355 Shares 4795 views

zabytki historyczne Marrakeszu, wywołujące emocje wśród turystów

Miasto, które przez wieki był stolicą stanu egzotycznym Maroku, tak piękne i niezwykłe, że jest on nazywany Paryż od Sahary. Podzielony na starych i nowych dzielnic, jest bogaty w zabytki, które osiągnęły potomków w idealnym stanie.

Miasto dała nazwę kraju, są zawsze popularne wśród turystów z całego świata.

Jemaa el Fna

Mówiąc o atrakcji Marrakeszu, nie można mówić o jego starej części – Medina. Uważa się, że są wszystkie główne zabytki miasta, przyciągające turystów.

Symbol kolorowy metropolia jest Dżemaa el Fna – „odcięte głowy obszaru”, który zawdzięcza swoją nazwę z powodu brutalnych egzekucji przeprowadzonych w tym miejscu. Przestępcy od dawna próbował, ale mimo wszystko tortury ścięcie.

Obecnie obszar ten jest ulubionym miejscem spacerów mieszkańców i turystów do Marakeszu.

Umieść festiwale publiczne

Po kraj uzyskał niepodległość, władze zdecydowały się umieścić na stronie pasażu handlowego, ale mieszkańcy długo sprzeciwiał się innowacji, a w końcu rząd ustępstwa, uznając jego decyzja źle.

Obszar znajdujący się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, na której dzień masowe obchody mają miejsce, przekształcony w nocy zamienia się w gigantyczny parze restauracji na świeżym powietrzu.

Kilka sklepów z pamiątkami można kupić niezapomniane prezenty, szczególnie zadowoleni metalowe uchwyty sukces ażurowe, w pobliżu wędrujące wykonawców, dając bardzo dobry pomysł, zebrano setki widzów.

Pałac urody

Starożytne atrakcje Marrakeszu, które różnią się niezwykły dla Europejczyków, architektura, słynny niepozorny na pierwszy rzut oka, Bahia Palace, wzniesiony przez sułtana dla jednego z jej urodą żon. Położony w Medina, historyczny pomnik został zbudowany stopniowo, z upływem czasu, coraz nowe dzielnice i zaczął się prawdziwy labirynt.

Nie przyciągnąć uwagi na zewnątrz pałac był naprawdę piękny wewnątrz. Chodzi o to, że arabscy budowniczowie nie zostały urządzone wznoszenie budynków bez uczuć jedną z przyczyn zazdrości. Ale wnętrze został uderzony szczególnie luksusowe.

Uderzające Umeblowanie kosmetyczne

Jednym ze wspaniałych pałaców, hale, które są ozdobione kolorowymi mozaikami i rzeźbionymi ornamentami, otoczonych potężnymi marmurowymi kolumnami. Niesamowite widoki pięknem Marrakeszu, składające się z 150 pokoi i przestronnym patio z fontanną, której sławę w całym kraju po śmierci wezyra zostały zdobyte władcy Maroka.

Dla zwiedzających otwarty jest tylko częścią pierwszym piętrze, a głównym struktura, niestety, nie przyjmuje gości.

Majorelle ogród botaniczny

ludzkie ręce przez zabytków Marrakeszu (zdjęcia niektóre z nich są przedstawione w artykule) zawsze cieszyły zwiększone zainteresowanie wśród zagranicznych turystów. Zielona oaza w ruchliwym mieście można zapomnieć o wszystkich kłopotach i pozwala na relaks na łonie natury.

Słynny ogród botaniczny znajduje się przy ulicy noszącej imię projektanta Yves Saint Laurent, który posiadał naturalny obszar po śmierci pierwszego właściciela – artysty Majorelle.

zastanawiam Corner

Zakochuje się z Maroko utalentowany Francuz kupił niewielką działkę i złamał symboliczny ogród, nawet przy założeniu, że będzie rosnąć w zielonej okolicy. Zabytkowy dwór pomalowane na wniosek Majorelle niebieski, czerwony kontrastujących z palety Maroku. Obecnie znajduje się muzeum, którego ekspozycja prezentuje wszystkie sztuki islamskiej.

Cieniste i spokojne zabytków Marrakeszu, na terytorium którego rosną wszystkie rodzaje roślin sprowadzanych z najdalszych zakątków świata, są otwarte dla zwiedzających codziennie.

Ruiny El Badi

Nie wszystkie zabytki mają zejść do potomności w jego pierwotnej formie. Znani El Badi Pałac, przypominające ruiny, został zbudowany w XVI wieku, król Maroka na cześć zwycięstwa nad Portugalią. Nawet teraz, możemy oszacować wyrafinowania konstrukcji, które zostały pracował najlepszych mistrzów. Ponad trzysta pokój były ozdobione złotem i marmurem, a na dziedzińcu znajduje się duży basen do zbierania wody deszczowej.

Pod koniec XVII wieku, kiedy to król zmarł, jego głównym stworzenie zostało zdobyte, a nie szczegół dekoracji wnętrz nie sprowadzają się do naszych dni. Kto porzucił zabytków Marrakeszu, zwany „nieporównywalne”, to spread grupa ponad rozległych struktur terytorium. Ponad 50 lat odbywają się w Krajowym Festiwalu Folkloru, który gromadzi artystów z całego kraju.

Miasto, spotkanie z którym wszyscy marzymy

Tajemnicze uroki miasta uczynić przepojona jego historii starożytnej i podziwiać zabytkowe obiekty, przypominający spraw minionych dni. Bez wyjątku, wszystkie atrakcje, które znajdują się w Marrakeszu, spowodował prawdziwe delight podróżnych, którzy marzą o nowym spotkaniu z egzotycznych.

Miasto, w stanie całkowicie zaspokoić wszystkie potrzeby turystów, dokona wszelkich wakacje unikalne i wygodne.