292 Shares 5535 views

połowy rekreacyjne w górach Ałtaj. Cechy ryby w jeziorach i rzekach Ałtaju

Górny Ałtaj, nawet doświadczonymi podróżnikami ochoty Alpach szwajcarskich. Mówi się, że ostatni spojrzeć w ten sposób, aż do czasu, kiedy stało się popularnym miejscem dla turystów. Niektórzy kojarzą region z Tybetu. Po tym wszystkim, to uważa się, że to właśnie tu ukryte wejście do mistycznego Szambali.


Ałtaj

Turyści są niezwykle zaskoczeni tym obszarze jego kontrast. Tutaj zachowały pustyni, istnieje wiele unikalnych kompleksów, które nie zostały jeszcze dotknięte ręką człowieka. Urlop w górach Ałtaju, wędkarstwo, łowiectwo, szlaki wodne – wszystko to w miarę upływu czasu staje się coraz bardziej popularne. Oferuje on wiele rodzajów aktywnej i pouczające zajęcie.

W Republice Ałtaju można znaleźć wspinaczy speleotourists, wentylatory aluminiowe na wodzie, i pieszej i sportów jeździeckich. Obecnie systemy są aktywnie budowane w centrach regionu i turystycznych, domach spokojnej starości, hotele nawet mieć wystarczająco wysoki poziom.

rekreacja

Rysuje to wspaniałe miejsce nie tylko do tych, dla których ulubionym zajęciem – polowanie lub rybołówstwo. Ałtaj Góry i słynie z atrakcji turystycznych, z których wiele pomników przyrody. Istnieje ogromna liczba jezior, wodospadów i rzek, które trzeba zobaczyć. Istnieje wiele lokalnych gór i jaskiń z historii starożytnej.

Ałtaj Góry są liczne jaskinie. Na przykład, środowisko uważany za najgłębszy na terytorium syberyjskiej Denisova ukryta w malowniczym zakątku i taj słynie z podziemnych labiryntów. Turystów przyciąga okazję zobaczyć Sanktuarium adyr-Kahn, Petroglyphs moczowych Kalbak-Tash, kamień Bay, Royal i kopce Pazyryk.

Wędkowanie w górach Ałtaju

Nie tylko atrakcje wykonany ten wspaniały obszar popularnym miejscem dla podróżnych. Nawet doświadczonych myśliwych, za którym więcej niż jeden rybacka, w górach Ałtaj pobyt poczuć prawdziwą przygodę. Łowienie na szybkich rzek i jezior o powierzchni lustra, przez długi czas dla wielu stała się długo oczekiwanym wydarzeniem.

Region ten, o powierzchni porównywalnej do Wysp Brytyjskich, przyciąga ludzi w pierwszej kolejności do jej zasobów naturalnych. Wielu powie, że łowienie ryb na jeziorze Mountain Ałtaju i jej dużych i małych rzek nie można porównywać z przewodnością innego regionu. Fani „polowanie” zwanej cichej krawędź prawdziwa Mekka, przyjście tutaj kilka razy w roku na nowe trofea i niezbywalnych emocji. I to pomimo faktu, że niektórzy to ma do pokonania kilka tysięcy kilometrów.

Gdzie lepiej złapać

Wędkowanie w górach Ałtaju cechuje bogaty połów w każdym sezonie. Ta cecha miejscowych wód wynikają z pochodzenia, składu wody i czasu zamrażania. Chociaż bywalcy twierdzą, że najlepszy okres dla takich ulubionych zajęć jest koniec lata – wczesną jesienią.

Inną cechą tego regionu jest to, że każdy organ wody nie pozostawi bez Długo oczekiwany połowu. Nie jest to zaskakujące. Na terenie tej górzystej republice trwa około siedemnaście tysięcy rzek, a ponieważ tak wielu miejsc do wędkowania trudno narzekać ograniczonych możliwościach wędkowania.

Największe z nich to Biya, Katun, a utworzone w miejscu słynnego zbiegu Ob. Przez brzegach dużych rzek co roku stado nie tylko lokalnych, ale również przyjeżdżających z wędkarzy odległość. Bardziej odległe, ale nie mniej bogaty, aby złapać szybką górskiej uczucie, Argut, Aley Chulyshman i doskonale nadaje się do stopy.

Nie mniej słynny Ałtaju i jej stojąc jeziora z krystalicznie czystą wodą. Większość z nich leżą w krasowe wąwozy u podnóża gór. W tych naturalnych ekosystemów tworzone są doskonałe warunki do rozrodu wielu gatunków ryb. Jeziora są karmione lodowce, wąskie kanały są ze sobą połączone. I na każdym z nich, sądząc po opiniach, że działa niesamowite ryby. W Górach Ałtaj dzienniku jezioro sroka, na przykład, jest ulubionym miejscem dla mieszkańców Barnauł. Nie mniej znany i Teletskoe, do którego brzegi przyciąga miłośników połowu pstrąga lub lipienia.

ekstrakcja

W wodach Gór Ałtaj znajdują się w praktycznie wszystkich znanych gatunków ryb. Jest domem dla lin i karaś, leszcz i karp, okoń i szczupak, okoń, miętus, itd. Ale w górskich rzekach może złapać i gatunki, które są specyficzne dla regionu – .. pstrąg, pstrąg, lipień, Lenca. Często złapany na haczyk i lokalnych odmian takich jak Cisco siei, sielawy Peled lub Syberii. Jednak często są one złowione w okresie zimowym.

