471 Shares 6678 views

Hot spoty. Punkty Mapa gorąca planeta

Dziś może się wydawać, że wszystkie straszliwe wojny były w odległej przeszłości. Ale tak nie jest. Pomimo faktu, że, jak wynika z badań, w XXI wieku, w wyniku działań wojennych zginęło znacznie mniej osób niż w ubiegłym stuleciu, wyrwanie się z hot spotów w różnych regionach naszej planety. Konflikty zbrojne, kryzysy wojskowe – być może ludzkość nigdy złożyć broń.


Gorąco na planecie – to jak starych ran, z których nigdy nie może wyleczyć. Przez jakiś czas konflikty znikają, ale potem znowu, i znowu wybuchnąć, przynosząc ból i cierpienie ludzkości. International Crisis Group nazywa regionów gorących miejsc na naszej planecie, które zagrażają światu teraz.

Irak

Był to konflikt pomiędzy „Islamskiego Państwa Iraku i Bliskiego Wschodu” (LIH) a siłami rządowymi, a także inne grupy religijne i etniczne kraju. Zatem, terroryści zadeklarowały igil że zamiar stworzyć na terenach Syrii i Iraku państwa islamskiego – kalifatu. Oczywiście, obecny rząd przeciwny.

Jednak w tej chwili, aby zmierzyć się z bojowników nie może. Gorący punkt wojskowy wyrwanie się w całym kraju, a kalifat LIH rozszerza swoje granice. Obecnie jest to ogromny obszar od Bagdadu do granic syryjskiego miasta Aleppo. Wojska obecnego rządu nie zwalnia terrorystów z tylko dwóch głównych miast – Udzha i Tikrit.

Złożona sytuacja kraju wykorzystywane autonomii irackiego Kurdystanu. Podczas ofensywnych operacji LIH Kurdowie przejął władzę na kilku głównych obszarach produkcji ropy naftowej. A dziś zadeklarowali przeprowadzenie referendum i secesji z Iraku.

Gaza

Strefa Gazy jest na liście hot spotów przez długi czas. Konflikt między Izraelem i palestyńskim Hamasem grupy rozgorzał ponownie i ponownie od dziesięcioleci. Głównym powodem – niechęć ze stron słuchać argumentów drugiej strony.

Tak, Izrael rozpoczął operację wojskową zniszczyć infrastrukturę podziemnych tuneli i magazynów z zapasów broni palestyńscy z zamiarem powstrzymania terrorystów przed atakami na terytorium Izraela. Hamas domaga się również, aby usunąć blokadę gospodarczą w Strefie Gazy i uwolnić więźniów.

Bezpośrednią przyczyną walk, które są obecnie wdrażane w Strefie Gazy, była śmierć trzech izraelskich nastolatków, aw odpowiedzi na to – zamordowanie Palestyńczyków. I 17 lipca 2014 rozpoczął regularne działania militarne: pojechaliśmy czołgów, pocisków przeleciał.

Kilka razy w ciągu tego czasu partia ma zamiar zrobić rozejm, ale próbuje negocjować ani bezskutecznie. To nadal wybuchają bomby, zabijając ludzi, a dziennikarze w strefach konfliktu dokonać takich obrazów, które wyglądają groźnie …

Syria

Konflikt w Syrii wybuchł po tym jak rząd surowo tłumione demonstracji opozycji, która wybuchła pod patronatem „arabskiej wiosny”. Starcia rząd wojsko pod dowództwem Asada i koalicji syryjskich sił zbrojnych doprowadziły do prawdziwej wojny. To ma wpływ na niemal cały kraj: około 1500 grup ( „Dżabhat an-Nusra” Lih itp) podłączonych do działań wojskowych, ponad 100 tysięcy obywateli chwycili za broń. Najmocniejszy i niebezpieczne zaczął radykalnych islamistów.

