107 Shares 1835 views

Sąd, jednostka sąd. Teoria wysłaniu urządzenia

Wszelkie shipbuilder, który planuje dostarczyć ładunków i ruchu pasażerskiego powinni być świadomi, jak poprawnie tworzyć sąd. Urządzenie okręty – to nauka, która pozwala przewidywać i właściwie ocenić zachowanie statku podczas jego pracy w ogóle, nawet najtrudniejsze sytuacje.


Co jest statek?

Statek pływający jest złożona struktura technika, który rozwiązuje szereg problemów – od gospodarki krajowej opinii publicznej i specjalne. Każdy środki pływające składa się z dużej liczby jednostek i mechanizmów, urządzeń i aparatów, zintegrowane i stabilnej pracy i który tworzy naczynia. Statki urządzenie skomplikowane i podlega prawom fizyki, a opiera się na nowoczesnej zaawansowanej wiedzy i postępowych osiągnięć. Nowoczesne statki są przedstawiane w ogromnej różnorodności w zależności od charakterystyki ich projektowania i podstawowych cech. Sąd są samobieżnych i przenoszonych pływające na wodzie, na wodzie i pod wodą, z różnych rodzajów mieszkań.

W zależności od obszaru nawigacji upadku statku w morze śródlądowe (tj rzeki i jeziora) i typu mieszanego, czyli tych, które sprawiają, że transport pomiędzy portami morskimi i rzecznymi. W zależności od typu silnika, co skutkuje ruchem statku, jest izolowana statki, łodzie i dizelehody. Silniki w sądach można przykręcić, z silnikiem skrzydła, koła łopatkowe, statek może poruszać się na żagle lub wioseł.

Jakie sąd cywilny?

Statki urządzeń są zaangażowane w transporcie cywilnym, przemyślane, tak aby zapewnić normalne funkcjonowanie funduszy, w zależności od ich przeznaczenia. Najpopularniejsze statki handlowe – transport i rybołówstwo. statki transportowe przeznaczone do przewozu pasażerów lub towarów, lub obu jednocześnie i są podzielone na wkładki i Trump. Wędkowanie przedstawiony większą liczbę gatunków – Łowienie ryb, połowów wielorybów, statków przetwórni, trawlerów CANNERY ryby i tak dalej.

Kluczowe właściwości użytkowe

Każdy statek posiada określone właściwości techniczne. Zależy od nich, takie czynniki jak możliwość transportu i gospodarki, które pokazują proces. Statki aparatura zależy od takich parametrów:

  • ładowność: parametr ten charakteryzuje towary, które mogą przenosić statek bez zmiany konstrukcji lądowania; Pojemność netto w przeliczeniu na całkowitą masę ładunku, który zawiera środki, a nośność – to łączna masa wszystkich ładunków, w tym ilości paliwa, wody kotłowej, waga bagażu i załogi, czyli sumę wszystkich towarów znajdujących się na pokładzie;
  • Przemieszczenie: suma wszystkich stałej masy, co ma wpływ na całkowitą wagę całego statku;
  • cargo: objętość wszystkich pomieszczeń ładunkowych na pływającej jednostki;
  • tonaż ziarna: jest ilością teoretycznej przestrzeni ładunkowej, która nie jest uważana za wartość obudowy i inne struktury wewnętrznej;
  • pojemność wykończenie: wskaźnik ten jest oznaczony całą objętość statek kosmiczny konwencjonalnej, przewozu ładunków i pasażerów;
  • Prędkość jazdy: od tego wskaźnika zależy od efektywności ekonomicznej statku oraz jego nośności;
  • Zakres Proste: to znaczy, że odległość statek może przechodzić w pewnej prędkości bez konieczności uzupełnienia zapasów;
  • Zwrotność: parametr ten określa zdolność statku do wykonywania pewnych manewrów w pierwszej kolejności, aby zmienić kierunek i prędkość;
  • autonomia: wskaźnik czasu statku bez uzupełniania paliwa, wody i żywności dostaw;
  • przetrwania, czyli zdolność statku do nieprzewidzianych okoliczności, aby zakończyć bezpiecznego pływania.

Stabilność – ważnym wskaźnikiem

Teoria budowy statków obejmuje uwagę na stabilność każdego sprzętu pływającego. Zgodnie z tym wariantem odnosi się do warunków, w którym naczynie jest ruch w pionie, a po skłonności prostowania. Ważną rolę odgrywa prawidłowe ładowanie każdego statku ze względu na niezawodność i wydajność. Statek może zmienić równowagę pod wpływem wiatru i fal, stabilność zależy od tego, jakie stanowisko jest metacentryczną względem środka ciężkości. Metacentryczną prawda – to jest punkt, w którym dwa sąsiadujące w kierunku poprzecznym wyporu. Moment stabilność wpływu na sprostowania do sądu, o ile środek ciężkości nie leży powyżej prawdziwego metacentryczną. Jeśli metacentryczną poniżej, statek nie będzie utrzymać równowagę.

