330 Shares 1499 views

Do najbardziej znanych kompozytorów rosyjskich i światowych

Świat kultura muzyczna ewoluowała na przestrzeni lat. Jeden z czołowych miejsc w nim i bierze rosyjskiej szkoły narodowej. Jest to absolutnie uzasadnione stwierdzenie, jak wielu znanych kompozytorów w Rosji cenione do dziś na całym świecie. Znana kompozytorów rosyjskich dzięki jego dzieł gloryfikować ich kraj i miał bezpośredni wpływ na ich zagranicznymi odpowiednikami.


Trochę historii

Rozkwit rosyjskiej kultury muzycznej przypada na XVIII w. Okres ten jest również uważany za era wielkich zmian. W tym czasie jest pierwszym rosyjskim szkoła kompozytorów utworzonych główną tradycję wykonawstwa muzycznego. Jeśli chodzi o gatunki, dość szybko rozwijać złożony opera, chóralnych i muzyki instrumentalnej. Jednak głównym gatunkiem jest nadal uważane opera, iw tym okresie był popularny nie tylko wśród rosyjskich kompozytorów, ale także za granicą. W rosyjskiej opery, w przeciwieństwie do zagranicznych, przedstawiony w sposób bardziej zrozumiały, przystępny, zwięzły i realistyczne postaci, oparty na popularnej podstawie. Wraz ze ma ona ewoluowała i muzyka chóralna, który z pewnością towarzyszyć każdego dokumentu. W tym artykule znajdziesz nie tylko informacje, ale również zdjęcia sławnych kompozytorów.

XVIII

Na tym etapie, było pierwszym znanym kompozytorów rosyjskich, jeden z nich był Dmitrij Bortnianski. Dzięki niemu muzyka rosyjska otrzymała nowe tradycje i trendy w gatunku koncert chóralny, na przykład. Słynął przetwarzanie założył swój własny styl – połączony cechy starych melodii z nowoczesnymi tendencjami harmonicznych. mógłby wzbogacić każdą, nawet proste tekstury i przekształcić go w coś unikalnego za pomocą ritmichesih dywersyfikacji, różne zastosowania kompozycji chóralnej, wspaniały polifoniczny umiejętność. Warto również wspomnieć, że kompozytor pracował w kaplicy Sądowym i miał znaczący wpływ na jego styl wykonania, jak również wielu znanych kompozytorów rosyjskich. Najsłynniejsze koncerty chóralne Dmitriya Bortnyanskogo jest „Nie odrzuca mnie w czasie starości” i chóralnej liczby koncertowej 33.

Michaił Glinka

Znani kompozytorzy rosyjscy zaczęły pojawiać się w XVIII wieku, ale w rzeczywistości to prawdziwy rozkwit rosyjskiej muzyki klasycznej był pod koniec XVIII wieku. To wiąże się przede wszystkim do Mihailom Ivanovichem Glinkoy. Jest to kompozytor otworzył nowy okres historyczny w muzyce. Jego głównym osiągnięciem było zerwanie z głównych klasycznych trendów. Glinka działa, możemy powiedzieć, we wszystkich gatunkach muzycznych, pisał opery, pracuje dla orkiestry symfonicznej, utwory fortepianowe, wiele piosenek i utworów wokalnych, znany również jego pracę dla zespołów kameralnych. Pionierska rola Michaił Iwanowicz jest dość wysoki, wielu znanych kompozytorów dążyły do zapewnienia, że pasuje mu niepowtarzalny styl. Glinka głębokie zrozumienie narodowości, jest dość dobrze widoczne w operze „Ivan Susanin”. Znany kompozytor i jego specjalnego podejścia do piosenki chłopskiej, często w pracach używał raspevnosti i zmienność. Warto zauważyć, że przed Michaił Iwanowicz Glinka wielu znanych kompozytorów napisał takich prac, ale jest uznawany za twórcę rosyjskiego narodowego klasycznej opery. Najbardziej znane prace znajdują się w naszych czasach „Rusłan i Ludmiła” i „Ivan Susanin”.