Hot spoty są obecnie rozproszone w całym kraju. Po tym wszystkim, Syria jest pod kontrolą wielu różnych gangów terrorystycznych. Większość kraju do tej pory, kontrolowane przez wojska rządowe. North State całkowicie schwytany fighters LIH. Chociaż w niektórych miejscach Kurdowie wciąż próbuje odzyskać terytorium. Nie daleko od stolicy, powstańcy zintensyfikować zorganizowaną grupę o nazwie „Islamski Front”. A w mieście Aleppo są potyczki pomiędzy siłami wojskowymi Asada i umiarkowanej opozycji.

Sudan Południowy

Kraj podzielony jest na dwa przeciwstawne plemiennych sojuszu – Nuer i Dinka. Nuer są dominującym ludności państwa, aby ich zastosowanie również do obecnego prezydenta. Dinky – drugi co do wielkości wśród narodów Sudanie Południowym.

Konflikt wybuchł po sudański prezydent ogłosił publicznie, że jego asystent, wiceprezes próbował sprowokować zamach kraju. Natychmiast po jego wypowiedzi w kraju rozpoczęła zamieszki, protesty i liczne aresztowania. Kompletna dewastacja i dezorganizacja utworzyć prawdziwego konfliktu zbrojnego.

Obecnie obszary produkujące ropę kraju – hot spoty. Są pod nadzorem rebeliantów, kierowana przez skompromitowanego wiceprezesa. Ma to negatywny wpływ na aspekt ekonomiczny Sudanu. Zniszczone i spokojna ludność kraju: więcej niż dziesięć tysięcy ofiar, około siedemset tysięcy zmuszone były stać się uchodźcami. Aby w jakiś sposób rozwiązać konflikt, ONZ wysłało do Południowego Sudanu kontyngent sił pokojowych, który miał służyć jako ochrona ludności cywilnej.

Na wiosnę 2014 roku, bojowe związki starali się dojść do żadnego kompromisu. Jednak przywódca rebeliantów otwarcie przyznał, że już dawno stracił kontrolę rebeliantów. Ponadto zapobiega negocjacji pokojowych sił Ugandy działające po stronie prezydenta Sudanu.

Nigeria

W kraju działa terrorystą islamską organizację o nazwie „Boko Haram” od 2002 roku. Głównym celem, który realizują one – jest ustanowienie w całej Nigerii prawa szariatu. Jednak zarówno władze, jak i większość obywateli przeciw „propozycji”, jako muzułmanów w tym kraju nie stanowią większość.

Ponieważ jego grupa założycieli rozszerzyła swoje wpływy, uzbrojony w studni i zaczął otwarcie do zabijania chrześcijan i muzułmanów, którzy są lojalni wobec niego założyć. Terroryści popełniania aktów terrorystycznych na codzień i publicznie wykonywane ludzi. Co więcej, one okresowo wziąć zakładników. Tak więc, w kwietniu 2014 roku islamiści byli w niewoli ponad dwieście uczennice. Trzymają ich dla okupu, a także prostytucji i sprzedaży w niewolę.

Rząd wielokrotnie próbowała negocjować z terrorystami, ale żadne negocjacje nie powiodło się. Dziś całe regiony kraju są pod władzą grup. A władze nie są w stanie poradzić sobie z sytuacją. Prezydent Nigerii zwróciła się o pomoc finansową ze strony społeczności międzynarodowej w celu poprawy zdolności bojowej armii w kraju, w momencie utraty ekstremistów.

Sahelu

Kryzys rozpoczął się w 2012 roku, kiedy z powodu działań wojennych mających miejsce w Libii, na terytorium Mali Tuaregowie masowo zalane. W północnej części kraju utworzyli państwo o nazwie Azawad. Jednak mniej niż rok w separatystycznej Mocy uderzył wojskowego zamachu stanu. Wykorzystując sytuację, Francja wysłała wojska na terytorium Mali – aby pomóc w walce z Tuaregów i radykalnych islamistów, którzy kontrolują okolicę. W ogóle, dziś Sahel stał się ostoją handlu niewolnikami, handlu narkotykami, handlu bronią i prostytucji.

rywalizacja wojskowych doprowadziły do masowego głodu. Według ONZ, ponad jedenaście milionów ludzi w regionie siedzą bez jedzenia, a jeśli sytuacja nie zostanie rozwiązany do końca 2014 roku liczba ta wzrośnie do siedmiu milionów. Jednak żadna zmiana na lepsze jest w zasięgu wzroku: całe terytorium Mali w pełnych wojennych skrzydłowych między rządem, francuski, Tuaregów i terrorystów. I to pomimo faktu, że państwo nie jest już Azawad jest.

