365 Shares 9067 views

Jak umieścić hasło na przeglądarce „Chrome”, Mozilla Firefox, „Opera”, „Yandex”

Aby łatwo wyszukać w internecie użytkownicy korzystają z różnych przeglądarek: wbudowane w system operacyjny, popularnej, takie jak „Chrome” jako Mozilla Firefox, a także mniej znanych zastosowań.


Ale niezależnie od tego, która przeglądarka jest zainstalowana na komputerze osobistym, należy zwrócić uwagę nie tylko na bezpieczeństwo połączenia internetowego, ale także o bezpieczeństwo danych osobowych.

Dlaczego umieścić hasło na mojej przeglądarce?

Użyj hasła, aby zalogować się na swoje konto na komputerze, aby zabezpieczyć dane na telefonie za pomocą wzoru lub odcisk palca – wszystko to stało się rutynową częścią życia każdego właściciela nowoczesnych gadżetów. Jednak niektórzy użytkownicy tego poziomu ochrony nie wystarczy, a oni zastanawiają się, czy umieścić hasło w przeglądarce może być. Ale za to, co jest niezbędne do ustanowienia dodatkowego zabezpieczenia i jak to działa?

Hasło na przeglądarce pomaga chronić dane osobowe w przypadku kradzieży komputera lub laptopa. Atakujący nie będzie mógł otworzyć przeglądarkę i korzystać z danych zapisanych w aplikacji: Hasło do stron internetowych, informacji o koncie bankowym.

Również chronione hasłem przeglądarka iw życiu codziennym będzie „chronić” dane osobowe. Jeśli dostęp do komputera osobistego ma kilka osób, można zainstalować więcej aplikacji, a jedną z nich umieścić ochronę, a wtedy nikt nie będzie mógł szpiegować historii przeglądania, zakładek i osobistej korespondencji. Ale jak wprowadzić hasło w przeglądarce? Proces ten jest różny dla wszystkich przeglądarkach, ale w żadnym wypadku nie zajmuje dużo czasu.

Jak umieścić hasło na przeglądarce „Chrome”?

Przeglądarka z „Google” słynie intuicyjnym interfejsem i wsparciem dla wielu dodatkowych rozszerzeń. Jeden z nich – LockPW – pomaga ustawić hasło w przeglądarce.

Pobieranie z Store i ustawienie go, użytkownik zostanie poproszony o skonfigurowanie LockPW. Następnie należy potwierdzić zastosowanie rozszerzeń w trybie incognito. Następnie oferują użytkownikowi zapoznać się z instrukcjami, a następnie kliknij na przycisk „Dalej”.

Następnie należy wprowadzić hasło, powtórz je i dodać podpowiedź. Zapisać zmiany i ponownie uruchomić program.

Ustawić hasło dla przeglądarki Mozilla Firefox

Jednym z najbardziej popularnych przeglądarek – Mozilla Firefox. Wielu użytkowników doceni jego przyjazny dla użytkownika interfejs oraz szereg dodatków i rozszerzeń. Pozostaje dowiedzieć się, jak ustawić hasło dla przeglądarki Mozilla Firefox.

W celu wprowadzenia ochrony, musisz pobrać rozszerzenie główne hasło +. Po instalacji, użytkownicy będą musieli otworzyć „Ustawienia” aplikacji. W oknie, które zostanie otwarte, kliknij na zakładkę „Zabezpieczenia” i postawić znak wyboru obok „Używaj hasła głównego”.

W oknie pop-up będzie trzeba wprowadzić nowe hasło i powtórz je. Następnie przejdź do zakładki „Start” i ustawić pytanie o hasło podczas uruchamiania. Kolejny krok – aby zapisać zmiany i ponownie uruchomić aplikację. Po otwarciu programu będzie możliwe dopiero po wprowadzeniu hasła.

Hasło w przeglądarce „Opera”

„Opera” jest ustawiony dla milionów użytkowników. Ale tylko niewielu wie, jak wprowadzić hasło w przeglądarce „Opera” i chronić swoje dane.

„Opera” – jeden z niewielu przeglądarek, które zapewnia ochronę do dostarczenia podczas pierwszej instalacji. W takich przypadkach wystarczy w otwartym oknie wpisz swoje hasło i postępuj zgodnie ze wskazówkami programu instalacyjnego.

Aby dodać przeglądarki „opery” hasło główne po pewnym czasie po instalacji użytkownik będzie musiał otworzyć program „Ustawienia” i przejdź do zakładki „Zaawansowane”. Wśród proponowanych liście ustawień, aby wybrać „Zabezpieczenia”, a następnie klikając na „Ustaw hasło”.

Użytkownik musi wprowadzić nowe hasło i zapisz go. Następnie należy ponownie uruchomić przeglądarkę i otworzyć go już z hasłem.

Jak umieścić hasło na przeglądarce „Yandex”?

Rosyjski przeglądarka „Yandex” dopiero zaczyna się popularne. Dobra ochrona danych, szybkie ładowanie – to co zachwyca coraz więcej użytkowników. Ale jak umieścić hasło na przeglądarce „Yandex”?

Proces instalacji na „Yandex Browser” hasło jest takie samo jak w „chrome”. Z App Store musisz pobrać LockPW, zainstalować go i przejdź do ustawień rozszerzających.

Podobnie jak w „chrom”, wymagane jest, aby wyrazić zgodę na stosowanie rozszerzeń w trybie incognito i zaakceptować warunki korzystania z aplikacji. Następnie wpisz hasło dwukrotnie i dodać podpowiedź. Ostatnim krokiem przed restartem komputera – zapisywanie zmian. Teraz w każdej przeglądarce dane osobowe będą przechowywane pod maksymalnej ochrony.