151 Shares 8517 views

Gdy truskawki wykończenia wąsy i czy to zrobić?

Truskawki – to jest bardzo soczyste, smaczne i przydatne berry zawiera ogromną ilość pierwiastków śladowych i witamin. Wielu ogrodników są zaangażowane w uprawach owoców, dbać o to nie jest trudne, ale dbanie zależy od obfitego żniwa. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, kiedy należy przycinać truskawki wąsy, jak chronić go przed mrozem, niektóre nawozów i ile wlać. Tylko wtedy, gdy technika rolnicza rosnących roślin rocznie może korzystać z wielu dużych i soczystych owoców.

Prawie wszystkie odmiany truskawek mają wąsy. Są jedną z opcji lęgowych dla zakładu. Wśród ogrodników toczą zażartą dyskusję o tym, kiedy do przycinania wąsów i truskawki, czy to zrobić. W wschodzące kiełki są uformowane gniazda, należy pozostawić je tylko w przypadku konieczności uzyskania sadzonek, a następnie tylko najsilniejsi i najbardziej odpowiednie są uważane za dwa z pierwszej tulei. Jeśli wszystko pozwalają przesuwać, macki z rozetami vrastut w ziemię w niewłaściwych miejscach i dodatkowo osłabić buszu nadrzędnego. Na zbiory w tym przypadku może być zapomniane, jako wariant, może wystąpić jagody, ale bardzo małe.

Z tego powodu, jeśli hodowca chce od wielu lat, aby zebrać duże owoce w dużych ilościach, roczna usuwanie zarostu Truskawki powinno stać się nawykiem. Pozostaw procesy wystarczy sadzonek, a pierwsze dwa lub trzy gniazda. Te, które są bliżej krzewu macierzystego, uważany za najbardziej wydajne, są w pełni zgodne z odmiany, przejmując wszystkich jego cech. Wąsy zazwyczaj pojawiają się po pierwszym kwitnieniu i owocowania po jego zakończeniu. Mogą być cięte stopniowo (jak to powstaje) lub wszystkie naraz.

Wielu ogrodników interesuje pytanie, kiedy przycinać truskawki wąsy. Sprawa ta może być stosowana na wiosnę (przed rozpoczęciem kwitnienia roślin) lub późną jesienią, kiedy rośliny zebranej ostatni (jeśli odmian, owocowania całe lato). W każdym przypadku jest to niemożliwe, aby zerwać dłoniach wąsy, ponieważ są one na tyle gruba, należy je usunąć, można podważyć cały krzak, uszkadzając swój system korzeniowy. Procesy są najlepiej wyciąć nożyczkami lub silnym nożyce świetlnych. Obrzezanie w truskawkowym wąsy powinny być wykonywane wcześnie rano lub wieczorem, pogoda powinna być spokojny, bezwietrzny i suche. Procesy nie mogą być usunięte, gdy jest bardzo wilgotno lub na gorąco.

Kiedy wykończenia truskawki wąsy przychodzi czas, aby to zrobić starannie i dokładnie, procesy nie trzeba całkowicie usunąć, muszą wznieść się ponad ziemię o 10 cm. Jest to bardzo czasochłonne, ale konieczne. Jeżeli krzewy w odpowiednim czasie nie jest uporządkowane, a następnie po kilku latach zbiorów będzie zauważalnie na spadek, owoce stają się coraz mniejsze. W takim przypadku będzie musiał wykopać wszystkie truskawki i zastąpić go nowym odmiany.

W ramach przygotowań do zimy zaleca się nie tylko usunąć wąsy, ale także uszkodzone, więdnięcia liści. Pozostawać całkowicie nagie łodygi, ale przycinanie korzeni nie trzeba. Należy również odkazić przed chorobami i szkodnikami, krzewów proryhlit i pokropił ich igieł sosnowych.