Meksyk

W Meksyku, więcej niż kilkanaście lat minęło stałej konfrontacji pomiędzy lokalnymi kartelami narkotykowymi. Władze nigdy nie dotknął, ponieważ były one całkowicie uszkodzony. I to nie było tajemnicą dla nikogo. Jednak, gdy w 2006 roku prezydent Felipe Calderon wybrali, wszystko się zmieniło. Nowy szef państwa postanowił raz na zawsze zmienić istniejącą sytuację i wysłał armię w jednym z państw, do czynienia ze zbrodnią i przywrócenia prawa i porządku. W co dobrego to nie doprowadziło. Konfrontacja rządowych żołnierzy i bandytami, aby zakończyć wojnę, która w końcu okazała się w całym kraju.

W ciągu ośmiu lat od początku konfliktu karteli narkotykowych zyskały siłę, moc i znacznie rozszerzył swoje granice. Gdyby walczyli między sobą w odniesieniu do ilości i jakości narkoproduktsii, dziś są one twierdząc, autostrad, portów i miast przybrzeżnych. Pod kontrolą mafii były rynki broni, prostytucja, podrobione produkty. Wojska rządowe wyraźnie tracąc tę walkę. A powodem tego – korupcja. Dochodzi do tego, że wielu wojskowych po prostu biorąc boku karteli narkotykowych. W niektórych regionach, mieszkańcy protestowali także przeciwko mafii: zorganizowali milicji. Ci ludzie chcą pokazać, że absolutnie nie ufa ani władze, ani miejscowej policji.

Centralny punkt gorąco azjatyckich

Napięcie w regionie tworzy wojny w Afganistanie, która nie wygasa przez wiele dziesięcioleci, a także Uzbekistanu, Tadżykistanu i Kirgistanu, który zaangażował się w sporach terytorialnych ze sobą. Innym powodem ciągłych konfliktów w regionie – główny handel narkotykami na półkuli wschodniej. Bo o nim stale do czynienia lokalnych grup przestępczych.

Wydawało się, że po Amerykanów usunięto z afgańskiej wojny, kraj wreszcie nadszedł umysłu. Ale trwało to długo. Po wyborach prezydenckich było mnóstwo niezadowolonych, którzy odmówili uznania głosu za uzasadnione. Korzystając z sytuacji w kraju, organizacja terrorystyczna „talibowie” rozpoczął przechwytywanie stolicę Afganistanu.

Zima 2014 Tadżykistan i Kirgistan zaangażowali się w sporach terytorialnych, towarzyszą działania wojskowe w obszarach granicznych. Tadżykistan stwierdził, że Kirgistan naruszył istniejących granic. Kirgiski rząd z kolei oskarżył ich o to samo. Od czasu upadku Związku Radzieckiego w okresie między dwa kraje do czasu występują konflikty dotyczące bieżącego wyznaczania granic i wyraźnie oddzielone, czy nie. Spór wybuchł i Uzbekistan, już prezentacji swoich roszczeń. Kwestia jest taka sama: władze nie zgadzają się z granicami, które zostały utworzone po rozpadzie ZSRR. Członkowskie często starał się jakoś rozwiązać tę sytuację, ale do porozumienia i konkretnego rozwiązania kwestii nie przyszedł. W tej chwili atmosfera w regionie jest bardzo napięta, a w każdej chwili może zamienić się w działania wojskowe.

