312 Shares 2529 views

Egipski bóg Anubis – Lord of the dead

Dla mieszkańców starożytnego Egiptu było to wielkie znaczenie, jak będzie istnieć w krainie umarłych. Tam przygotowali miejsce odpowiadające jego pozycji. Sprawiedliwi Ozyrys przyznają szczególne uprawnienia. I zdecydować, gdzie prowadzić biednego zmarłego mieszkańca starożytnego kraju był egipski bóg Anubis. Jego moc była trzymać duszę zmarłego sprawiedliwy sposób lub obniżyć je w niższych królestwach, gdzie ona będzie wiecznie udręczonych.


Egipski bóg Anubis, widok i totemy

Jest on przedstawiany jako niebiańskiego szakala. Czasami miał ciało mężczyzny z głową tylko widoczne od zwierzęcia. Jego moc była ogromna. Wszystkich żyjących Anubis próbował zadowolić, aby uzyskać lepsze miejsce w zaświatach. W tym przypadku, Egipcjanie mogą być bez wątpienia fakt, że życie nie kończy się wraz ze śmiercią osoby. Nie! Ona dopiero się zaczęła. W królestwie zmarłych, których gospodarzem egipskiego boga Anubisa, odbyły się najważniejsze rzeczy. Starała się każdy mieszkaniec starożytnego kraju, oprócz ziemskiej egzystencji tylko wstępem do poważnego życia! Szakale i psy były święte zwierzęta związane z tym bóstwem. Nie mogą one być zraniony przez obawy przed lewo u bram królestwa zmarłych, nie dać pożądanego spokoju w siebie i życia.

Egipski bóg Anubis: funkcja

Nie tak prosty w starożytnym królestwie. Rola bogów zmieniał się w czasie. Egipski bóg Anubis (obraz zdjęcia – w artykule) prawie cały okres istnienia cywilizacji, na wniosek Egipcjan, prowadził Duat, królestwa zmarłych. Dopiero w późniejszym okresie jego moc została przeniesiona do Ozyrysa. Ale w tej chwili, Anubis nie traci wpływy w świecie poza nią. Najpierw próbował same dusze zmarłych, definiując swoje miejsce w Duat. Potem zaczął pomagać Izydy i Ozyrysa w tej działalności. Ale w każdym przypadku moc Anubis był bardzo wielki. Jego słudzy pogrzebowe obrzędy były dystrybutorzy siedzeń na cmentarzach. Wszystko związane z pogrzebem, było w ich mocy.

Mumie i Anubis

Jedną z głównych funkcji bóstw było pilnować ciał zmarłych. Przez mumie w egipskiej cywilizacji byli traktowani bardzo mili. Straszny smutek mógł pojąć tych, którzy ośmielili się zakłócić sen zmarłych. Anubis był przedstawiany w piramidach i cmentarzy w celu ochrony spokoju zmarłych. Żywe zdjęcia egipskiego boga Anubisa musiała przypominać o zakazanej interwencji do królestwa zmarłych. Nieposłuszny oczekiwania na straszną karę. To nie zawsze jest fizyczne. Faktem jest, że wierzenia starożytnych ludzi były znacznie głębsze niż dzisiaj. Mogli po prostu umrzeć ze strachu. Ale słudzy Anubisa nie śpią, a święty przybytek strzeżone swego pana.

Tajemnice piramid

W tym czasie, kiedy zaczęły się pierwsze prace wykopaliskowe w Egipcie i naukowców zainteresował się starożytnego dziedzictwa, stało wiele tajemniczych spraw. Zatem niektórzy badacze piramida Cheopsa zmarł w tajemniczych okolicznościach. Uważa się, że ich Anubis karane za to, co odważył się wprowadzić swoją domenę. Starożytni słudzy bóstwa było wiele tajemnic, które nie zostały jeszcze rozwiązane przez naukę. Dlatego uważa się, że teraz Anubis był potężny i mściwy, przebiegły i mądry. Jego siła nie jest osłabiona na przestrzeni wieków. Jego słudzy przez długi czas siedział w swoim królestwie, a żyjący mogą mieć wpływ na miejscu Boga do dnia dzisiejszego.