144 Shares 3562 views

Połączenia między ekranem: uszczelnienie i izolację. Technologia i proces uszczelniania spoiny interpanel

Uszczelnienie jest jednym z najważniejszych procesów w budowie budynków prefabrykowanych. W miarę upływu czasu, szwy połączenia grodzie i zaczynają się łamać w dół, w wyniku formy przecieków i budowa grzyba, co prowadzi do zamrożenia ścian.

Główną przyczyną zniszczenia interpanel spoiny pionowe

Następujące przyczyny stawów dekompresji można zidentyfikować:

 • niezgodność w budowie norm technologicznych;
 • Stopniowe przemieszczanie paneli ściennych ze względu na nierówne wytrącanie elementów nośnych konstrukcji;
 • deformowania płyty z powodu wahań temperatury;
 • Wpływ na zamkniętych stawach czynników atmosferycznych, takich jak deszcz „kwas”, śniegiem i deszczem.

materiały uszczelniające

Do uszczelniania i izolacji połączeń między ekranem podlegają szczególnym uszczelniającej uszczelniającego i taśmę samoprzylepną. Te uszczelniacze mają różne marki, bloki i różnych zastosowań.

Głównym materiałem towarzyszących potrzebne do uszczelniania, działa jako spoiwo, które pełnią funkcję izolacji cieplnej, jak również podstawę ułożone uszczelniającej i samoprzylepną taśmę.

Najlepsze uszczelki są uważane kompozycji, w oparciu o – rozprężnego poliuretanu (PUR). Ze względu na te czynniki jest zniszczenie i deformację stawów interpanel, w wyniku szybkiego zamrażania ścian zewnętrznych w okresie zimowym, a także ich wycieku podczas ulewnych deszczy. W rezultacie, nie może tylko zepsuć wnętrza budynku, ale również znacznie zwiększa ryzyko chorób wśród tamtejszych ludzi.

Główne rodzaje uszczelniania

 • Podstawowym uszczelka jest stosowany w nowych budynkach, w których leczenie uszczelniacz jeszcze nie został oceniony.
 • Uszczelnienie wtórne jest wykonanie naprawy stawów budynku, który jest obecnie już w użyciu.

podstawowym uszczelniającego

Ten typ uszczelnienia jest zwykle wykonywane w budynkach płyt bezpośrednio po ich konstrukcji.

szwy Ścienne budynki są przetwarzane w 3 etapach:

 1. Puste przegrody cieplnej tarczy jamy wypełnione pianką poliuretanową.
 2. Interpanel joint izolacja przetwarzane innowacyjne „vilaterm”, który jest drobnych oczkach, lekka wystarczająco materiału koloru białego.
 3. Ponadto, szew uszczelniający odbywa się poza szczególną kit mającego dobrą wodoodporność.

Zastosowanie tych trzech etapów, aby stworzyć tak zwane „ciepłe” szew, który pozwala zapewnić niezawodne ciepło i hydroizolacji w każdych warunkach pogodowych.

uszczelka wtórna

Wykonywane w budynkach, w których jakiś czas temu interpanel stawów już poddanych obecnego sposobu leczenia. Aby przeprowadzić uszczelnienie wtórne jest najlepszy w 6-8 lat po początkowym ocieplenia. Interpanel stawów, które uszczelniający jest wykonywany wielokrotnie, są uszczelnione za pomocą powłoki starą nową warstwę szczeliwa.

szwy grodziowego. Uszczelnianie: ogólne zasady

W zależności od stanu styku uszczelnienie wtórne jest podzielone na dwa rodzaje.

Gdy zadowalający stan, jeżeli stary grzejniki nie zostały w znacznym stopniu zniszczone, obróbka wtórna może być ograniczony wyłącznie przez zastosowanie nowej warstwy zewnętrznej uszczelniających kitu. Jeśli jednak wyraźnie pokazuje wszystkie oznaki poważnego uszkodzenia stawów między panelowych, gdy ponownie uszczelniający jest zobowiązany do wykonywania pewnych prac. Należą do nich: otwarcie szew, usunięcie wszystkich starych wypełnień, które stały się bezwartościowe, a pełny zestaw prac uszczelniających, zarówno w wykonaniu podstawowym uszczelki.

należy kierować się pewnymi zasadami podczas remontu stawów panelowych:

 • W przypadku nieszczelności w złączach płyty przedniej ściany, uszczelniania spoin między ekranem przeprowadza wszystkie mechaniczne fasady budynku, jak również połączeń między panelami a końcem ścianki wzdłużnej.
 • Jeśli nie jest przepływem pionowym szwem wzdłużnym elewacji przeprowadzone uszczelnienie wszystkich pionowych szwów na całej wysokości budynku. Ponadto, wszystkie odsłonięte uszczelnienia spoiny poziomą przylega do niego.
 • Jeśli występuje defekt w poziomym złączu, zamykając wszystkie złącza są umieszczone na trzech lub czterech pionowych rzędów paneli.
 • Przy naprawie połączeniu płyt należy wziąć pod uwagę punkt, w stawach szczeliwa są poddane rozciąganiu i ściskaniu. To wpływa na zmiany temperatury, skurczu i „pełzania” z betonu, a także naprężeń powstających w osadzie całego budynku. Ponadto, wraz ze wzrostem stosunku grubości warstwy oznacza hermetycznej grodzi szerokości szczeliny te ładuje się silniejszy. Z tego powodu, warstwa uszczelniająca powinna być dwa razy mniejsza od szerokości spoiny.

Uszczelniania spoin między ekranem. technologia

Przeguby, których przegroda uszczelniająca musi być maksymalnej jakości, są przetwarzane w kilku etapach. Dla osiągnięcia najtrwalsze uszczelniania spoin muszą być autopsji.

Proponujemy, aby rozważyć stopniowe stykach płyt naprawy przed otwarciem.

Poniższy uszczelniające doczołowe domów prefabrykowanych o nazwie „Ciepłe szew”. Jego główną różnicą jest stosowanie specjalnej podstawy szew ciepła osłonowego warstwy piany.

Czy naprawa przegubów przeszedł wiele testów i od dawna z powodzeniem stosowany w wielu krajach na całym świecie.

Stopniowe gospodarstwa domowego uszczelniające

Zastanów się, jak ocieplić szwy grodzi.

1. W pierwszym etapie prac, przed przeprowadzeniem naprawy stawów, konieczne jest, aby poczynić pewne przygotowania. Składają się one z Dokładna analiza stawów i powierzchni między ekranem preparatu. Obejmuje to:

 • Do czyszczenia powierzchni z farbą, pył, brud i delaminowanych paneli;
 • usuwanie ze szwów i złączy starej, zużytej izolacyjnych i elementów uszczelniających;
 • Otwarte pęknięć.

2. Dokładnie wypełnienia spoin interpanel izolacyjną pianki poliuretanowej (składnik). Należy zauważyć, że ten materiał ma tendencję do rozszerzenia podczas krzepnięcia i w ten sposób wypełnienia istniejącej próżnię w obrębie szwu. Oczyszczanie i złącza uszczelniające w budynkach może być wykonywane ręcznie lub sposób zmechanizowany. Przed rozpoczęciem prac sprawdzić powierzchnię spoin między panelowych. To powinno być suche.

3. stawów interpanel izolacyjną instalowania izolacji „vilaterm”, który jest wytwarzany w postaci pustych rurek. Jest on powszechnie stosowany w naprawie spoin w prefabrykowanych budynków. W jego właściwości materiał ma dobrą elastyczność, gęstą strukturę, jest wystarczająco wygodny do pracy. Stos „vilaterm” na warstwie pianki, która nie jest jeszcze zamrożone. Średnica powinna być 25-30% większa niż szerokość szczeliny.

Izolacja zakładka wykonana bez przerw na całej długości tak, że nie jest to miejsce, do stosowania uszczelniacza w górnej części izolacji.

4. Ostatni etap – łączenie za pomocą kitu uszczelniający (szczeliwo hydrofobowa), który zamyka się wstępnie zapakowane izolacji.

W tej realizacji wzajemnych panelu uszczelniająca jest zakończona!

Uszczelniania spoin między płytami jest przeprowadzane w domu, w zakresie temperatur od -10 ° C do + 30 ° C W ten opadów musi być nieobecny, w przeciwnym wypadku uszczelnienie stawów mogą być krótkotrwałe.

stawów przegroda, uszczelniające, które są przeprowadzane na wysokości nad podłogą 2, zamknięte wykwalifikowanych wspinaczki.