Nawiasem mówiąc, w zimnych porach roku połowów w Górach Ałtaj zaczyna się w listopadzie i trwa do końca marca. Ale nie trudne warunki pogodowe nie może powstrzymać tych, którzy przychodzą do trofeum. Co do zasady, rybacy są zawsze czeka na dobry połów. Na przykład, w zamarzniętym Ob otworze przelotowym powodzeniem złapać bas, karp i karp. Ale połowów w rzekach górskich Ałtaju, na przykład, na brzegach Argut i Chulyshman można nagradzać duże lipienie, ukrywa się w głębi ekstremalnego zimna w głębi.

O połowów w jeziorach

Miłośnicy cichej polowanie tutaj będą mieli nie tylko proces, ale również możliwość kontemplować piękno lokalnej, oddychać czystym powietrzem, uczucie odprężenia i jedności z naturą. I, oczywiście, wiele z nich nie będzie zadowolony z trofeami. Pstrąga można złowić na Blue Lake, w pobliżu miejscowości Askat. Nawiasem mówiąc, w Ałtaju można znaleźć w innych wodach z krystaliczną wodą, na przykład, w Ulagansky, Karatashinskih i Darashkole.

Największe jezioro w Ałtaju – to Teletskoe. To jest bardzo piękne. Otoczony ze wszystkich stron lasami, to jezioro jest atrakcyjny o każdej porze roku. Posiada wszystkie powyższe zalety. Jego ogromne połacie wody o długości ponad osiemdziesięciu kilometrów przyciąga nie tylko miłośników, ale także specjalistów. Wiele osób specjalnie przyjść tutaj, aby uzyskać kopie lipienia Trophy, pstrąg i sielawa Teletskoye. W tym gigantycznym zbiorniku mającym liczne dopływy, znaleziono około czternaście gatunków ryb. Jest dobry przędzenie złowione pstrągi. A dla tych, którzy wolą drogę „Flyfishing” na pewno jak wygląd obszarów dennych jeziora. Klasyczna przynęta może złapać Teletskoje Dace. I bliżej września wędkarz połowów szczupaka rozpoczyna się w górach Ałtaj.

lipień

Połowów tych ryb w tym regionie jest atrakcyjny o każdej porze roku. Wiadomym jest, że lipień jest prawie nie siedzi nadal. Średnia długość ryb w wodach Gór Ałtaj jest od dwudziestu pięciu do trzydziestu centymetrów, chociaż czasami natknąć się na haku i większych okazów sięgających pół metra i wadze trzech kilogramów.

Poza Jezioro Teleckie, z wielkim zainteresowaniem miłośników lipienia są również takie organy wody jako Talmen i Kaldinkul położone na płaskowyżu Ukok, Uymen itd. D. tych, którzy przychodzą tu tylko dla tej ryby, wie, że w wodach mętnych połowu będzie. Ale w najczystszych jezior ona pecks z godną pozazdroszczenia stałości. Przynęta musi być wybrane na podstawie warunków pogodowych: silniejszy słońce, więc powinien być niewidoczny. Najlepszą porą do połowu lipienia uznane rano – do jedenastej, a po piątej wieczorem.

Wędkowanie w rzekach górskich

Połowy wieków uznawanych za rozrywką nie tylko zabawa, ale także wielkie święto. A w górach Ałtaj wędkowania, oprócz emocji i daje dobry połów. Jednak przechwytywania haka cenionych górskich wydobycie szybkich rzekach jest prawie proste. Niektóre gatunki ryb, w tym słynny Arktyki Grayling, konieczne jest, aby ryby w dość trudnych warunkach ekstremalnych. Ale jak widać, ten czynnik, a także obfitość ryb w czystych i szybkich górskich rzek i rysuje w górach Ałtaj turystów i nie tylko z Rosji, ale także z krajów europejskich.

Dla wygody turystów w kraju nad brzegami rzek, zwłaszcza w Katun, wiele baz danych zbudowany, gdzie można nie tylko zatrzymać, ale również wynająć łódkę i bieg. Kolejna usługa – doświadczony przewodnik, który będzie towarzyszyć do ekstrakcji klastra miejsc w okolicznych wodach, przyszedł w wielu duszy.

Górskie Ałtaj rzeki są bardzo zróżnicowane. Na każdym z nich wędkarski odbywa się w swój własny sposób. Na przykład, na rzece górskiej Ursul trzeba złapać jak najwięcej bliżej ust, ale na Symulte sytuacja jest odwrotna: im wyższa, tym większy i bardziej liczne ofiary.

Szczególnie połowów w górach Ałtaj

Wślizgu, jak wiemy, należy dobrać w zależności od lokalizacji wędkowania. krótki spinningi nadaje się do góry Ałtaj rzek. Rybacy, którzy osiedlają się na brzegach jezior powinien zatrzymać swój wybór na długiej żerdzi pozwalając, aby odlew dalekobieżnego. Dla tych, którzy ryby z łodzi bardziej odpowiedniego Donkey o długiej żyłce lub średnia wędkę. Sprzęt niezbędny do wybrać solidny i wodoodporny.

Ci, którzy nigdy nie doszli do Ałtaju, następnie uznał, że ryba ta przyciąga ich krawędzi. I to nie tylko świetna okazja, aby uzyskać okazy trofeum. Nie, ten człowiek kontemplując majestat otaczającej przyrody – gór i akwenów, odpoczynku duszy.

Jednocześnie, wybór czasu, aby tu przyjechać, trzeba pamiętać, że w okresie od kwietnia do maja są wprowadzane do ograniczeń połowowych związanych z rozrodem.