868 Shares 8824 views

Konstrukcja i dane techniczne „Kia Sporteydzh” pierwszej generacji

Pierwszy SUV „Kia Sporteydzh” został zaprezentowany publiczności w 1993 roku. Była to pierwsza produkcja SUV, produkowany na tej południowokoreańskiej firmy. Początkowo pierwsza generacja pojazdów produkowanych w kilku wariantach ciała, tak nowość szybko znajdzie się coraz więcej nowych klientów. W 1999 roku firma wydała wersję restyling maszyny, w której konstrukcja i zostały zmodyfikowanej specyfikacji. „Kia Sporteydzh” pierwsza generacja, od 2004 roku, został zwolniony i jest zastąpiony przez drugi samochód generacji przybył. Niemniej jednak, w Rosji to SUV nadal cieszy się dużą popularnością wśród kierowców, a nie jest to ostatnie miejsce w rankingu sprzedaży na rynku wtórnym. Więc dzisiaj, omówimy projekt i specyfikację „Kia Sporteydzh” pierwszej generacji, a także dowiedzieć się cen na rynku wtórnym.


Zewnętrzny kształt i wymiary korpusu

Warto zauważyć, że pierwszy model SUV, produkowany przez troski „Kia”, nie ma żadnego oryginalnego lub wyrazisty wygląd zewnętrzny. konstrukcja pierwszej generacji wyróżnia się prostym, ale bardzo harmonijnych liniach ciała, nadając pojazdowi pewność wygląd. W zależności od modyfikacji korpusu nowość ma długość 376 lub 434 cm, a wysokość i szerokość pozostaje tym samym – w 165 i 173, odpowiednio.

wnętrze

Wewnątrz pierwszej generacji SUV jest bardzo przestronny i wygodny. Przednie i tylne siedzenia są wygodne dla kierowcy i jego pasażerów: nie znudzi nawet po twardym 8 godzin. materiały wykończeniowe wnętrza i mają wysoką jakość i wygląd one nadążyć za dzisiejszym czasie. Jedynym minusem nowość polega na słabą izolację akustyczną i tak niskie montażu konsoli środkowej. Z biegiem czasu, plastik torpeda zaczęła hałasować i wibracje, więc bez dodatkowych izolacji akustycznej na jazdę samochodem było niemożliwe.

Specyfikacje "Kia Sporteydzh"

Pomimo faktu, że maszyna została wykonana 20 lat temu, gama jednostek napędowych dla SUV jest po prostu niesamowite. Kupujący mogą wybierać spośród trzech jednostek benzynowych i dwóch wysokoprężnych. W Rosji, to było bardzo popularne 4-cylindrowe silniki benzynowe o pojemności 118/128 KM i tej samej objętości roboczej 2 litrów. Nie mniej popularne i była 95-osobowa jednostka benzynowa, głównie niepublikowany aż do 1999 roku. Silnik ( „kia Sporteydzh” 1993/99) miały także objętości roboczej 2.0 litra. jednostek w tandemie pracy z ręcznym lub automatycznym przesyłaniem 5 i przekładni 4.

"Kia Sporteydzh" – charakterystyka dynamiki

Przyspieszenie od zera do setki wynosił około 14,7 sekundy, a stopa szczyt wynosiła 172 kilometrów na godzinę. Takie specyfikacje „Kia Sporteydzh” dozwolone nowością nie tylko na podbój dróg, ale także aktywnie manewrować na ulicach miast, zwłaszcza ze względu na jego wymiary są bardzo kompaktowe.

cena

Na rynku wtórnym pierwsza generacja pojazdów terenowych można kupić w cenie od 100 do 200 tysięcy rubli. Ponadto, dane techniczne „Kia Sporteydzh”, mimo takiego zaawansowanego wieku, są zawsze na wierzchu.