469 Shares 9462 views

Jewgienij Stepanov, radziecki myśliwiec: biografia

Evgeny Stepanov (rok życia: 1911-1996) – słynny radziecki pilot myśliwski, któremu udało się przeprowadzić pierwszą noc w barana powietrza. Zdarzenie to miało miejsce w październiku 1937 roku w trudnej hiszpańskim niebem. Masy tego wyczynu, niewiele wiedziano powodu nieujawnienia udziału w wojnie hiszpańskiej, radzieckim wojsku.

Przez długi czas uważano, że pierwszą noc ubijania miała miejsce w sierpniu 1941 roku: radziecki pilot Wiktor Talalikhin Moskwy sprowadzona wroga bombowiec He-111.

Noc baran Evgenia Stepanova

28 października 1937, niosąc na Barcelonę na I-15 służbie bojowej, na wysokości 2000 metrów Stepanov Evgeniy Nikolaevich odkrył bombowiec wroga. Podczas próby zbliżyć spotkał ogniem wroga. Stepanov udało się podpalić skrzydeł samolotów wroga ogniem karabinów maszynowych, ale to nie powstrzymało wroga. Od czasu do przeładowania broni, nie ma wyboru Stepanov postanowił udać się do barana. W celu utrzymania silnika i śmigła samolotu strajk, który wszedł w ogonie samochodu, została rozpatrzona koła. Przesuwnych i niezbyt silne, jednak on osiągnął swój cel: niekontrolowane załoga bombowca i spadł do morza. Jewgienij Stepanov, umożliwiając dalszy pobyt w powietrzu, kontynuował patrolowanie i szybko doszedł do innej maszyny wroga, który przez bombardowanie zmuszony zwrócić na otwartym morzu, gdzie w końcu uderzył. Po udanej operacji radziecki pilot wrócił do lotniska Sabadell, gdzie posadzone starannie uszkodzonego I-15. W sumie Evgeniem Stepanovym, który nosił znak wywoławczy Eugenio w powietrzu przeprowadzono 16 walk i zestrzelił 10 samolotów wroga.

lotnisko Sturm Garapenilos

Przed podjęciem słynnego barana Nocny ważne w koncepcji i metod ataku ziemi było lotnisko w miejscowości Garapenilos (niedaleko Saragossy), która odbyła się 15 października 1937. Według zrobionego włoskiego pilota, że zdał sobie sprawę z koncentracji na lotnisku ww miejscowości o osiem kilkunastu włoskich bombowców i myśliwców. Informacja została potwierdzona przez inteligencję dalej. Wcześniejsze próby bomba liczne eskadry były nieskuteczne, ponieważ lotnisko było w dobrym pokrywy.

Zdecydowano się nagle do ataku na siły wroga myśliwiec republikańskiej Sił Powietrznych. Głównym zadaniem w pokonaniu lotnisku został przydzielony do 2 Dywizjonu „Chatos” (z sześciu uczestniczących), dowódca, który był Anatolij Sierow, zastępca – pilot Stepanov. W wyniku udanej operacji samolotu wroga 11 zostały zniszczone, uszkodzone więcej niż 20. Również trudno trafić wroga przechowywania amunicji i paliwa.

Walcz w hiszpańskiej zimowe niebo

17 stycznia 1938 była ostatnia walka w niebie Hiszpania Stepanova. Dowódca eskadry wysłanej do strony górotworu Universales przechwycić „Junkers” i towarzyszy ich wiele „fiat”. Walka odbyła się nad miastem Ojos Negros, oraz liczby wroga, aby wysłać wojska do bombardują Republikańskiej, prawie trzy razy liczbę radzieckich pilotów.

