441 Shares 9951 views

evergreen Difenbachia. Oddziaływanie na człowieka

W biurach, różnych instytucji, poczekalniach i wielu nowoczesnych domach można zobaczyć piękny kwiat jak dieffenbachia. Oddziaływanie na człowieka z tej rośliny nie jest jeszcze w pełni poznany, ale niektóre funkcje niej są znane. Ten dekoracyjny kwiat pokój przyszedł do nas z Ameryki Południowej, jest to godne ozdobą każdego pomieszczenia, ale przed zakupem trzeba zbadać swoje pozytywne i negatywne cechy, aby w przyszłości uniknąć niechcianych konsekwencji.


Difenbachia należy do rodziny Araceae, ten wiecznie lubiany przez swoich dużych liści światło zielone plamy. Jeśli kwiat odgrywa rolę dekoracji i dotknij go, nikt nie będzie, nie tylko nie nic złego, ale także mają pozytywny wpływ na innych. Posiada wiele użytecznych właściwości Difenbachia. Wpływ na ludzi, ma środki do oczyszczania powietrza z mikroorganizmów powodujących różnych chorób. Takie rośliny są własnością powodu obecności lotnych produkcji. Również pokój kwiat może zwiększyć wilgotność powietrza, tym samym zmniejszając kurz w pokoju.

W domach i biurach dużych zanieczyszczonych miast szkodliwych skutków dla organizmu benzen, ksylen, formaldehyd i trichloro-Tilenau ludzi zapisać Difenbachia. Wpływ na rośliny ludzka ma pozytywny, ponieważ absorbuje niebezpieczne toksyny. Chociaż fakt ten nie udowodniono, ale uważa się, że kwiat ma korzystny wpływ na układ sercowo-naczyniowy, leczy choroby związane z nim, tak Difenbachia polecić prowadzenie domu starszych.

Mimo to, nie wszystko jest tak różowo, jak chcielibyśmy, roślina ma pewne negatywne cechy. W Ameryce Południowej, „niemy cane” uznano Difenbachia. Oddziaływanie na człowieka wywiera soku poprzez kontakt z błoną śluzową. Wcześniej właściciele niewolników karane jej niegrzeczne niewolników. Za wulgarny język lub nadmiernej gadatliwości, musieli zacisnąć trzpień sprawcy zakładu. trujący sok przyczynił się do ciężkiego obrzęk języka i krtani, więc ludzie przez długi czas w wielkim bólu i pozostał niemy. Kwiat oko powoduje ślepotę i skóra – spalić.

Według niektórych źródeł, roślina jest w stanie odebrać siłę mężczyzny, dlatego nie zaleca się umieścić w sypialni małżonków. Taki krzew ma nic do zrobienia w domu, gdzie są dzieci lub zwierzęta, ponieważ mogą one spowodować znaczne uszkodzenie dieffenbachia. Kwitnienie w stanie osłabić roślinę, dlatego nie musi koniecznie kwiat cięty. Ten piękny krzew głównie utrzymywane ze względu na piękne, pstrych liściach i dużych, z biegiem lat będą odpadać, a tułów pozostaje pusty, więc stara roślina nie wygląda bardzo dekoracyjne.

Przed wami Difenbachia, należy nosić rękawice. Te same do zrobienia i sadzonki, ponieważ dostali sok na skórę może spowodować oparzenia lub mały ropień. Po pracy z kwiatem doniczkowe koniecznie trzeba umyć ręce ciepłą wodą z mydłem, umyj twarz.