618 Shares 1665 views

Jak zrobić Tandoor cegieł z rękami

Wszelkie danie gotowane na wolnym powietrzu, ma oryginalny smak. Ma wyjątkowy smak, który nie może być otrzymany przez gotowanie jedzenie na kuchence gazowej w domu. Tandoor cegły – to piekarnik-pieczenia, który jest stosowany w Azji Środkowej. Jest przeznaczony do przygotowania różnych potraw: możliwe jest do wypieku chleba, mięsa, samsa zrobić itp Piece mogą mieć różne formy: .. Bądź pionowe lub poziome, umieszczone na ziemi lub pod nią. Niezależnie od tych charakterystycznych cech działają identycznie.

Dziś otrzymaliśmy bardzo popularny Brick Oven-palarni, oprócz tandoor cegieł z rękami do zrobienia jest bardzo prosta. Aby to zrobić, należy umieścić dolną część kamienia, a szczyt ślepiec z gliny. Po pierwsze, powinniśmy wybrać odpowiednio miejsca. Konstrukcja jest pożądane, aby zrobić pod okapem do gotowania nie zatrzymuj deszczu lub śniegu. W tym przypadku, baldachim może być zbudowany na już gotowych piekarniku. Jest kopać głębokość wgłębienia wynosi około 1 m, a także wybór miejsca, w którym jest umieszczona rura azbest do dostarczania powietrza.

Zacząć robić Tandoor cegieł z ich rąk powinien być układanie cegieł. Konieczne jest, aby umieścić je na dno wykopu i traktowane w górnej gliny, a następnie zainstalowaniu rury azbestu tak, że nie udało się osiągnąć w dnie (odległość do dołu – 5,6 cm). Rura musi być umieszczony z nachyleniem około 45 stopni. Następnie dołu pokryte ceglanych ścian, umieszczenie jej wąskiej stronie. Rozwiązaniem nie jest używany. Średnica pieca brojlery wynosi około 50 cm, jeden rząd wymaga trochę więcej niż 20 klocków. Opcjonalnie można zrobić piec większy.

Następnie, pozostałe wiersze są rozplanowane, z każdym kolejnym powinno być nieco większe niż poprzednie, małych półek utworzonych na ścianie. Robi swoje ręce Tandoor cegły, konieczne jest wypełnienie spoin na zewnątrz suchej gliny. Ostatni rząd cegieł trzeba mieć dobry płaszcz z gliny moździerzu. W tym celu należy rozcieńczyć wodą do suchej gliny konsystencji śmietany, przesączyć uzyskaną kompozycję przez drobne sito. Pozostawić na czasie, gliny rozliczenia, podczas gdy cięższe cząstki spadają w dół i na powierzchnię wody, pojawia się. Ciecz ta powinna być wylana na cegłach i górna pokryta gliny.

Gotowy tandoor murowany, wykonany własnymi rękami, powinna być zrównoważona. W związku z tym, warstwa wierzchnia z rurą raz, należy wzmocnić jej konwencjonalną Siatka druciana, pocięte na paski. Górny należy stosować inną warstwę kompozycji gliny. Grubość warstwy wynosi około 1 cm. Gdy zostanie ustalone, bazę zrobić kopułę gliny z otworem w górnej.

Na kopule potrzebuje odpowiedniego szablonu. Do tych celów można wykorzystać duży czajnik, garnek lub inny pojemnik okrągły kształt. Powinno być odwrócony do góry nogami, pot, umieścić na całej powierzchni warstwy papieru i gliny rozmazu. Grubość warstwy powinna wynosić około 5 mm. należy pozostawić otwór w środku. Po krótkim glina jest suchy, jest konieczne nakładanie runo kopuły i drugą warstwę. Tak powtarza się kilka razy.

Podniesienie Tandoor cegieł własnymi rękami, warto pamiętać, że piec glina ogniotrwała powinny zostać podjęte. Po kopuła jest gotowy, należy kształtować szyję i poczekać trochę czasu, aby usunąć strukturę szablonu. Po tym, trzeba mieć dobry suchy kopułę i zainstalować go na fundamencie z cegły, zatuszować wszelkie pęknięcia i stawy gliny.

Teraz można rozpocząć wypalanie. Należy rozcieńczyć w ogniu i utrzymać ją przez kilka godzin. kopuła gotowy nie powinny pękać, a gdy światło pada sporządzi dzwoni. Będzie to sygnał do tego, że Tandyr gotowy.