856 Shares 4484 views

Dżem morelowy – delicious zima uczta

Zgadzasz się, że każdy z nas miły zimny zimowy wieczór siedzieć w ciepłej kuchni lub pieca i otworzyć słoik deser o smaku herbaty. To może być rozłożone na świeże kok smakowym z kawałkiem masła, ale można po prostu zebrać łyżką i pić świeżo zaparzonego napoju. Takie przyjemne zimowe Korzyści obejmują i dżem morelowy. Ma wytrawny, wykwintny, prawdziwy letni zapach i smakować na co słusznie ceniony w rosyjskim lądem, aw dużych miastach, tam gdzie jest to okazja, aby kupić lub odebrać morele. Niech nas, a my postaramy się gotować?

dżem morelowy

Sam proces gotowania jest dość czasochłonne. Ale te gospodynie, którzy są przyzwyczajeni do jam owoców i jagód, z pewnością nie poczują się zbyt dużej różnicy, choć różnice w metodach wytwarzania nadal dostępne. Dżemu morelowego – nie jam, jest bardziej jednolity, gęsty i galaretowaty. Konfitura z tych owoców są gotowane wielu, ciągnąc moreli kości i dzieląc je na dwie równe części (co nie trwa dość dojrzały owoc). Aby przygotować dżem morelowy, z drugiej strony, może to potrwać dość przejrzałych moreli (ale nie zgniłe), ugniatanie je w rodzaj kleiku. Tutaj, integralność i piękno owocu już nie mówi.

Krok po kroku

 1. Pierwszym krokiem jest przygotowanie owoców do gotowania. Umyć je dokładnie pod bieżącą wodą. Jeśli zostały zebrane od podłoża, możliwe jest, że są pył i brud być zmywane. Sprawdzić owoce dla szkodników, które mogą znajdować się na powierzchni i wewnątrz. Bierzemy się do moreli kości. Usuń zgniłe miejsce.
 2. Za kilogram owoców przetworzonych już trzeba wziąć funta cukru i szczyptę kwasku cytrynowego (można zastąpić sokiem z połowy cytryny). Niektóre gospodyń dodaje się do zaparzania również wanilina 20-25 g na 1 kg produktu podstawowego. Ale co do zasady, dżem morelowy do wielkości zima napar w basenie. Dlatego natychmiast możemy zmierzyć się pewną liczbę składników receptury.
 3. Wcześniej, tego typu zachowania gotowane w dużych basenach miedzi. Nowoczesne naczynia takie nieprawdopodobne tam. Więc używamy największy garnek jest (na przykład desyatilitrovoy, która jest zwykle gotowane galaretki na sylwestra).
 4. Aby przygotować grubą dżemu morelowego, odmierzoną ilość przygotowanych owoców rozprzestrzeniania szalce i umieścić małym ogniu.
 5. Gotowanie pod zamkniętą pokrywą. Niech owocom trochę gotować, niech sok i zmiękną.
 6. Pan zdjąć z ognia i pozostawia do ostygnięcia. Następnie należy spróbować usunąć skórę z każdego płodu. Oczywiście, to jest nieco czasochłonne, ale produkt końcowy okaże się bardzo jednorodna.
 7. Wystrzępienia morele przez sito (ten etap jest również osiągnięcie najbardziej jednolitą dodatkami).
 8. Nakładać na puli ognia i odparowano masy, mieszając od czasu do czasu dużą drewnianą łyżką przez pół godziny. Dodać cukier, vymeshivaya bardzo małym ogniu aż do całkowitego rozpuszczenia, a produkt zgęstnieje. W ostatecznym wprowadzenie kwasu cytrynowego i waniliny.

polano

Obok przygotować morelowy dżem na zimę, jest to konieczne na podstawie standardowego schematu sterylizowane szklane słoiki i pokrywki. Gorący zakleszczenie pojemników i wlać urządzenia rolkowego. Odwrócony słoiki ustawić w ciemnym i suchym miejscu, owinięty koc na górze. Pozostawić na trzy dni do chwili obecnej. Następnie można jeść.

multivarka opcja

dżem morelowy w multivarka (jam) przygotowany według tych samych zasad jak w piecu. Przynajmniej wszystkie składniki pozostają takie same. Przeciwnie, jest to opcja, że tak powiem, dla leniwych.

 1. Wstępne przygotowanie owoców jest wykonany podobnie jak w pierwszym przykładzie realizacji (patrz pkt. 1).
 2. Przygotowane morele zasnąć w mieszalniku i mielenia na gładką pastę.
 3. Rozłożone do miski i zasnąć Multivarki odmierzonej ilości cukru (pamiętać: 400-500 gramów na 1 kg morele).
 4. Włącz tryb „Jam” i gotować, mieszając, aż urządzenie zostanie wyłączone.
 5. Gotowe jam rozkładowi do wysterylizowanych naczyniach. Roll up. Usuń odwrócony w ciemnym miejscu, zapakowane szczelnie. Po kilku dniach można mieć pyszny dżem.

Opcja w ekspres do chleba

Jak gotować dżem morelowy (zacięcie) w ekspres do chleba? Czy któryś z gospodarzy jest dostępna dla tego magicznego instrumentu może, oprócz zwykłego chleba i wypieków, nie jest jeszcze przygotowany i dżemem. Do tych celów przygotowujemy owoce i odmierzyć odpowiednią ilość cukru. Morele, pestki mielenia do stanu jednorodnego w mieszalniku. Umieścić piec w wadze wiadro i wymieszać z cukrem. Dajemy na około godzinę. Kładziemy wiadra w kuchni i obejmuje tryb „jam”. Po około gotowości do konserw standardowym układem.

Kilka porad: jak zrobić dżem morelowy

 • Jeśli dżem lub marmolada gotować multivarka lub chleb maszynę, trzeba wziąć pod uwagę wielkość urządzenia kubka i wypełnić go tylko 3/4.
 • 10-15 minut przed ostatecznym dodać sok z połowy cytryny na każdy kilogram produktu głównego.
 • Niektóre gospodyń zacięcia stać nawet grubsze, dodaje się do masy (10 minut przed końcem gotowania), pektyny i żelatyny (10 g na 1 kg morele).
 • Chęć być określona poprzez umieszczenie łyżkę dżemu na czystej płycie. Jeśli nie rozprzestrzenił i zachowuje swój kształt, to – gotowe!
 • jam kalorii (dla osób ogląda swoją wagę i kształt) – 240-250 kcal / 100 g. Jest uważany za bardzo pomocny, chociaż tam po gotowanie jest prawie nie ma witaminy i pierwiastki śladowe są pektyny, które mają korzystny wpływ na organizm.