Jak łódź?

Ogólne rozmieszczenie statków w kategoriach ogólnych, jak następuje. Zasadniczym elementem jest obudowa składająca się z powłoki zewnętrznej – jest podstawą do dołu i po bokach. W górnej części obudowy jest zamknięty pokład, tam gdzie może być kilka, w zależności od rodzaju statku. Górny pokład ma długość od boku do boku i od dziobu do rufy swego – na nim umieszczone pokój dla różnych celów. Jeśli talia jest długa – z boku na bok, to nazywa się nadbudowa jeśli zajmuje tylko część statku – kabiny. Niektóre statki na górnym pokładzie są jeszcze krótkie pokładu dostać pracę – może to być łódź, chodzenie po pokładzie. Pokład jest nawet wyższa mają szczególne znaczenie, na przykład, pomieszczenie radiowej lub centralnym stanowisku sterowania.

Użytym do posiewu stalowej blachy o różnej grubości, a nie opiera się na wewnętrznej ramie, która jest wywoływana naczynie wybierania. Obejmuje poprzecznej ramy konstrukcji, podłużnice wzdłużne belki, podtrzymujące belki pokład. Pokłady mogą być cięte włazy i wycięcia, które muszą być silne – do wykonywania ich wykończenia blachy i kwadratowe.

Dno z najnowocześniejszych okrętów, podwójne, z wewnętrznym podłogi. Ta inteligentna konstrukcja jest związane ze środkami bezpieczeństwa. W podwójne dna mogą być przechowywane paliwo ciekłe, świeżej wody, wody balastowej, która dostosowania naczynia i zanurzyć go w głąb wody. Wewnątrz obudowy jest podzielona na przedziały przez przegrody poprzeczne, które uzyskuje się ze względu na siły poprzeczne i niezatapialny statku.

Obejmuje on szereg zasadnicze elementy urządzenia statku. Wykres pokazuje, że w pojeździe jest silnik, śmigła i steru. Strumieniowy – urządzenie, które ma wpływ na konwersję energii mechanicznej silnika w ruchu zasilania statku. Ster jest potrzebne do sterowania, zaś w nowoczesnej wersji została przekształcona. Rozważmy funkcje niektórych systemach dla statków więcej.

Cechy tworzą kadłub

Teoria urządzeń okrętowych w oparciu o fakt, jaki ciężar spada na niego. Kadłub statku pod wpływem hydrostatycznego sił nacisku, które rosną wraz ze wzrostem głębokości. Ze względu na ciśnienie wody morskiej statek działających obciążeń poprzecznych i obciążenie od własnych środków głośność, jak również pływalność. W związku z tym, kształt obudowy, w zależności od typu statku i jego celu, jak również tonaż wymaganą objętość ładowni liczbę pokładów poprzecznej stabilności i szybkości. Ponadto kształt obudowy zależy od przeznaczenia łodzi transportowej i jej cech operacyjnych.

materiały bezpośrednie

Przemysł stoczniowy – pracochłonny proces, który odgrywa rolę każdym szczególe. Nowoczesne kształty ciała są bardzo różne od tych, które były pierwotnie. Przede wszystkim dokonano zmian w materiałach i technologiach. Jeśli początkowo środki pływające przeznaczone są z drewna, potem stopniowo zastępowane metalu, stali. Ważną rolę odgrywa lekkich konstrukcji wagi, podczas gdy utrzymanie siły. Korzystanie spawanie elementów możliwych do podłączenia do znacznego zmniejszenia liczby elementów konstrukcyjnych i ich lżejsze, a więc trwałe.

Nowoczesne środki pływające są z miękkiej stali i oddanych elementów stalowych, stopów lekkich i tworzyw sztucznych. Ponadto, z tworzyw sztucznych jest powszechnie stosowany nie tylko do produkcji części, ale również w tworzeniu małych naczyń, takich jak rybołówstwo czy sportu lub ratunkowych.

Zwłaszcza zewnętrzna skóra

Zewnętrzna warstwa jest zewnętrzną łuski powłoki, w której ciśnienie wody spada. To zależy od siły jej ciała. Zewnętrzna skóra – to poszczególne arkusze połączone ze sobą poprzez spawanie. Grubość tej warstwy zmienia się i zależy od długości statku, a wysokość jego ścian bocznych, a także z opadów atmosferycznych, a odległość między ramkami – żebra obudowy, w której kształt tego statku. Układ statek morski jest takie, że jeden i ten sam statek może mieć różną grubość okładziny w różnych dziedzinach. Większe testy warunków skrajnych na śródokręciu, więc nie ma grubość blachy jest większa niż w kończynach. Poddane amplifikacji dolnym zestawem dziobie i rufie statku, ze względu na wpływ pitching.

