170 Shares 3637 views

Jak wybrać zbiornik paliwa do silnika zaburtowego?

Konsumenci, którzy planują kupić Statek motorowy, ważne jest, aby wiedzieć, jak wybrać zbiornik paliwa do silnika zaburtowego. Charakter zbiornika gazu będzie w dużej mierze zależeć łatwość obsługi, funkcje opieki i tankowania.


typ

Obecnie właściciele łodzi dostępnych twarde i miękkie zbiornik paliwa z silnikiem zaburtowym. Najczęstszym typem z pierwszych produktów wykonanych z tworzyw sztucznych.

Rzadziej stosowane miękkich pojemników odmiana do paliwa. Zbiorniki z tej kategorii całkowicie zamknięte i są wykonane ze specjalnego, tworzywa sztucznego. Do form nieobsadzone takie produkty pozostają płaskie. Podczas napełniania zbiornika paliwa, paliwo do miękkiego silnik zaburtowy uzyskuje kształtem wolumetrycznym. Wypuszcza zdolności jako zużycie paliwa.

Główną zaletą miękkich zbiorników – forma zakupu, który doskonale pasuje do cech konstrukcji rzemieślniczych, które mają wpływ na gospodarkę przestrzeni. Ponadto, przy szybkości przepływu ściany zbiornika paliwa jest stopniowo ściskana. Zatem, zbiornik nie koncentruje się opary benzyny, a to przekłada się na poziom bezpieczeństwa pożarowego.

Pomimo oczywistych zalet, miękki zbiornik paliwa z silnikiem zaburtowym używa zbyt wysoki popyt. Winę – wystarczająco wysoka cena, która musi sobie pozwolić każdy zainteresowany konsument.

Przeznaczyć sztywnych Bak, przenośnych i wbudowanych dla silników zaburtowych. Wadą zbiorników paliwowych, zintegrowany w silniku, wykonuje nieznaczne ilości. Natomiast modele przenośne typu są bardziej przestronne, który otwiera możliwość pokrycia statku znaczne odległości bez konieczności tankowania.

kształt

Na rynku istnieją zbiorniki paliwa o bardzo różnych formach. Większość przykładów wykonania przedstawionych jako poziome płaskie dno puszki. Jednak najbardziej kosztowne rozwiązania są niepewne, bardziej ergonomiczny postaci.

Na uwagę zasługują przede wszystkim zbiorniki ze złożonym profilu dna. Cała materia w sprawie stopniowego tworzenia się kondensatu w środku zbiornika paliwa. Zbiorniki złożone geometrie wytwarzają częściowe oddzielenie zgromadzonej wody, nie pozwalając, aby wprowadzić drugi system paliwowy.

Obecność przegrody na dnie zbiornika, przyczynia się do przedłużenia zanieczyszczenia, które są stopniowo umieszczany w pojemniku. Ta cecha konstrukcyjna niewielkie zmniejszenie objętości użytkowej produktu. Jednak partycje nadal odgrywają ważną rolę w separacji paliwa.

koszt

Od cen zbiorników paliwa łodzi odzwierciedlać następujące:

  • Materiał do wytwarzania;
  • nazwa producenta;
  • użyteczna objętość;
  • Cechy strukturalne;
  • dodatkowe funkcje.

Płaski zbiornik paliwa z silnikiem zaburtowym 12 litrów z pokrywą będzie kosztować właściciela statku o 50 przy ul. e. Jeśli zwiększenie objętości do 100 litrów, a cena może wzrosnąć do 200 $.

Niektóre modele przenośnych planu mogą pomieścić od 10 do 30 litrów paliwa. Z powodu tych ograniczeń ich zakresy wartości od 30-40 do 60 przy ul. e. Suplement do zbiornika w tej kategorii mają dostępność dodatkowych filtrów lub automatycznych czujników poziomu paliwa.

Całkiem naturalnie, koszt znajduje odzwierciedlenie w poziomie rozpoznawalności marki. Tak więc, silnik zbiornik paliwa „Yamaha” jest kilka razy droższe w porównaniu z produktami od mniej znanych producentów, które w tym samym czasie cechach zbliżonych.

Porady dla Wybór

Ci, którzy po raz pierwszy udział w doborze zbiornika paliwa do łodzi motorowych, należy zapoznać się z kilku kryteriów:

  1. Wybierz odpowiednie opcje powinny być oparte na wskaźnikach zużycia paliwa silnikowego. Innym ważnym czynnikiem jest średnia długość żeglarzy.
  2. Wybór zbiornika, konieczne jest, aby zwracać uwagę na jakość komponentów: armatura, węża, foki. To na ich klasa będzie zależeć od poziomu uszczelnienia zbiornika paliwa.
  3. Materiał zbiornika powinna być umiarkowanie elastyczne, wytrzymałe i elastyczne. Aby ocenić odporność wyrobów z tworzyw sztucznych na uszkodzenia mechaniczne jest dość prosta. Zazwyczaj dość kilka razy, aby wywrzeć nacisk na ich ciele.
  4. Nabyć najlepsze zbiorniki paliwa podłogi podniesionej. O zagrożeniach związanych z kondensatu, aby wejść do układu paliwowego wymienionych powyżej.

Konkludując

Eksperci zalecają, aby dokonać zakupu w zbiorniku certyfikowanych punktach sprzedaży. W takim przypadku konsument zawsze prezentowane dokumenty, które potwierdzają jakość produktów. Ponadto, w przypadku uszkodzenia, wykrywanie wad lub naruszenia integralności pojemnika jest zawsze możliwy powrót wadliwego towaru do sprzedawcy.