353 Shares 7815 views

Biryukov Sergey Evgenevich, rosyjski poeta: biografia, kreatywność. nowoczesna poezja

Przez wieki, poezja zawsze była interesująca i jest blisko ludzi, bo to dzięki poezji w wdzięku werset człowiek wyraża swoje poglądy na świat i wszystko, co jest w nim. поэзия доказывает обратное: в России есть талантливые, креативные и весьма одаренные поэты. Wielu wierzy, że wraz z upływem wielkich poetów XX wieku została przerwana i poezja, poszła w zapomnienie całego okresu twórczości takich utalentowanych ludzi jak Iosif Brodski, Władimir Wysocki, Anna Achmatowa, Borysa Pasternaka i innych, jednak nowoczesna poezja dowodzi przeciwnie :. Rosja ma utalentowanych, kreatywnych i utalentowanych poetów. I Biryukov Sergey Evgenevich jest jednym z nich.


biografia poety

Urodził się w połowie XX wieku, w 1950 roku w regionie Tambov. Biryukov Sergey dorastał w małej wiosce Torbeevke w najzwyklejszym rodziny robotniczej. Chłopiec z odsetek dzieciństwa w poezji, w gimnazjum przeczytać całą bibliotekę. Nauczyciele nie tylko dostrzec szczególną skłonność poety w literaturze, jak podrosną, to miłość tylko wzrosła.

Edukacja w Tambov Uniwersytet Pedagogiczny, Wydział Filologiczny, zmusił go do podjęcia świeże spojrzenie na pracę futurystów rosyjskich, a on, jako student, zdecydował się połączyć z poezją całe życie.

nauczanie

Biryukov Sergey obronił w 1973 roku pracy doktorskiej na kulturoznawstwa XIX-XX wieku. Ukończył kandydata Filologicznego. Przez ponad 20 lat w JST. G. R. Derzhavina uczył w swoim dziale, wykładał na Językoznawstwa Ogólnego i poetyki. Profesor skierowany również do studia literackie, gdzie wraz z utalentowanych studentów przygotowuje się do wydania książki wielkich rosyjskich pisarzy i poetów XIX-XX wieku. Najbardziej znanym z nich – to wydanie dzieł poetów takich jak VM Kubanov, AM Zhemchuzhnikov i N. I. Ładygin.

W 1990 roku Siergiej E. założył pierwszą „zaum Academy” w świecie, który skupia wszystkie rosyjskich i zagranicznych poetów, filologów, vizualistov i artystów, którzy nadal zachować ideę zaumnik i postępuj zgodnie z tradycją ostatnich futurystów wieku. przyznaje, że najbardziej utalentowani poeci zaumnik międzynarodowy znak im. Dawid Burluk, który jest założycielem nowego rodzaju sztuki – futuryzmu.

Funkcje sztuki

Biryukov Sergey Evgenevich najpierw drukowane 1970. Główną różnicą pomiędzy jego dzieł – to jest ich niepowtarzalny styl, wykonane przez najlepszych tradycji zaum.

Nonsens jako ruch literacki pojawiły się na początku XX wieku, jej podstawową ideą jest całkowite odrzucenie stosowania znaczących słów, zamiast korzystać z dźwięków, zgodnie zaumnik również możliwość przekazywania myśli poetów. Oto jeden z najczystszych przykładów tego produktu:

Varkala. Hlivkie shorki
Pyryalis od nawy,
I hryukotali zelyuki,
Jak outgrabe.

Jak widać, nonsens jest rodzajem analogu abstrakcji w sztuce. Biryukov Sergey z wielkim kunsztem wykonywanych na etapie jego wierszy, tak wielu młodych poetów zwrócił się do literackiej recepcji.

W uzupełnieniu do zawiłych wiersze, poeta i tworzyć większe prace. Większość z nich są napisane w stylu futuryzmu z wielu technik awangardowych.

Bibliografia: książka z wierszami

Sergei Paton można nazwać jednym z najważniejszych przedstawicieli rosyjskiej awangardy w poezji współczesnej. Napisał ponad 20 książek poetyckich, napisane w stylu radykalnej awangardy. Wiele prace zostały przetłumaczone na języki obce, zwłaszcza w języku angielskim i ukraińskim.

Oto lista najbardziej znanych książek, w tym zbiór wierszy:

  • „Długi okres przejściowy” – zbieranie, napisany w 1980 roku, obejmowała wersety z wczesnych prac ( „środkowym paśmie”, „Historia ludzkich spraw”, „Jesień malarstwa”, „Yard” i in.).
  • „Piszę z natury” – zbioru opublikowanego przez „Young Gwardii” w 1989 roku.
  • „Zaum Muse”, „Znak nieskończoności” stworzył w latach 90-tych., Do tej pory są bardzo popularne utwory w stylu awangardowym składzie poezji.

Później dzieło poety jest oznaczony za pomocą następujących prac:

  • "Knigura" – wydawnictwo Halley (2000).
  • „Zvuchar”, „Sfinks”, „Człowiek w sekcji”, „Latający Dinozaur” – te zbiory powstały w drugiej połowie 2000 roku, podczas swojej podróży do Europy i Stanów Zjednoczonych (Niemcy, Madrycie, Nowym Jorku) ..

książki teoretyczne

Rosyjski poeta pracuje w różnych kierunkach. Jest autorem i badacz historii futuryzmu i awangardy. Jego praca „Zeugma: poezja od manieryzmu do postmodernizmu” to jedyny podręcznik na awangardy ( „nietypowych”) form poezji.

Jego największym dziełem naukowym – jest „Teoria i praktyka poetyckiej awangardy w Rosji”, „Barok i awangarda” i „Rock wyrzut”. W 2006 roku został opublikowany swoją antologię „Vanguard: Wektory i moduły”, który jest uważany za jednego z największych dzieł autora. To dotknął najważniejszych tematów rosyjskiej awangardy poetyckiej poezji: estetycznego eksperymentu w awangardowej kultury XX wieku i portret kształcie futuryzmu. Ponadto, książka opisuje wyniki wieloletnich badań nad początkami głównych kierunków literackich, biografie znanych i nieznanych rosyjski poeta, pisarz wprowadza nas z ich kreatywności. Nowoczesna poezja jest bogata w młodych talentów, którzy nadal tworzyć prace w najlepszych tradycji futuryzmu, uzupełniając styl własnymi metodami. Do najbardziej znanych poetów naszych czasów: Vera Polozkova, ES sojowe, Ira Astahova, Gera Shipov i inne.

Wkład poety we współczesnej poezji

Sergey Biryukov miał ogromny wpływ na rozwój literatury zaum ruchu, jest on aktywny promotor języka. Dzięki poeta i filolog Sergeyu Evgenevichu zawiły język nabył te wahania, które ma teraz.

Obecnie mieszka w Niemczech, Halle. Wittenberg University stała się miejscem jego karierze, to tutaj (na Uniwersytecie Martina Lyutera) Biryukov zasłynął ten literackich uczonych ubiegłego wieku.

Każdego roku organizuje międzynarodowe konferencje, zapraszając niemal wszystkich nowoczesnych poetów, artystów i miłośników sztuki. Za zasługi był wielokrotnie przyznano liczne nagrody, wśród nich – międzynarodową nagrodę „pisarz 21. wieku”, nagroda rosyjski. F. I. Tyutcheva i wiele innych.