641 Shares 9149 views

Jak przełączyć kartę graficzną

Karta graficzna – kosztowny kawałek „wypychania” domowym komputerze, więc wybór niej – poważna sprawa. Zobaczmy, co proponujemy dzisiaj. Poniżej podane są instrukcje jak zmienić kartę graficzną.

procesory

Wszystkie karty, które widzimy w sklepach dzisiaj, w oparciu o procesory wideo z dwóch producentów – Nvidia i AMD, podobnie jak inne firmy video:

Nvidia

AMD

Asus

+

+

MSI

+

+

HIS

+

szafir

+

Gigabyte

+

+

XFX

+

Inno3D

+

Zotac

+

Palit

+

AMD i Nvidia producenci karty graficzne oferują tak zwane „referencyjnych” umieszczenia na PCB i elementów przewodzących ścieżek. Ale producenci mają tendencję, aby zmienić go w celu uniknięcia kart graficznych bliźniacze i spróbować poprawić parametry.

Ogólnie, funkcjonalność karty graficznej z 80% zastosowanej zależy na GPU, a producenci mogą poprawić go o około 20%. Poprawić chłodzenie wprowadzają dodatkowe interfejsy wyjściowe wideo, czasami „rozproszone” procesor, powodując jej pracować przy wyższych częstotliwościach.

Stworzenie systemu chłodzenia – w pełni producenta uprawnień i jakie są jego wymiary, zależy tylko od niego. Generalna zasada: im bardziej potężny akcelerator 3D i więcej pamięci wideo karta, tym bardziej wydajny układ chłodzenia, a zatem – więcej rozmiary. Należy zwrócić uwagę na wymiary – w komputerze musi być wystarczająco dużo miejsca, lub jak przełączyć kartę graficzną, jeśli to nie jest po prostu częścią gniazda powodu zwisających części drugiej „wypychania”?

Nowoczesne karty graficzne są zwykle wysokość zajmują dwa gniazda na płycie głównej z powodu dużych radiatorów chłodzących rozmiar. Ale od czasu do czasu istnieje modeli kompaktowych wysokość jednego gniazda. Ale nawet wtedy, gdy karta wideo jest niska, to musi być zainstalowany tak, aby pozostawić przestrzeń dla swobodnego przepływu powietrza.

Dobra karta graficzna ma duży pobór mocy, co powinno zapewnić zasilacz systemu. Cechy zasilacza (PSU), zapoznać się z etykietą w swoich dokumentach. W tabeli wygląda następująco:

DC OUTPUT

+ 5V

+ 3,3V

+ 12V

-5V

-12V

+ 5VSB

40,0A

28,0A

20,0A

0,5A

0,8A

2.0A


Spójrz: tutaj linię zasilania + 12V jest w stanie dać do 20A. Ale to zazwyczaj nie wystarcza.

Jak przełączyć kartę graficzną, jeśli zasilacz nie zezwala moc, aby to zrobić? Jedynym wyjściem będzie musiał go zastąpić. Zalecane ustawienia dla zasilania wskazanego na opakowaniu karty graficznej, informacja jest tam, a na stronie producenta. Wysokie zużycie jest profesjonalną kartę graficzną, ale rozważają obecnie tylko normalne. Można przejść do następujących parametrów, które są odpowiednie dla większości z nich moc 500W i 38A wzdłuż linii + 12V.

Jak przełączyć kartę graficzną, jeśli zmienić go na nowy lub wykonane video instalacji na laptopie ze zintegrowaną na płycie głównej? Najpierw trzeba usunąć sterownik do karty graficznej starego. Aby to zrobić, otwórz menu "Start", a następnie "Panel sterowania" i "System". kliknij „hardware”, „Menedżer urządzeń” okno „Właściwości systemu”. W „urządzenie graficznego” LINE (VIDEO) Hit znak plus, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy na wierszu z nazwą karty graficznej, wybierz „Właściwości”, „Driver”, „Usuń”. Aby wykonać niezbędne uprawnienia administracyjne.

Dla fizycznej instalacji karty graficznej, należy odłączyć wszystkie źródła zasilania.

Wybrać jeden z rowków (PCI-E 16) na płycie głównej. Na rysunku , te szczeliny są najdłuższe.

Karta graficzna musi być włożona do góry, ponieważ dostarczane do niej jak największej liczby utworów.

Płyta może być 6 stykowe złącza zasilania.

Jeśli złącze jest taka sama jak na zdjęciu, trzeba znaleźć odpowiednią uprząż w zasilaczu, jeśli nie ma takiego, to będzie musiał być podłączony za pośrednictwem adaptera (patrz ilustracja).

Bezpieczne opłaty śruby, można włączyć komputer i uruchomić instalację oprogramowania.

Uwaga: Jeżeli zapłata zintegrowana karta graficzna, sprawdź pozycję «PEG-OnChip VGA sterowania» sekcja «Integrated Peripherals» w BIOS-ie – to musi być «Auto».

Po uruchomieniu systemu zainstaluje nowe urządzenie do żądania Internet do podłączenia, aby szukać odpowiedzi oprogramowania „Nie”. Gdy pojawi się monit o włożenie dysku do napędu w sterowniku – dodaje i postępuj zgodnie z instrukcjami. Po instalacji i restarcie – gotowe.

W przypadku nowszych modeli komunikat nie pojawi się, to jest konieczne w „Komputer”, aby otworzyć dysk ze sterownikami i prowadzonej autorun.exe.