Chiny i kraje regionu

Dzisiaj, Wyspy Paracelskie – to newralgiczne świecie. Początek konfliktu na fakt, że Chińczycy zawiesili rozwoju szybów naftowych w pobliżu archipelagu. To nie jest jak Wietnam i Filipiny, który został wysłany do żołnierzy Hanoi. Aby pokazać chiński nastawienie do sytuacji wojskowej obu krajów odegrały znaczącą mecz piłki nożnej na archipelagu Spratly. To oni nazwali gniew Pekinu pobliżu spornych wysp pojawiły chińskie okręty wojenne. Bez walki w tym samym czasie nie było z Pekinu. Viet Nam twierdzi jednak, że okręty z chińską banderą zatonął więcej niż jeden statek rybacki. Oskarżeń i zarzutów może w każdej chwili przyczyny, że lot rakiety.

Popularne miejsca w Ukrainie

Kryzys na Ukrainie rozpoczęła się w listopadzie 2013 roku. Po Krym w marcu przeniósł się do Federacji Rosyjskiej, był silny. Niezadowolony z sytuacji w kraju, aktywiści pro-rosyjskie stanowiły Wschodniej Ukrainy Donieck i Ługańska Republika Ludowa. Rząd kierowany przez nowego prezydenta Poroszenko, wysłał armię przeciwko separatystami. Walka rozłożył na terenie Donbasu (hotspoty na mapie poniżej).

W lecie 2014 roku nad terytorium kontrolowanym przez separatystów Donbasu, został rozbity statek z Malezji. Zabił 298 osób. Ukraiński rząd ogłosił winny w tej tragedii bojownicy DNI i LC, a także stronie rosyjskiej rzekomo dostawy broni dla rebeliantów i systemu obrony powietrznej, przez który został potrącony przez statek. Jednakże, DNR i LNR odmówił udziału w wypadku. Rosja również powiedział, że nie ma nic wspólnego z konfliktem na Ukrainie, i śmierci wykładziny.

5 września Mińsk podpisały porozumienie zawieszenia broni, co spowodowało intensywne walki w kraju ustały. Jednak w niektórych obszarach (np lotnisko Donieck), ostrzał i wybuchy są nadal w toku.

hotspoty Rosja

Do chwili obecnej Federacji Rosyjskiej operacje wojskowe nie są prowadzone, a nie ma hot spoty. Jednak od czasu upadku Związku Radzieckiego na terytorium naszego kraju wielokrotnie rozgorzał konflikt. Tak, najgorętszy punkt dekady Rosja – to, oczywiście, Czeczenia, Kaukaz Północny i Osetii Południowej.

Do 2009 roku, Czeczenia ma stałe miejsce prowadzenia działalności: najpierw pierwsza wojna czeczeńska (1994 do 1996), a następnie II wojna czeczeńska (1999 do 2009). W sierpniu 2008 roku nastąpiło gruzińsko-osetyjski konflikt, który uczestniczył także przez wojska rosyjskie. Walki rozpoczęły się 8 sierpnia, a pięć dni później zaowocowało podpisaniem traktatu pokojowego.

Dziś rosyjscy żołnierze istnieją dwa sposoby, aby dostać się do hot spotów: umowa o świadczenie usług i armia. Zgodnie ze zmianami wprowadzonymi do przepisów regulujących służbę wojskową poborowych mogą być wysyłane do punktów zapalnych po czterech miesiącach treningu (przed terminem sześć miesięcy).

Zgodnie z umową, hot spot można uzyskać poprzez podpisanie odpowiedniej umowy z danym krajem. Ta umowa jest tylko na zasadzie dobrowolności i na czas określony, której obywatel jest zobowiązany służyć. usługa kontrakt przyciąga wielu, ponieważ można to zrobić dużo pieniędzy. Kwoty zależą od regionów. Na przykład w Kosowie zapłacił 36 tysięcy miesięcznie, aw Tadżykistanie – znacznie mniej. Wielkie pieniądze mogą być uzyskane za ryzyko w Czeczenii.

Przed podpisaniem umowy, wolontariusze muszą zostać poddane rygorystycznej selekcji, począwszy od testów komputerowych opartych na terenie Ministerstwa Obrony, a kończąc na pełnym badaniu zdrowia, psychiki, czeki, praworządnym i lojalności.