Pokład i underdeck

Pokład – ważnym elementem każdego statku. Urządzenie zewnętrzne statków z konstrukcyjnego punktu widzenia, w tym samym, w przypadku gdy talia – Nakładanie na obudowę rozciągającą się poziomo. Najwyższego pokładu jest uważany za główny – tworzy wspólny korty koperty. Wszystkie pokłady, położone poniżej głównej, musimy zwiększyć powierzchnię użytkową zbiornika. Pokład, umeblowane powyżej nazywane są dodatki. Podłogi pokład główny może mieć różną grubość – w zależności od długości statku, a wysokość jego stronach.

Charakterystyka przekładni kierowniczej

Urządzenie sterownicze statku wykonuje główny cel – przeciwdziałania sił zewnętrznych, czyli wiatr, prąd, co może prowadzić do odchylenia od kursu statków. W dawnych czasach, zamiast sterów stosowanych wahadłowe wiosła na rufie, a potem zmienił przegubowy układ kierowniczy, który został umieszczony na głównym pokładzie. Obecnie istnieje kilka typów steru – zwyczajne i wyważarka do dziobowy ster strumieniowy. Kierownice są również aktywne i pasywne: przeszłość pozwala obrócić statek podczas przepływu wody w stosunku do kadłuba. Aktywna kierownica pozwala obracać w ruchu i warto statku.

Pasywny mechanizm kierowniczy naczynie zawiera jarzmo z transmisją, silnik sterowego steru. Starych statków pozostała kontroli pojedynczej warstwy, i są obecnie stosowane głównie nawiasy stery profil. Aktywne koło wykonuje swoje funkcje, nawet w przypadku, gdy statek jest bez ruchu, który jest kotwicą. Aktywny układ kierowniczy jest szeroko stosowany w wyposażeniu statków przetwórni i statków wielorybniczych i naprawy.

Aby poprawić zwrotność, statek jest często używane urządzenie ster. Są one zamontowane na dziobie lub rufie statku poprzecznie w tunelu, które również są dwa śmigła. Te środki pomocnicze potrzebne do prowadzenia statku przy bardzo niskich obrotach. Przekładnia kierownicza jest dobierana w zależności od celu, w jakim używany jest statek: jeden stery grupy wpływa na zachowanie stabilności kursu, drugi pomaga zapewnić dobrą manewrowość.

Anchor – ważnym elementem

Kotwiczenie statku Urządzenie jest niezbędne w celu utrzymania środków pływających w pozycji, gdy jest to konieczne, aby wytrzymać takie czynniki zewnętrzne, takie jak wiatr, fale, prąd. Sąd leżą na kotwicy na drogach lub w oczekiwaniu na wejście do portu, a także w sytuacjach awaryjnych. Nowoczesne kotwica przedstawiona w szerokim i są podzielone na grupy. Na przykład, Rod kotwicy pręt, kotwica, kotwica i kotwica Trotman Hall wyposażyć łodzi sportowych lub obiektów szkoleniowych żeglarstwo.

Kotwiące urządzenia zbiorniki pracują w sposób następujący: kiedy kotwica powraca spada do dołu, po czym następuje holownika. Kotwica podczas jazdy czepia „stopy” na dole. Aby go podnieść, należy łańcuch kotwicy: podnosi kotwicę do dolnej powierzchni, podnosząc go z ziemi. Długość łańcucha kotwicy zależy od naporu wiatru, fal uderzeniowych i będą dbać o wszystkich tych sił zewnętrznych. Urządzenie najczęściej znajdujący się na dziobie statku, gdzie umieścić i wyciągarki, czyli o napędzie elektrycznym lub hydraulicznym kotwienia.

Szereg ważnych szczegółów

Zakotwiczeniu sądy urządzenia należy upewnić się, że statek mógł stanąć w doku podczas pobytu w porcie. Cumowanie jest realizowane przez cumy – są rysowane ze statku do brzegu po przekątnej. Dzisiaj te elementy wykonane są z trwałego tworzywa sztucznego. Kiedy zbliża się do brzegu statki z nich wyrzucony lin cumowniczych.

Ogólny urządzenia i naczynie pokazano różnych systemów statku w postaci suszenia i balastowe, systemy ogrzewania i klimatyzacji. Każda z nich odgrywa ważną rolę: wspiera drenaż przydzielonego zbieranie na dnie wody za burtę balastu potrzebnych do odwodnienia i napełnić zbiorniki wody morskiej, a inne systemy zależy bezpieczeństwo i komfort eksploatacji każdego statku.