Evgeny powodzeniem udało się zaatakować i zniszczyć „fiat”. Stepanov następnie zaczął realizować drugi myśliwiec, upuścił ogon i próbował strzelać, ale zabrakło amunicji. Radziecki pilot podjął decyzję, aby przejść do barana. I w tym momencie jego samochód pokryty bezwzględny wróg przeciwlotniczą pożar. Fragmenty uszkodzone kable sterujące silnikiem przerwana. Urządzenie nie jest już posłuszeństwa i chłodny nawigator poszedł w kierunku ziemi. Stepanov udało się wyskoczyć i otworzyć spadochron.

w niewoli

W procesie lądowania nieustraszony lotnik mocno uszkodzony na skałach i stracił przytomność. Marokański został schwytany w izolatce, został pobity, przesłuchań, nadużycia i torturowany. Pilot głodzone, postrzelony trzy razy wycofane.

Dzięki pomocy Międzynarodowego Czerwonego Krzyża, sześć miesięcy później, Jewgienij Stepanov został wymieniony na niemieckiego pilota. Po powrocie do ojczyzny, został awansowany do stopnia kapitana i przypisany do techniki instruktor pilotażu Leningrad Okręgu Wojskowego.

Informacje biograficzne: Stepanov Jewgienij Nikołajewicz

Moskwa – miasto, w którym 22 maja 1911 urodził nieustraszony pilota. Za pozostawione 7 zajęć edukacyjnych i szkolnych szkół zawodowych kolejowej. To było po pracy w warsztacie kowala, trenuje w klubie fabrycznym radiem, uczyć w szkole metropolitalnym pilotów i godzin lotu praktyki. W 1932 roku wstąpił na studia w Szkole Borisoglebovskay Pilot, po którym był zdecydowany służyć w bombowca, a później wojownikiem. Jako główny pilot, służył jako część 12. Eskadry Lotnictwa.

Merit nieustraszony lotnik

Po wzięciu udziału w wydarzeniach w 1939 Khalkhin Gol rzeki obszaru jako dowódca eskadry wzięły udział w walkach z Japończykami poleciał I-16 i I-153. Wykonuje zadanie przeniesienie walki doświadczenia pilotów nie napotkały na niebie z wrogiem: im zaznajomieni z okolicy, aby wykonywać loty szkoleniowe. Ogółem w Mongolii ponad stu sorties przeprowadzono przez kapitana Stepanov, która odbyła się 5 walk powietrznych zestrzelił cztery samoloty wroga. Dla swoich operacji wojskowych w męstwa i odwagi w 1939 roku Jewgienij Stepanov otrzymał „Za męstwo” mongolskich medale, ordery „Gold Star”, a tytuł Bohatera Związku Radzieckiego.

Dalsza kariera doświadczonego pilota, aby kontynuować udział w wojnie radziecko-fińskiej. Podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej radzieckiego pilota umocowanego techniki pilotowania w Okręgu Wojskowego w Moskwie. Wraz z pojawieniem czasie pokoju zostawiłem w rezerwie, ale ściśle współpracował z lotnictwa, wiceprezes pracy. Szef Głównego Aeroklubu im. Chkalov.

On życie lotnictwa

Podobnie jak wielu pilotów Związku Radzieckiego, większość swego życia poświęcona lotnictwa Stepanov, działa na rzecz wzmocnienia jej prestiżu i wzmocnienia mocy. Stał na czele delegacji na międzynarodowych konkursach odbywających się w różnych miastach na całym świecie. To Jewgienij Stepanov umieścić pierwszy podpis na akcie potwierdzający wielkie wydarzenie – pierwszy podboju kosmosu Yuriem Gagarinym.

Sportowego Międzynarodowej Federacji Lotniczej pracował jako Wiceprezes, w 70 lat w zakładzie w Moskwie do produkcji śmigłowców przewodnikiem stacji prób w locie jest badaczem w Centralnym Domu Lotnictwa i Kosmonautyki.

To nie stanie się Stepanova Jewgienij Nikołajewicz 04 września 1996. Prochy znanego lotnika, aby podbić niebo na rzecz spokojnego życia mieszkańców kraju spoczywa na Troekurov cmentarza.