577 Shares 1575 views

Stonoga trujące, jak się go pozbyć

A w domach prywatnych i apartamentów miejskich można znaleźć owada, który nazywany jest stonoga lub stonoga. Wiele z nich jest przestraszony nawet w swoim rodzaju. I, oczywiście, są one dopiero zaczynają interesować się pytanie, jak niebezpieczne stonoga trujące i jak z nim walczyć.

skolopendra

W rzeczywistości, to owad zwany muchołówki. I to nie jest uważana za zagrożenie, lecz wręcz przeciwnie. Stonogi nie psują produkty nie plami, nie żuć mebli. Starają się trzymać z oczu ludzi, polowanie głównie w nocy. Ofiarą to tylko inne owady, które niszczą w domu: karaluchy, muchy, mrówki. Istnieje ponad 100 odmian stonogi. W mieszkaniach ludzkich najczęściej wij trujących, które dostatecznie małą długość, 3.5-6 cm. Muholovki spłaszczone górne korpusu jest podzielony na segmenty, z których każda jest umieszczona para nóg. Ostatnia para przekształcony maxilliped że owad ten wykorzystuje do chwytania pokarmu lub ochronę. W drodze karmienie trujący stonoga – drapieżnika. Porusza się bardzo szybko, to jest prawie niemożliwe, aby złapać. W przyrodzie, to zwierzę żyje w ściółce, pod drzewami. Należy pamiętać, że żywność jest produkowana stonoga używając przednich nóg, które są trujące.

Są one niebezpieczne?

Więc, co może być przydatne, muchołówki, oczywiście. Zużywa inne owady. Nawiasem mówiąc, inne stonogi, too. Jednak nie wszyscy zgadzają się tolerować w swoim domu takiego stwora jako trujące stonoga. Przede wszystkim, to wygląda nieprzyjemnie. A kiedy ją spotkać wieczorem, włączyć światło w łazience, można się przestraszyć. Ponadto, jego ukąszenie jest bardzo bolesne. Jednak pierwsze krocionogi nie atakują, ale nadal możliwe. Gryźć przypomina pszczół, może być zaniepokojony wystarczająco długo. Dlatego większość osób woli pozbyć się najemcy, jak jadowity stonoga.

Jak radzić sobie

Jak pozbyć stonogi? Istnieje kilka sposobów.

1. Tradycyjne – pantofle. To jest po prostu ją zabić na spotkaniu (lub złapać i wyrzucić, jeśli szkoda). Tylko w tym celu konieczne jest, aby nadrobić zaległości. Jeżeli dom stonoga zabrakło tylko, to wszystko i koniec. Ale to nie zawsze tak jest.

2. rozwiązać wszystkie szczeliny, w których mogą się schować. Mianowicie – w podłodze, wokół rur, pod cokoły. Jeśli stonogi mają gdzie mieszkać, ich nie ma.

3. Aby żyć stonoga potrzebują jedzenia i wody. Co do jedzenia to służy owadami, trzeba się ich pozbyć, stonogi również zniknie. Nawiasem mówiąc, wiele narzędzi do zwalczania karaluchów z stonogi również pomóc. Szczególnie „dichlorfosu”. Należy również odciąć im dostęp do wody w jakiejkolwiek formie. Zamknąć zawory i zbiorniki wodne. Jeśli nie ma piwnicy pod domem, powinna być izolowane, ponieważ jest to miejsce gdzie często hodowane te kochające owady wilgoć. Nawiasem mówiąc, nie tylko te. Musimy starać się upewnić, że pokój nie był wilgotny.

4. Jeżeli stonogi wszystko wapno nie może jeszcze odwołać się do profesjonalnej pomocy.

Czynienia z stonogi w ludzkich osiedli jest całkiem realne. Mimo, że nie przynoszą natychmiastowe szkody, okolica nie jest zbyt miły dla nich. Pozbycie z nich, w tym samym czasie właściciele lokali mają szansę zniszczyć i inne indeksowania wokół domu niepożądanych osób.