739 Shares 8394 views

Sambo – co to jest? Samoobrona bez broni. Sztuki walki

Na obecnym etapie, można łatwo znaleźć w każdym mieście w szkoły sztuk walki. Można nauczyć różnych rodzajów sztuk walki, do wyboru jest z czego. I dość popularne zapytania będą rozpatrywane w tym przeglądzie. Sambo – co to jest?

Obrona bez broni

Ta sztuka walki jest samoobrona nie wymaga użycia broni. Początek walki bierze judo. w miarę upływu czasu, system był wystarczająco silny, poprawione i wzbogacone o nowe techniki i cech, charakterystycznych dla innych sztuk walki. W związku z powyższym, nowy uznawane sportu. Konieczne jest, aby wziąć pod uwagę charakterystyczne aspekty sztuk walki, aby w pełni odpowiedzieć na pytanie: „Sambo – co to jest”

Co należy zrobić w pierwszej kolejności, przed rozpoczęciem ćwiczenia?

Aby rozpocząć szkolenie, konieczne jest, aby skonsultować się z doświadczonym lekarzem. chore oskrzela i stawy niezdrowe serca – jest przeciwwskazaniem. Dla fanów palić Sambo Wrestling będzie również wystarczająco ciężkie. Ze względu na szczyt w momencie wejścia do odbierającego kontratak, czy tam jest wzmocnienie układu sercowo-naczyniowego. Konieczne i zdrowy układ oddechowy. Na innym warunkiem, bez którego pracy nie jest możliwe, to zapotrzebowanie na szkolenia pod okiem doświadczonego trenera.

Wymaga maty zapaśnicze

Nie montaż zapasy mata na rozpoczęcie wykonywania nie będą działać. Zbierz to musi być na tyle mocno, aby pomóc Laid matę z odpowiednią powłoką (płótna, flaneli lub inne). Dywan zawiera przestrzeń roboczą i strefę bezpieczeństwa, która jest utworzona poprzez obkladnyh maty. Cała konstrukcja jest wymagane do paznokci na podłodze dzięki zastosowaniu szyn. Powinny one rozpocząć w ekstremalnych mat.

Jeżeli mata nie jest dostępna, a następnie w celu dokonania dywan, użyj wiórów. Pierwsza warstwa zawiera procesor (20 cm). Pył odchodzenie druga warstwa (powyżej 15 cm). Muszą pieczęć. Następnie, przygotowana powierzchnia jest pokryta za pomocą plandeki. Aby rozwiązać struktury, należy użyć szyn. Powinny one być szczelne, aby dostosować się do siebie tak, że zawartość nie wysypał podczas treningu.

Potrzeba dodatkowego wyposażenia

Ekwipunek dla Sambo składa się z kurtki. Brama nie powinno być. Nie powinno być również pas tkaniny, krótkie spodenki sportowe, specjalne buty z miękkiej skóry. To wymaga użycia sprzętu sportowego. Mówimy o problemie hantle ważenie, bary. Konieczne jest zastosowanie wszystkich pocisków, które pomogą rozwinąć siłę. I urządzenia do Sambo i sprzętu odgrywają ważną rolę w programie szkoleniowym.

Który obejmuje szkolenie?

Trening powinien zaczynać się na spacer wokół miejsca. Porozmawiaj z siebie nie może być. Od pierwszych minut zaleca się dostosować do jego misji, trener zespołu. Po tym, powinno się rozpocząć bieganie, stopniowo przyspiesza. Już w pierwszym treningu będą musieli wykonać ćwiczenia, które są swego rodzaju prototypem pewnych technik. Jeśli początkujący sportowiec nie wytrzyma tempa, może wydostać się z kręgu, usiąść na chwilę. Dopiero po całkowitym przywróceniu oddychania może kontynuować ponownie proces treningowy. Po rozgrzewki są przepięcia i rozwój technologii. Zrozumiałe jest, że wiele będzie zależeć od tego, co szkoła Sambo został wybrany.

Pochodzenie sztukach walki

Walka urodził się w ZSRR. Przebojowa sport stał się tak popularny w czasie, zaczął być używany w innych stanach. Według oficjalnych danych walka Sambo pojawił się w 1938 roku. To właśnie w tym czasie zamówienie zostało wydane na potrzeby sztuk walki. Do tej pory, istnieją regularne mistrzostwa w tej sztuce walki, zarówno wśród mężczyzn i kobiet.

Pierwsze międzynarodowe zawody były organizowane od 1972 roku. Ten rodzaj walki jest dziś popularne w niektórych krajach 70.

