639 Shares 3991 views

KANZASHI: historia wystąpienia, szczególnie. Tulipany KANZASHI własne ręce

Kanzashi- jest częścią tradycyjnej japońskiej kostium, kwiat do włosów, akcesoria wykonane ze skrawków materiału. Obecnie technika ta jest wykorzystywana do różnych biżuterii: broszki, spinki do włosów, opaski na głowę. Ale może być również stosowany do dekoracji topiary, kwiaty satynowe wstążki i różnych paneli. Najczęściej w tego typu robótek wykorzystywane wstążki satynowe, ale czasami kwiaty utworzonych z bawełny.

Historia wystąpienia KANZASHI w Japonii

Art KANZASHI pojawił się w okresie Jomon gdy japońskie kobiety były w ozdoby do włosów wykonanych z jedwabiu kwiaty na długiej łodydze. Wierzono, że takie wyposażenie posiada magiczne moce i może odpędzić złe duchy. W okresie Nara dla tego typu robótek pod wpływem chińskich wartości kulturowych. Podczas okresu Heian, kobiety stały się modne nosić włosy odciąga się do tyłu, a nie z góry jak poprzednio. KANZASHI stać wspólny termin dla każdego rodzaju ozdoby do włosów. Z Azuchi-Momoyama rozpoczął dalsze zmiany w tradycyjnej fryzury i pojawił nihongami (tradycyjny japoński stylizacji) oraz taregami (długie i proste włosy). W obu przypadkach użyliśmy akcesoriów do fryzury.

Rozwój KANZASHI w okresie Edo

W okresie Edo technika KANZASHI stała się jeszcze bardziej popularne, jak fryzury stawały się coraz bardziej skomplikowane i złożone. Masters w tym czasie zaczął tworzyć wyszukane akcesoria do podkreślenia ich kimono i różne fryzury. Oprócz zwykłych funkcji biżuterię, wyroby z taśm stworzone jako broń w celu ochrony przed nadużyciami i często wskazywał na status kobiet.

Aby stać się mistrzem tej sztuki w Japonii, trzeba było uczyć się od profesjonalistów pracujących z technologią tsumami (płatki składanym sztuki) przez 5-10 lat. KANZASHI Tsumami – oficjalna nazwa tego rodzaju tradycyjnych japońskich rzemiosła w rejonie Tokio od 1982 roku.

Tulipany KANZASHI wstążek atłasowych: Master Class

Rozważmy technikę z satynowymi wstążkami na przykład tulipana. Wykonujemy kosz z tych kwiatów do dekoracji wnętrz lub jako przyjaciół prezent.

Do pracy potrzebne są:

 • 2,5 cm wstęga różnych kolorach pąków;
 • zielona taśma o szerokości 0,6 mm, 4 lub 5 cm;
 • Organza lub innych materiałów;
 • papier;
 • — бусины, бисер, стразы; Elementy dekoracyjne KANZASHI taśmy – koraliki, kulki, cyrkonie;
 • sztuczne owoce i owadów;
 • pręciki;
 • PVA kleju;
 • malowane w kolorze czarnym semoliny;
 • kosz;
 • nożyczki;
 • pincety;
 • Pistolet do klejenia;
 • sizal zielony;
 • świeca lub zapalniczki.

W pierwszej fazie klasie mistrzowskiej „Tulipany KANZASHI wstążek atłasowych” przygotowanie płatków kwiatów. W przypadku tej taśmy pocięte 2,5 4 centymetry segmentów. Zaokrąglenie ich z jednej strony, do przyjmowania naturalnego kształtu liści. Jeden tulipan KANZASHI potrzeba 9 płatków. Opalanie krawędzi świecy, wyginając je do niewłaściwej stronie w środku. Możemy przewracać na drugą stronę, dzięki czemu dwie fałdy, i trzymając krawędź pęsety i podłączyć go nad ogniem. Traktowane tak wszystkie skrawki.

Dokonywanie pręciki i liści tulipanów

Gotowe sztucznych pręciki muszą zakończyć się trochę. Weź kleju PVA i pomalowane na czarno semoliny, zanurzone w kleju półwyrobów, a potem w zadzie. Dociśnij palcami, dzięki czemu wydłużony kształt i suszy. Teraz trzeba dokonać liści. Aby im szerokości 4 cm i 5 taśmy zielonej. Cięte na kawałki o długości około 8 cm. Każdy odcinek ścięte po przekątnej.

Wystarczy złożyć i taśma kilka razy szybciej. Dla każdego tulipan KANZASHI potrzebne są dwa skrzydła. Prosta krawędź cięcia nieco po przekątnej w prawym dolnym rogu rund, w celu utworzenia arkusza się bardziej naturalne. W wyniku wykrojów singe krawędzie, lekko zginania końcówki. Weź cienką zieloną wstążkę, wiązania węzła i odetnij ją z małym ogonem. Jeden kwiat będzie wymagać jeden węzeł.

Przed dokonaniem KANZASHI tulipan, rozpowszechniać wszystkie elementy do oddzielnych stosach. Zebrać kwiat: guzka krawędzi za pomocą pistoletu do kleju i dołączyć go do 3 pręcikami, prostując je w różnych kierunkach. Umieszczenie płatki, przez co dolna krawędź kropli kleju i łączenia się z pakietu. Seredinka utworzony z trzech płatów. A pozostałe warstwy są sklejane w sposób rozłożony w czasie. Robimy wymaganą liczbę kolorów. Przyklej po obu stronach każdego liścia bud. Dolna krawędź obrzezanymi. Następnie przygotować grunt dla bukietu: w koszu umieścić piłkę z gniecionego papieru, przykryć ściereczką i mocowane za pomocą pistoletu do klejenia. Na krawędzi kosza dołączyć sizal. Tulipany mają KANZASHI na powierzchni i przymocować za pomocą kleju. Kosz z kwiatami gotowe!