Aleksandr Dargomyżski

W XIX wieku w Rosji rozwija zaawansowaną ruch społeczny, intensywne kwitnienie krytyczny realizm, to odnosi się zarówno do sztuki i muzyki w ogóle. Aleksandr Siergiejewicz Dargomyzhsky był przedstawicielem własnym, niepowtarzalnym stylu – realizmu intonacji. Podobnie jak wielu jego współczesnych, jest również dobrze znani kompozytorzy, a on kontynuował tradycję innowacji wprowadzonych Mihailom Glinkoy, jednak wprowadził oryginalność przełomowe, tym samym podkreślając jego ekstrawagancki styl. Jednym z największych osiągnięć Aleksandra jest opera „Rusałka”. Jej innowacyjność, przede wszystkim to, że jest to pierwszy w rosyjskiej szkole klasycznej opery lirycznej-psychologiczny dramat z poprzez rozwój. Ważne jest, że prawie wszystkie innowacyjne funkcje są pokazane na scen chóralnych, cechuje je melodyjności i pewne podobieństwo do popularnego niegdyś romans miejskiej. Jest to również pierwsza opera, która jest dość oryginalny sposób, bohaterowie – to zwykli ludzie z różnych warstw społecznych i mistycznej syrena. Innym popularnym dziełem Dargomyzhsky uważany za wokal zespół kameralny „Petersburg serenada”.

Najbardziej znanym stowarzyszeniem kompozytorzy „Mighty garść”

Dość znaczące jest i kropka. Koniec XIX i XX stał się jednym z najważniejszych etapów w rozwoju kultury rosyjskiej. To właśnie podczas tego okresu znanych kompozytorów stworzyliśmy nowoczesną, wszystkie znajome społeczności „Mighty garść”. Ta grupa jest niezwykle istotny wkład w rozwój rosyjskiej szkoły narodowej kompozycji. I nie jest to zaskakujące absolyutino. Po tym wszystkim, to były takie znanych kompozytorów, jak Modest Pietrowicz Borysie, Aleksandr Porfiriewicz Borodina, Nikołaj Rimski-Korsakow, Miliy Alekseevich Bałakiriewa i Tsezar Antonowicz Kyui. Na ich praca charakteryzuje się głębokimi zmianami w stylu gatunku opera, w szczególności znaczenie, jakie przywiązuje do historycznego dramatu, jak i sceny zbiorowe.

Pomimo faktu, że wszystkie ich działania są, co do zasady, miał na celu utrzymanie unikalne tradycje Aleksandra Dargomyzhskogo i Michaił Glinka, oni uzupełnili swoje zmiany masy i innowacje, które następnie przyniósł mu ogromną popularność poza granicami Rosji.

Modest Musorgski

Musorgski jest założycielem całkowicie zmodernizowany w kierunku rosyjskiej szkoły klasycznej opery. Dość często porównywano z Rubinsteina. Zostały one stworzone przez kierunku muzycznego dramatu. Jego operowe dzieło jest również zapisane tak, że produkty są wykorzystywane w takich unikalnych cech jako nowych środków wyrazu muzycznego, stosowanych do opisania obraz narodu, zróżnicowanie chóru i przydział konkretnych głosów w swoim składzie, częste stosowanie melodycznych dialogów recytatyw. Warto zauważyć, że sceny chóralne zupełnie majestatyczny. W następstwie unikalnych trendów Dargomyzhsky, Musorgski użył tego samego pass-through sceny. Jednak osiągnięcie kompozytor nie jest ograniczony do gatunku operowego, że udało się precyzyjnie uzgodnień chóralnych pieśni ludowych, utwory fortepianowe przez niezależnych i dużych kompozycjach do chorus, wokalno-symfonicznych arcydzieł. Najbardziej popularne są dziś kompozytor opery „Khovanshchina” i „Borys Godunow”. Dzięki nim, Modest Pietrowicz nauczyłem się wielu znanych kompozytorów świata.

