711 Shares 1122 views

Dokonywanie dziedzictwo: dokumentów i wyjaśnień

Bez względu na długie życie człowieka może żyli, zostawia za sobą nie tylko dzieci, ale także pewną właściwość: pieniądze, mieszkanie, samochód, domek, promocje i wiele innych. Aby upewnić się, że wszystkie nieruchomości nabyte przez zmarłego nie zostały przeniesione do własności państwowej do spadkobierców jest niezbędne do wydania dziedziczenia (i robią to dobrze).


Aby złożyć sprawę dziedziczenia spadkobiercy muszą stosować się do notariusza, aby wykonywać swoje uprawnienia na ostatnie miejsce zamieszkania zmarłego. Od tamtej pory, a zaczyna spadkowych. Dokumenty wymagane do rejestracji i prowadzenia sprawy, mogą zostać przekazane spadkobiercom własną rękę jako pierwszej wizycie i na posleduyuschih.Sobrat niezbędnych dokumentów może również sam notariusza.

Jakie dokumenty są wymagane do rejestracji dziedziczenia?

Pojedyncza lista dokumentów przedstawionych przez dziedziczną przypadkach, które nie są dostępne. W każdym przypadku, to będzie pakiet dokumentów, jak to często: zaświadczenie o śmierci spadkodawcy, dowód jego ostatniego miejsca zamieszkania, dowód pokrewieństwa ze zmarłym, dokumenty potwierdzające własność nieruchomości.

Jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie niuanse, lista dokumentów do rejestracji dziedziczenia przedstawia się następująco:

  • dokument potwierdzający śmierci spadkodawcy: świadectwo lub kopię nagrania akt organów rejestratora śmierci;
  • Zaświadczenie z gospodarki mieszkaniowej na gdzie iz kim zmarłego została zarejestrowana w dniu śmierci, wskazując datę rejestracji;
  • świadectwem (jeśli dotyczy);
  • paszporty lub inne dokumenty tożsamości skierowana;
  • dokumenty potwierdzające pokrewieństwo z spadkodawcy (akt małżeństwa, urodzenia);
  • jeśli odziedziczyła nieruchomość jest samochodem – dowód rejestracyjny na samochód;
  • jeżeli przedmiotem jest nieruchomość, należy przedstawić wszystkie kontrakty na niego, arkusze danych, jeżeli nieruchomość jest zarejestrowany w kraju – dokumenty lądowe;
  • jeśli odziedziczyć pieniądze, emerytury, akcje – dokumenty potwierdzające istnienie i przechowywania gotówki z banku lub ubezpieczenia społecznego.

Aby nie opóźniać dokumentów spadkowych, które są dostępne na rękach spadkobierców, notariusz może żądać niezależnie od odpowiednich władz.

Całkowity czas rejestracji spraw spadkowych – sześć miesięcy po śmierci spadkodawcy. W tym okresie, notariusz ustawić cały krąg spadkobierców, wszystkie przedmioty własności, określoną przez obecności / braku spadkobierców do obowiązkowego udziału zawartej różnych umów.

Po uruchomieniu dokumentów spadkowych muszą być dołączone do dziedzicznej przyczyny. Wszystkie oryginalne dokumenty tytuł do nieruchomości powinny być wycofane z dowodu rejestracyjnego za pojazd usunięty egzemplarz, który jest również dołączony do dziedzicznej przyczyny.

Po zebraniu wszystkich niezbędnych materiałów do dziedzicznej sprawy i zainstalować cały osiedla i spadkobierców, notariusz w formie pisemnej powiadomić zainteresowane strony o dacie wydania świadectwa prawa do dziedziczenia.

Z upływu sześciomiesięcznego okresu spadkobiercy mogą wnioskować o wydanie dowodu powyżej, a następnie kończy spadkowych. Dokumenty uzyskane od notariusza, należy złożyć w miejscu dziedziczonej właściwości i ponownie do nowych właścicieli. Tak więc, dokument potwierdzający przeniesienie praw do nieruchomości (mieszkanie, dom, garaż, Land) muszą zostać przedstawione w WIT, oraz dokument potwierdzający przeniesienie praw do funduszy powinny być przedstawione do banku.