333 Shares 5395 views

Dziecko wymiotowało nocy, co robić?

Wymioty jest złożonym procesem, reakcję ciała dziecka (i również dla dorosłych), w jaki zróżnicowane środowiska zewnętrznego lub wewnętrznego. Może on rozpocząć w dowolnym momencie, bardzo nagle. Ale co do zasady, matki są najbardziej zaniepokojeni, gdy dziecko wymiotowało noc. Po tym wszystkim, dzieci śpią, więc nie można z góry powiedzieć rodzicom, że nie czuje się dobrze. Standardowego objawy wymioty – blanszowanie skóry lub nudności – i nie można zobaczyć.


, Musimy najpierw dowiedzieć się, co jest dlaczego występuje w celu właściwego leczenia nocne wymioty u dzieci. Jeżeli równolegle wymioty gorączkę i biegunkę zaczyna, może mieć związek z zakażeniem przewodu pokarmowego dziecko, i dobrze jest skonsultować się z lekarzem.

Jeśli dziecko wymiotowało całą noc, bez temperatury, biegunka nie występuje, wykonaj ich rodzice mogą nauczyć się z tego artykułu.

Co zatem może być powodem?

Jeśli dziecko rozpoczęło proces wymioty, powodów może być wiele. Przede wszystkim konieczne jest, aby pamiętać, że dziecko jadłem dzień wcześniej. Wymioty można uruchomić po posiłku i podawać z głośnym sygnałem, że organizm odrzuca przez reakcję alergiczną na jakiś produkt, który natychmiast powinny zostać wykluczone z diety dziecka.

Jeżeli temperatura okruchów nie występuje, to powoduje to:

– Dziecko nie osiągnął jeszcze siedem lat, możliwy powód – w żołądku znajduje się ciało obce. Dzieciak w grze może połknąć Circuits od projektanta, piramidy lub małej części niektórych zabawek. to może później prowadzić do nudności i wymioty.

– Wymioty mogą wystąpić ze względu na zimno: kaszel, ból gardła prowadzi do tego, że dziecko ma trudności z oddychaniem; nadmiar flegmy i będzie przyczyną procesu wymioty podczas snu.

– Tot przemęczony lub stres cierpiał; Mama musi pamiętać, jaki był twój dzień dziecka, jeżeli spał.

– Atak wyrostka robaczkowego, który będzie towarzyszył brak apetytu, senność jakiś dzieciak; może mieć gorączkę. Wszystkie te cechy są głównymi wskazania wezwać karetkę.

– Dziecko zjadł tłuszczu lub o niskiej jakości żywności (ze szczególnym uwzględnieniem – w rzeczywistości, gdy dziecko ma jeść chipsy i napoje sody, więc wszystko powinno być wykluczone z diety dzieci); W tym przypadku jest konieczne, aby przejść testy do określania poziomu acetonu. W środowisku domowym może być mierzona za pomocą pasków testowych. Jeśli dziecko już precedensy, gdy pierwszy znak, że trzeba zapobiec, na przykład poprzez oferowanie dzieciakowi filiżankę słodkiej herbaty lub dać roztwór glukozy w ampułkach.

Rodzice pierwsze kroki

Najważniejszą rzeczą, że rodzice muszą podjąć pierwsze kilka minut, gdy dziecko wymiotowało całą noc – jest to, aby chronić malucha przed odwodnieniem. W takim przypadku można skorzystać z porady dr Komarovsky, który proponuje ograniczyć spożycie żywności i dać dziecku mnóstwo wody.

Po każdym wymioty dziecko należy wypić łyżeczkę przegotowanej wody i jakiegoś kontrolować konsekwencje. Jeśli dodatkowe parcie na wymiociny nie będzie, mama może stopniowo zwiększać ilość płynu, który daje dziecku. Można zaproponować dziecku do picia słodką wodą, które mogą zwiększyć stężenie glukozy i zmniejsza odruchy wymiotne.

Nie samoleczenie!

Nie ma potrzeby, aby spróbować w domu umyć dziecko żołądka, przy użyciu nadmanganianu potasu. Więc można spalić przełyku dziecka. Leki ich wyboru jest również lepiej nie oferują.

Jeśli dziecko wymiotowało raz na dobę (Strawionego pokarmu), że nie ma biegunkę, jest wystarczająco aktywny, zwłaszcza nie martwić. Ale kiedy chęć wymiotować występują dość często i biegunka rozpoczyna się w tandemie z temperaturą, to jest szansa, aby szybko szukać pomocy medycznej.

Udzielić pierwszej pomocy w wymioty

Kiedy dziecko wymiotowało całą noc, i wymiotuje, to pierwszym krokiem jest do pomiaru temperatury, aby spróbować trochę uspokoić dziecko, dać mu się napić wody.

