877 Shares 6453 views

Przygotowanie samochodu na zimę – zapobieganie „choroba”

W celu Wraz z nadejściem wiosny nie dały się odczuć negatywne skutki zimy, przeprowadzono przygotowanie samochodu do zimy. Z reguły szereg wspólnych działań, które można wykonywać na własną rękę lub uciekania się do usług specjalistycznego serwisu.


ciało

Karoseria, wraz z oponami narażone na największe skutki dla środowiska w sezonie zimowym. Sól i odczynniki do 2-3 miesięcy, może prowadzić do poważnych problemów, nawet najbardziej nieznaczny siedliskiem korozją. Sprawdź powłoki odpornej na korozję , a jeśli to konieczne, zaktualizować go. Oczywiście, aby zrobić to lepiej w garażu.

Należy zwrócić uwagę na lakierze. Wszelkiego rodzaju zadrapania i chipy lepiej usunąć przed rozpoczęciem zimno. Przygotowania do lakieru samochodowego nie potrwa długo, po prostu otrzymał terminowo eliminując wady, oszczędzić sobie bólu głowy w przyszłości.

podwozie

To zasługuje na szczególną uwagę stan elementów gumowych. Wada najbardziej nieistotny szczegół może spowodować efekt domina. Tak więc, na przykład, pęknięć i przerw pylników SHRUS może prowadzić do soli, piasku, który prowadzi bezpośrednio zawiasu. Sprawdź tuleje, amortyzatory, układ hamulcowy całkowicie. Nawet niewielkie nierówności hamulców może prowadzić do dryfu w lodzie, która jest obarczona wypadku.

bateria

Przygotowanie samochodu na zimę obejmuje test akumulatora. W niskich temperaturach, obciążenie wzrasta, ponieważ elektryczny silnik rozruchowy obraca spadki oleju, który gęstnieje w chłodzie. Należy pamiętać, że rzeczywista pojemność akumulatora może zmniejszać wraz ze spadkiem temperatury. Na przykład, w temperaturze od -30 mocy może wynosić 50% deklarowanej w specyfikacjach technicznych.

elektryka

Sprawdzić działanie układu zapłonowego. Szczególna uwaga jest zalecana do zapłaty:

– czystość styków;

– przerwa w grupie kontaktowej poprawność zapłonu;

– suwak i regulator odśrodkowy;

– stan drutów (niezbędne do sprawdzania pęknięć, solidność tulejek mocujących, etc.);

– stan iskry.

osłonki

Przygotowanie urządzenia do pracy w zimie polega na zastąpieniu gumy na zimę. Istnieje niepisana zasada, że należy to zrobić, gdy temperatura spada poniżej 7 stopni lub. Naturalnie, nie jest jasne, krawędź temperatury i właścicieli gumy samochodów zmienia się w zależności od charakterystyki klimatycznych danego regionu.

Pod wpływem mieszaniny o niskiej temperaturze, która składa się z opony letnie, utwardza się, a tym samym przyczepność jeszcze gorzej, gdy suche nawierzchni. Pociąga to za sobą pogorszenie właściwości jezdnych, zwiększają drogę hamowania itd

fundusze specjalne

Innym ważnym punktem, który obejmuje przygotowanie samochodu do zimy – istnienie specjalnych środków do sprawnego działania urządzenia w zimnych porach roku. Należą do nich: defogger, odmrażanie, zamki, zawiasy i smary itp ..

Zatem, przygotowanie samochodu na zimę – jest ważnym procesem dla zapobiegania poważnych błędów i trzeba naprawić sprężyna.