Siergiej Rachmaninow

Jednym z najbardziej popularnych kompozytorów XX wieku w Rosji jest słusznie uważane Sergeya Vasilevicha Rahmaninova. W swoich pracach wyraźnie przeszedł rolę melodii. Głównym źródłem inspiracji dla kompozytora służył jako łącznik z rosyjskich pieśni ludowych, chóralnej dawnej kultury. Podstawową zasadą jego pracy mogą być również nazywane szczerość, bezpośrednim wyrazem uczuć i realistyczny obraz przekazywania życia. Najbardziej udany gatunek dla kompozytora służył jako wokalno-symfonicznych dzieł. Są oni obdarzeni niesamowitą psychologicznego pogłębienia i myśli filozoficznej. kantata „Wiosna” i „The Bells” popularne w dzisiejszych czasach. Nawiasem mówiąc, ten ostatni jest pisanie o którym światowej sławy kompozytorzy inspirowali pisać swoje własne dzieła. Były Siergiej Prokofiew, Dymitr Szostakowicz, Gieorgij Sviridov. Również obejmuje to znany radziecki kompozytor Jurij Aleksandrowicz Shaporin.

Większość muzyków są również wysoko cenione i doceniane przez fortepian działa Sergeya Vasilevicha Rahmaninova, niewiarygodnie piękne to preludia i etiudy, jeden z najbardziej popularnych kawałków koncertowych jest słynna „Elegy”.

Poniżej masz dostęp do oryginalnego zdjęcia. Znane kompozytorów radzieckich nie tak wiele, ale miał znaczny wpływ na kulturę muzyczną Rosji. Wśród nich, Dymitr Szostakowicz, Andrew Eshpay, Rodion Szczedrin, Aleksandra Pahmutova.

Znani kompozytorzy świata. Wolfgang Amadeus Mozart

Jeśli mówimy o znanych kompozytorów na świecie, pierwszą osobą, która często przychodzi do głowy to, oczywiście, Mozarta. Kompozytor urodził się w Salzburgu, gra rozpoczęła się bardzo wcześnie, w rzeczywistości już koncertował i koncertował w ciągu 6 lat. Uważa się, że chłopiec miał fenomenalny słuch i pamięć. Wolfgang Amadeus Mozart grał na skrzypcach, fortepianie, organach i klawesynie, umiejętności i zdolności posiadanych również doskonałym przewodnikiem jest wirtuozem improwizacji. Wiele klasycznych kompozytorów, znane ze swoich oryginalnych dzieł, starał się naśladować niepowtarzalny styl Mozarta. Obecnie najpopularniejszą jego kompozycji należą opery „Wesele Figara” i „Czarodziejski flet”, a także podstawową „Requiem”.

Francuskich kompozytorów: Zhorzh Bize

Słynny francuski kompozytor obecnie dość popularne. Jednym z najbardziej znanych jest Zhorzh Bize – unikalny przedstawiciel epoki romantyzmu. Napisał wiele utworów orkiestrowych, pieśni i utworów fortepianowych. Jednak najbardziej znanych, i chyba najbardziej udane gatunki, w którym pracował kompozytor, opera. Oczywiście, najbardziej znany można nazwać nieporównywalne „Carmen”. Innym, nie tak dobrze znane, ale nie mniej udany był opery „Poławiacze pereł”.

Podsumowując, można powiedzieć, że utwory znanych kompozytorów klasycznych w Rosji i na całym świecie, a także fortepian, symfonicznych dzieł i pozostają popularne dziś. Często te kawałki brzmią na koncertach, w telewizji i filmach, a nawet reklamy. Sugeruje to, że kultura muzyczna, ostatecznie zdobywanie nowe oblicze, wciąż pamięta te klasyczne tradycje, które zostały ustanowione najbardziej znanych kompozytorów.