Jeśli te działania nie mają żadnego pozytywnego efektu, następnym krokiem, który może sprawić, że matka jest taka: na chwilę nie pozostawiać dziecka samego, bo nieobecność rodziców może tylko pogorszyć problem, a dziecko będzie się bać.

Jeśli dziecko wymiotuje w łóżku, konieczne jest, aby skręcić w bok, aby wymiociny nie jest wdychany. Jeśli chrząszcze nadal dość małe, konieczne jest, aby trzymać go w pionie.

Wspominaliśmy już, że jeśli dziecko porwał nocnego strawionego pokarmu, ale tylko raz, że nie ma powodu do obaw. Ciało dziecka w taki prosty sposób pozbycia się nadmiaru żywności. Ale z drugiej strony, może to oznaczać, że istnieje jakiś rodzaj infekcji jelit. W tym przypadku konieczne jest, aby uspokoić krohotulyu dać napić się wody i trochę czasu, aby spróbować zgodne z leżenia w łóżku.

To było i nie ma …

A jednak, jeśli dziecko jest wyciągnięta w nocy – co robić? W niektórych przypadkach zdarza się: dziecko w nocy wymiotował tylko raz, moja matka umieścić go do łóżka, a rano nie pamięta niczego o tym, co się dzieje. Nawet jeśli po przebudzeniu dziecko już czuje się dobrze, to lepiej, aby nie narażać go na dodatkowy stres, uspokoić go, aby dać do picia trochę ciekłego orzeźwienie. Mama powinna obserwować malucha spać do rana, tak, że w przypadku powtórzenia czasu procesu wymioty prosić o pomoc na pogotowie.

Zmagamy się z nocnym wymioty

Tak, przypomnijmy raz jeszcze, że jeśli dziecko wymiotowało całą noc, ale tylko raz, to nie jest tak źle. Przywracanie chrząszcze ciała może, dając mu dużo picia. Może to być herbata, sok, woda lub galaretki. Tylko dać cieczy powinno być małe porcje – 50 lub 100 ml.

Jeśli wymioty noc była bez gorączki, a potem powtórzył, konieczne jest, aby włączyć głowy dziecka lekko w bok lub podnieś ją trochę. Odbywa się to w celu wymiociny nie jest wdychany dziecko (również wspomniano powyżej).

Nie zapomnij pić swoje dziecko! Nawiasem mówiąc, można dać mu nie tylko wodę lub herbatę. To może być zmieniane z konkretnymi lekami, które utrzymują równowagę na bazie wodnej w okruchów ciała (na przykład rozwiązanie „rehydron”).

Po nocy wymiotów (niezależnie od tego, ile razy to jest), następnego dnia nie karmić dziecko obfitym posiłku. Działania prawo MOM – zachować lekką dietę, ponieważ konieczne jest dać dziecku resztę żołądka. Najlepsze śniadanie w tym przypadku byłoby owsiane owsianka, gotowane w wodzie i obiad – pyureshka lub lekką zupę warzywną. I nie nabiał lub smażone żywności na kilka dni!

Dzieci w pierwszym roku życia

Rodzice chrząszcze można znaleźć wiele okazji do doświadczenia, z których jedna jest noc wymioty. Dziecko może zachorować nagle, kilka sekund, tak długo, jak to jest małe i nie mógł mówić i narzekać na stan zdrowia nie może.

Tak, dziecko rocznie. Wymiotował w nocy nagle. To wydaje się być. Nie ma żadnych przesłanek nie było i nie powinno być. Jeśli oprócz wymioty, gorączkę i biegunkę dziecko, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, aby uniknąć poważnych konsekwencji zdrowotnych kaparuzika. Jeśli żaden temperatury lub biegunki, rodzice muszą szukać innych przyczyn temperatury.

Wymioty i chory brzuszek

Najczęstszą przyczyną procesu wymioty to zatrucie pokarmowe. Jeśli matka myśli, że jej chadushko zwymiotował (brak wzrostu temperatury) ze względu na fakt, że nie jedzą bardzo jakości żywności lub unwashed owoce w sezonie, można to zrobić na własną rękę, bez udziału lekarza.

Tak, dziecko wymiotowało nocy, ból brzucha go. Co potrwa do rodziców? W ciągu następnych dwóch godzin, aby nie karmić (przedział czasu może wytrzymać więcej niż dwie godziny). Pasuje zwykły przegotowanej wody – na łyżeczkę co dziesięć minut.

Równolegle z wymioty ból brzucha baby – w tym stanie malucha traci dużo płynów i minerałów, których potrzebuje. Aby temu zapobiec, proces ten powinien zrobić lewatywę oczyszczającą ile funkcji czystą wodą szlifowanym i zacząć dobrze otpaivat okruchów. Na początku może to być znane wielu „Smecta” i roztworu glukozy-solanka, a nieco później – wywar z rodzynkami.