414 Shares 8765 views

Najczęstsze niemieckie wyszukiwarki

Na terytorium naszego kraju lider wśród wyszukiwarek może być domowy projekt "Yandex", z którym międzynarodowa firma "Google" walczy bez końca z prawem pierwszeństwa. Zobaczmy, jak w tej dziedzinie są rzeczy w Europie, jakie są niemieckie wyszukiwarki, jakie są różnice w lokalnych wersjach międzynarodowych projektów.


WEB.DE to bezpieczny niemiecki portal internetowy

Każdy naród posiada własne, unikalne cechy narodowe, które znajdują odzwierciedlenie w lokalnych segmentach Internetu. Tak więc niemieckie wyszukiwarki są nie tylko zróżnicowane, ale także nie podobne do krajowych, chociaż działają na tej samej zasadzie. Zacznijmy przegląd z portalu WEB.DE, który świadczy usługi od 1995 roku i nie jest tylko witryną internetową, ale prawdziwym "domem" w internecie dla mieszkańców Niemiec. Projekt został uruchomiony jako pierwszy komercyjny niemiecki katalog zasobów internetowych. Ponadto niemiecki wyszukiwarka WEB.DE stał się największą usługą świadczącą usługi poczty elektronicznej. Do chwili obecnej system dostarcza informacji, wyszukiwania, usług rozrywkowych, a także usług komunikacyjnych. Ten projekt wykorzystywany jest przez ponad 15 milionów osób.

Korzyści

Inne niemieckie wyszukiwarki mają wiele niedociągnięć, w porównaniu do omawianego projektu, ponieważ szczególną uwagę poświęca się bezpieczeństwu danych. Ponadto użytkownicy witryny mogą umieszczać na nich swoje pliki, aby korzystać z materiałów w dowolnym zakątku świata. Użytkownicy mobilnego systemu operacyjnego Android również znajdą tu wiele ciekawych – dla nich jest otwarty specjalny katalog aplikacji. Wersja mobilna portalu jest zoptymalizowana dla wszystkich modeli telefonów obsługujących Internet. Ochrona prywatnych informacji jest jednym z głównych priorytetów WEB.DE. Administracja projektowa przetwarza dane użytkownika tylko za zgodą i tylko w ostateczności, a inne niemieckie wyszukiwarki często skanują w celach reklamowych, na przykład prywatne wiadomości e-mail swoich użytkowników, wymieniają dane bez żądania, a nawet sprzedają i przechowują adresy IP Przez wiele lat. Wszystkie centra informacyjne i serwery portalu WEB.DE znajdują się w Niemczech. Pracownicy firmy ściśle przestrzegają wszystkich norm prawa niemieckiego i międzynarodowego.

"Google" szuka w Niemczech

Przedstawione w Niemczech i niemieckiej wyszukiwarce Google (Google Niemcy), które z powodzeniem konkurują z czysto lokalnymi projektami. Ta firma, która sama pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, utrzymuje pozycję lidera w dziedzinie usług internetowych w całej Europie. Warto zauważyć, że przez lata pojawienie się serwisu i zasad jego pracy uległy niewielkiej zmianie. Dzięki sukcesowi globalnej wyszukiwarki, a także przychodom z reklam kontekstowych za pośrednictwem programu AdSense firma Google mogła stać się właścicielem i twórcą wielu rozwiązań programowych, z których większość posiada również lokalizację w Niemczech i jest dostępna dla użytkownika zaraz po zarejestrowaniu się w systemie. Jednak nadal najważniejszą zaletą firmy jest ciągłe poszukiwanie jakości.