381 Shares 9820 views

Pomimo, mimo: różnicy w korzystaniu z przyimkami

Zanim zaczniesz czytać ten artykuł, należy zadać sobie pytanie, jak jest w języku angielskim, „na przekór”. Można przeczytać, że prawo, jeśli odpowiedziałeś mimo, mimo. Różnica między nimi jest dość cienki i jednocześnie znaczne. Ci, którzy zatrudyaetsya odpowiedzieć na to pytanie, i jest dedykowany do tego artykułu.


Pamiętaj prostą radę: gdy chcesz powiedzieć „mimo” w języku rosyjskim, używamy dwóch słów i angielskim – jeden lub trzy. Tak więc, pomimo – dwóch słów w języku rosyjskim.

ALE: jedno słowo lub stabilne grono trzech w języku angielskim. Rozważmy podstawowe zasady wykorzystania danych przyimki.

Warunki używania i przykłady

Podstawową zasadą jest to, że kiedy na przekór, albo nie może być stosowany, pomimo pełnego wniosku (spaliśmy). A co można powiedzieć?

  1. Rzeczownik. Na przykład: poszedłem na zakupy na przekór / pomimo śniegu. Poszedłem na zakupy mimo śniegu (The odśnieżające rzeczownik).
  2. Tak zwane „ingovuyu” forma (innymi słowy – gerund). Na przykład: Przyjechaliśmy bardzo szybko pomimo zatrzymania przez policję. – Przyjechaliśmy bardzo szybko, mimo że policja zatrzymała nas. (Stopping- gerundium).
  3. Wyrazem tego, że … Na przykład: Sam przeszedł ciężką egzamin na przekór z / pomimo tego, że był bardzo nieodpowiedzialne. – Sam przeszedł ciężki egzamin, mimo że był nieodpowiedzialny. To jest najważniejsze zasady korzystania z tych przyimków.

Te dwa przyimki wyrazić każdą niespodziankę lub niespodziankę, choć w przeciwieństwie.

Ważne jest, aby pamiętać, że pełny wniosek (w którym istnieje czasownik i temat), nie może iść po danych przyimki.

Nie możemy powiedzieć: Pomimo, że jest bogaty, ona nigdy nie spędza dużo pieniędzy.

Należy zatrudnić następujące opcje: Pomimo bycia bogatym, nie spędza dużo pieniędzy. Pomimo faktu, że był bogaty, nigdy nie spędził dużo pieniędzy. Jest to poprawna forma wykorzystywania danych przyimki.

Uwaga: mimo słowo może nawet rzeczownika i jest tłumaczone na język rosyjski jako „gniew” lub „gniewu”. Istnieje wiele wyrażeń stałych z napisem w języku angielskim.

Spróbujmy przetłumaczyć zdanie:

  1. Sam jest spragniony pomimo / mimo pięciu szklanek Coca-Cola, że ma pijany. Sam był spragniony mimo pięciu pijanych okularach „Coca-Cola”.
  2. Sam jest spragniony pomimo / mimo picia pięć szklanek Coca-Cola.
  3. Sam jest spragniony pomimo / pomimo faktu, (który) jest pijany pięć szklanek Coca-Cola.

Mimo, pomimo – różnica w znaczeniu, w rzeczywistości nie istnieje.

Pomimo ciężkiej wiatr, I cieszył się moje wakacje. – Mimo silnego wiatru, I cieszył się wakacjami (użyć rzeczownika).

Nie było dobrze, ale mimo to udał się do sklepu. – To było złe, ale mimo to udał się do sklepu (z użyciem zaimka).

Nie mam pracy pomimo posiadania wszystkich niezbędnych dokumentów edukacyjnych wyższe – Nie mam tę pracę, mimo że miałem wszystkie niezbędne dokumenty dotyczące szkolnictwa wyższego (wykorzystanie z gerundivum).

Przyimki mimo, pomimo: Jaka jest różnica w zastosowaniu

Po raz pierwszy użyty w oficjalnych i duchownego formy komunikacji, a drugi jest bardziej powszechnie używane w mowie potocznej. Różnica pomiędzy mimo i mimo, po pierwsze, w obecności wymówką – cząstki co preposition pomimo.

1. Pomimo zimna, byłeś szczęśliwy.

2. Mimo chłodnej pogody, byłeś szczęśliwy. Mimo chłodnej pogody, byłeś szczęśliwy. Między mimo, pomimo różnicy w rzeczywistości, to tylko w formie pisemnej i niuanse gramatyczne użyciu. Możliwe jest również, aby używać takich zwrotów, że: pomimo faktu, (to), a pomimo tego (to).

wniosek

Tak więc, aby podsumować badania zagadnień gramatycznych.

  1. Pomiędzy mimo, pomimo różnicy w obecności cząstek – przesłanianie czas prawidłowego wykorzystania danych przyimki.
  2. Po danych przyimki konieczne stosowanie części mowy, takich jak rzeczownika, zaimkiem gerundivum (w tym wskazującym).
  3. Również nie można wstawić po przyimek pełnego wniosku. Ale możliwe jest, aby używać takich kilka, jak fakt, że w dalszym ciągu korzystać z pełnej design. Tak więc, jeśli starają się zrozumieć ten problem, wydaje się, że nic skomplikowanego.