia, jednostka może nauczyć się zarządzać czasem mądrze, które z reguły nie wystarcza. Hierarchia – Podczas zapisywania słoma dla człowieka, który jest rozdarty między licznymi sprawami, a nie miał czasu.