484 Shares 2853 views

Gdzie można stosować papier termotransferowy, jego rodzaje

We współczesnym życiu, często do czynienia z sytuacją, gdzie trzeba zastosować konkretny obraz na powierzchni. Zwykle takie działania związane z branżą reklamową, gdy slogan firmy lub logo powinny być umieszczone na określonego produktu. Często wiele osób chce kupić kubek lub koszulkę z jego zdjęciem lub napisem pewnego rodzaju prezent. W większości tych przypadków, papier termotransferowy.


W swej istocie, to wygląda jak zwykły arkusz papieru, który posiada specjalną warstwę w stanie po podgrzaniu kleju na innej powierzchni. W tym przypadku, jeśli umieścić konkretną postać, wtedy też zostaną przeniesione do wybranej powierzchni. Dlatego, papier termotransferowy w jego właściwościach przypomina zwykły „peresnimku”.

W przypadku drukowania na kartce papieru powszechnie stosowane standardowe drukarki. W tym przypadku może to być laser lub atramentowych. Należy jednak mieć na uwadze, że każdy specyficzny rodzaj instrumentu wymaga pewnej papier.

Drukarki laserowe wymagają specjalnego papieru do druku termotransferowego laser, który jest bardziej dostosowany do farby proszkowej i mogą wytrzymać urządzenia utrwalającego ciepła. Jeśli drukarka laserowa stosowanie standardowego papieru termotransferową, można nie tylko psuć papier i rysunek, ale nawet uszkodzić urządzenie. Należy zauważyć, że jakość wydruku na drukarce laserowej jest znacznie niższy niż w przypadku druku atramentowego, a jeśli chcesz, aby wydrukować obrazy z bardzo szczegółowo, to najlepiej użyć do tego celu zwykłej drukarki atramentowej, który wykorzystuje papier termotransferową do druku atramentowego.

W przypadku drukowania na kartce papieru, trzeba wziąć pod uwagę, że obraz zostanie następnie przeniesione do powierzchni, co oznacza, że na papierze powinien być stosowany jako lustrzane odbicie. Warto również wziąć pod uwagę kolor powierzchni, gdzie będzie przyszły obraz i podnieść w tym specjalnym papierze, jak sama powłoka posiada również swój własny kolor. Jest papieru termotransferowego w kolorze czarnym, białym lub nawet przezroczyste typu powłoki, które powinny być traktowane przed użyciem.

Kiedy obraz jest przechowywany na papierze może być przeniesione na powierzchnię przy użyciu prasy i temperatury. Na przykład, w celu dostosowania się wzór na papierze termotransferowej koszule niej obraz na tkaninę, a następnie przeprowadza się za pomocą żelaza i ciepła tworzy się na nią ciśnienie. Zatem konieczne jest, aby wziąć pod zakresie temperatur rachunku, która jest zwykle na opakowania z papieru. Ponadto, istnieje dostarcza informacji o czasie naświetlania temperatura i niektórych innych przydatnych opcji.

Warto zauważyć, że cena papieru termotransferowego nie jest bardzo wysoka, a zatem zrobić koszulkę z logo swojego ulubionego zespołu lub zdjęcie może praktycznie każdy. Jednocześnie proces ten będzie trwać dłużej niż pół godziny, a jakość obrazu jest bardzo wysoka.