360 Shares 7726 views

Mody – co to jest?

Określenie „high fashion” jest często używane w rozmowach o ubrania-klasy, ale co to znaczy? Przede wszystkim, to krawiectwo ekskluzywne ubrania. Są to rzeczy, które są wykonane dla konkretnego klienta ręcznie z drogich tkanin, ze zwróceniem szczególnej uwagi na różne szczegóły. Produkcja wymaga pracy specjalistów na najwyższym poziomie i zajmuje sporo czasu.


Wysokiej mody powstały w XIX wieku w Paryżu. Charles Worth ustanowił nową filozofię produkcji odzieży. Otworzył swój pierwszy dom mody. Ponadto, istnieją inne, a wśród pań z wyższych sfer szybko stał się przyzwyczaić zamówić ubrania dokładnie podobne w modzie.

W 1868 roku, warto z synami zbudował Paris izby, więc decydujący domu, który można nosić tytuł „High Fashion”. Ponadto, w 1946 roku było 106 takich oficjalnych domów, które spełniły wszystkie kryteria, które zostały ustanowione w 1945 roku w komorze.

Ich liczba w 1952 roku znacznie spadła – do 60. Było to spowodowane wpływem II wojny światowej w branży – towarów masowych zaczęły wypierać produkcję wysokiej jakości ręcznie robione. Stopniowo zaczął wydawać bezcelowe wiele trzeba długo, aby ubrania na zamówienie. Trendy stają się łatwiejsze, a Paryż musiał wymyślić sposób, aby utrzymać swoją wysoką modę. Więc zamiast domu w 1973 roku, nie było Francuskiej Federacji zachować wszystkie tradycje. Organizacja ta zapowiada czas i miejsce światowej sławy francuskiej mody tygodni.

To konsorcjum zachowuje swoje znaczenie i nadal chronić tradycję, rozwijając je i broniąc swoich członków. Są to te same standardy jakości są ustalone. Stanowisko Izby mówi, że moda domów mogą nazywać siebie, są corocznie aktualizowane tylko dla członków listy. Prawo do nosić dumne miano „markowe” są członkami Izby, należy przestrzegać następujących zasad:

  • studio w domu powinny być w Paryżu, gdzie stale pracuje co najmniej 15 osób;
  • szyte ubrania dla konsumentów prywatnych, z 1 lub więcej montażu;
  • dwa razy w roku, ten dom powinien reprezentować prasie paryskiej kolekcji, która składa się z 35 obrazów lub więcej (noc i dzień).

Po wprowadzeniu całkiem poważnych ograniczeń liczba oficjalnych budynków spadła o 2000 do 18. W 2002 roku, po Yves Saint Laurent zszedł, zamknął dom, potem były 12. High Fashion 2012 zaprezentowane oficjalne członków, w tym w następstwie czego dom: Anne Valerie Hash, Adeline Andre, Chanel, Atelier Gustavo Lins, Christophe Josse, Christian Dior, Givenchy, Franck Sorbier Maurizio Galante, Jean Paul Gaultier, Giambattista Valli i Stephane Rolland.

Jak długo będzie w stanie przetrwać Francuskiej Federacji moda, z takiej małej liczbie domów? Wyjątkowość ich produktów jest niezwykle ważne dla konsumentów, ale klientela jest coraz starszych domach. Młode kobiety, które mogą sobie pozwolić na rzeczy „haute couture” są o wiele bardziej prawdopodobne, aby wolą bardziej praktyczne i wygodne ubrania „ready-to-wear”. Ale mimo to, co roku przechodzi Fashion Week w Moskwie, powodując niesamowite zainteresowanie zarówno ze strony prasy i publiczności.

Dla podstawowa kwota pozostałego stanu domów jest ważna tylko dla prestiżu, wysokiej pokazy mody jest bardzo rozrzutny. 4 główne marki – Dior, Chanel, Gaultier i Givency – używając jego tytuł jako swego rodzaju narzędzie marketingowe, które poprawia sprzedaży kolekcji, akcesoriów i perfum.

Ale jeśli odejście od standardu wysokiej mody nadal aktualne – niesamowite ubrania ręcznie ponownie za. Chociaż wytwornych budynków należy wziąć pod uwagę fakt, że nie są one obecnie jedynym źródłem takiego ubioru, a oni muszą konkurować z innymi producentami.