Od 1981 roku, walka została wezwana do olimpijskiego sportu. Jednak w programie olimpijskim, ten rodzaj sztuki, a nie został uwzględniony. Kierując się danymi Międzynarodowej Federacji Wrestling Amateur, należy zauważyć, że Sambo odnosi się do czterech głównych międzynarodowych sportów walki konkurencyjnej natury. Dla reszty są freestyle i grecko-rzymskie zapasy i judo.

Prace nad utworzeniem sztukach walki

Jej fundamenty Sport Sambo otrzymał przed rewolucją. W 1914 roku pierwsze wnioski zostały wyciągnięte przez strażników i policjantów. Rozwój programów szkoleniowych zaangażowany myśliwca Ivan Lebedev. W 1915 roku książka ukazała się pod tytułem „samoobrony i aresztowania.” Sprawa Lebedev kontynuowano Spiridonov – pracownikiem NKWD. On doskonale opanowane techniki jiu-jitsu, francuskim i angielskim boksie. On opracował system samoobrony, na podstawie odbioru różnych sztuk walki.

Poza Spiridonov, samoobrona bez broni zaprojektowany Oshchepkov. Studiował w Japonia Kodokan szkoły, miałem 2 dan w judo, który został odebrany osobiście przez założyciela sztukach walki Dzegoro Kano. To było w Japonii, który poznał inny rodzaj sztuki walki – Wushu. Wracając do Rosji, został zaangażowany w rozwój walki, które byłyby dostępne dla wszystkich. W rezultacie kraj aktywnie tworzą różne rodzaje Sambo, doskonale uzupełniając się wzajemnie. W 1937 Oshchepkov zmarł. Jego sprawa była kontynuowana przez jego uczniów.

Różne kierunki walka

Kiedy zakończono Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, Związek Radziecki aktywnie rozprzestrzenia zapasach stylu wolnym. Co jeszcze należy zauważyć, w odpowiedzi na pytanie: „Sambo – co to jest?” Istnieją dwa kierunki tej walki – sport i walka.

Kierując historia poprawy sztukę walki, należy zauważyć, że zarówno Sambo Wrestling i kompleksowy system samoobrony. Obejmuje ona wiele różnych technik. Combat sambo, ale to jest nadal w trakcie budowy i technika uderzające, wymaga użycia broni i specjalnych ruchów. Skurcze mogą przejść na dywanie w barze lub na ziemi. Należy również zauważyć, że walka została odtajnione dopiero w 1991 roku. Ale istnieją pewne sztuczki, że żadna szkoła nie uczy Sambo. Są one stosowane tylko w szczególnych jednostek.

Zasady walki

Poprzez walki sportowej, sambo zapaśnik nie może rzucać swojego odpowiednika na głowie. Zakazuje dławik posiada. Nie można też spaść na całym ciele wroga, beat nogi, ręce i głowę. Wśród przedawnieniu należy przeznaczyć przechwytywania linii papilarnych, twarzy lub włosów, skręcenia kończyny. Zabrania i bolesne trzyma klucz. Jeżeli przepisy nie są przestrzegane, zawodnik będzie surowo karane.

Pewne zwycięstwo będą liczone w przypadku, Sambo położy wroga na całe plecy, a on jednocześnie pozostać na nogach. Do tego otrzyma 5 punktów. Nie będzie również wysoko ceniona przez przyjęcie, po którym przeciwnik będzie wykonywać w pozycji „most”. Tylko jeden zawodnik dostanie piłkę, gdy wylądował ze swoim odpowiednikiem na brzuchu, piersiach i pośladkach, po spadku w tym samym czasie, wraz ze swoim rywalem.

Punkty można policzyć na decyzję sędziego, biorąc pod uwagę różne subtelności. To odpowiednik retencji na dywanie przez jakiś czas, pokrywa dotknąć ramię goleń lub kolano. Jeżeli zawodnik otrzyma pierwsze ostrzeżenie, a następnie jego przeciwnik doda 2 punkty. Drugie ostrzeżenie oznacza to, że w odpowiednikami skarbowych otrzymał kolejne 4 punkty. 3 ostrzeżenie porażka sygnały.

wniosek

Teraz znasz odpowiedź na pytanie: „Sambo – co to jest” To jest nie tylko rodzajem sztuki walki. To jest cały system, który może umożliwić osobie dane przeciętne stać się osoba zdrowa. Wszystko będzie zależało od jego pragnienia. Ten rodzaj walki przyczynia się do ujawnienia tożsamości, ponieważ nie jest ścisłe przestrzeganie techniki, która jest typowa dla większości sztuk walki. Ten rodzaj samoobrony obejmuje realizację wszystkich rodzajów wrestlingu na świecie.