893 Shares 1682 views

Rysunek w grupie środkowej: które mogą być wykorzystane techniki?

Dla dzieci w wieku od trzech do czterech lat charakteryzują się zwiększoną aktywnością i niepokój, a skupić się na czymś ich uwagę nie jest takie proste. Jedną z najbardziej przydatnych lekcji dla rozwoju dzieci można nazwać malowania. W środkowej grupie przedszkola jest czas, aby rozwijać talent. Istnieje wiele różnych technik, które można łatwo opanować nawet najmłodszych artystów, tworząc swoje pierwsze dzieła. Warto również zauważyć, to fakt, że w środkowej grupie dzieci umiejętność sporządzania są mniej więcej na tym samym poziomie.


materiały

Rysunek w grupie środkowej obejmuje zapoznanie się z różnych materiałów. Oczywiście obowiązkowy atrybut musi być gęsty biały i kolorowy papier, jasne i kolorowe ołówki, kredki, farby, miękkiej szczotki i tak dalej.

Najczęściej stosowane w akwareli kreatywność dzieci, ale to nie jest całkiem w porządku. Fakt, że ta technika dla artystów jest uważany za najbardziej trudne i wymaga wysokiego poziomu umiejętności. Co do tej kwestii, jak rysunek w grupie średniej, z pomocą tego materiału trudno jest nauczyć dziecko podstaw techniki. Więc przy wyborze kolorów jest lepiej dać pierwszeństwo gwaszem.

Charakterystyka procesu uczenia się

W czasach, gdy dziecko uczęszcza do grupy średniej, nie jest rodzajem punkt zwrotny w kierunku zrozumienia ich działania. Tak więc, jeśli zanim dziecko jest zadowolony z rysunku niespójne doodles, teraz chce się bardziej rzeczywisty rezultat ich pracy. w środkowej grupie urządzeń ciągnącego musi być łatwa do odczytania i mają dobre właściwości przykładowych, które umożliwiają jak najdokładniejsze przekazać pomysłów na papierze.

Budowanie lekcji

Rysunek w środku grupy musi mieć pewną sekwencję kroków dla najlepszych rezultatów. Lekcja musi być wyrównana prawidłowo i logicznie przejść od prostych do złożonych. Tak więc, na początku lekcji trzeba do zapoznania dzieci z techniką i trochę w nim ćwiczyć, a dopiero potem przejść do rysowania konkretnych obrazów. Cele muszą coraz bardziej złożone, wykorzystując wszystkie nowe i nowe techniki sztuk plastycznych, a także ich kombinacje. Ponadto, ważne jest, aby stale wprowadzać wyjaśnień, jak również przynieść element klasy zbiorowej kreatywności.

Że dzieci remis

Jednym z najbardziej krytycznych momentach, od którego zależy powodzenie lekcji jest, aby wybrać temat. Rysunek w grupie środkowej daje wiele okazji, aby określić szczególny nacisk na lekcji, ponieważ dzieci w tym wieku dość szeroki zakres interesów.

 1. Przy wyborze tematu, należy wziąć pod uwagę czynnik sezonowy (np. E. Aby rysować historie przeznaczone do pór roku z nich).
 2. Aby każdy dzień wypoczynkowego trzeba pracować z dziećmi producent kart okolicznościowych przy użyciu różnych technik.
 3. Przez dzieci rysunek powinien znać środowisko (rośliny, zwierzęta, zjawiska naturalne).
 4. Lekcje plastyki powinien być wprowadzony i kwestie społeczne odnoszące się do rodziny, społeczeństwa i zawodów.

Jakie techniki korzystania

Ucząc dzieci sztuki piękne, ważne jest, aby poprawnie zbudować aktywność. Rysunek w grupie środkowej musi obejmować stosowanie różnorodnych technik. Oczywiście, trzeba opanować tradycyjne kredki i pędzle, aby dać dzieciom podstawową wiedzę i umiejętności niezbędne zaszczepić. Ale także wszechstronny rozwój dzieci i zapewnienie im ciekawego wypoczynku i użytecznego uchwytu do oryginalnych technik sztuk plastycznych. Tak, zaleca się stosowanie następujących nietradycyjnych technik malarskich:

 • rysunek palce (tworzenie obrazów wizualnych z wyciągnięcie ręki, malowane gwaszem);
 • znak (transfer obrazu tekstury z kolorowym lub stempla);
 • rysowanie z wykorzystaniem świec woskowych (zarysowania);
 • suchego pędzla (teksturowanej obraz bez wody);
 • Pointillism (rysunek barwną opryskiwania);
 • monotyp (tworzenie symetrycznego obrazu przez imprinting);
 • klyaksografiya (tworzenie obrazów wizualnych przez zakończeniu kolorowe plamy);
 • rysunek geometryczne (konwersja i zachodzące na siebie kształtów geometrycznych)

Techniki te mogą być stosowane zarówno samodzielnie, jak i w połączeniu. Pozwalają dziecku rozwijać asocjacyjne myślenie i zdolności motoryczne są przeszkoleni ręce dzieci.

Remis z dziećmi jesienią

Temat, który najlepiej jest rozpocząć rysowanie – jesień. W środkowej grupie dzieci są już dość dobrze zaznajomieni ze specyfiką pór roku. Jesień – jest to jeden z najbardziej ekscytujących sezonów, więc pokój dla kreatywności jest wystarczająco duża. Można korzystać z różnych technik i ich kombinacji.

Na początek zaleca się zastosowanie matrycy rysunek. Jesień w grupie środkowej może być reprezentowany na dużym akademiku plakatu. Aby zacząć na papierze Whatman opiekuna umieszcza sylwetkę pnia drzewa. Ponadto, każde z dzieci przyniósł smaruje malować z liśćmi i na przemian stosuje je do wspólnego wzorca. Powstałą postać zbiorowego będzie doskonałym dekoracja grup pomieszczeń.

Aby symulować drzewa jesień iść sprzęt dobrze klyaksografii. Tak, każde dziecko kładzie kilka przypadkowych plam żółty, pomarańczowy i czerwony. Gdy powierzchnia jest sucha, każda plama ma być pririsoval pień i gałęzie. W ten sposób można uzyskać imitację lesie jesienią.

Jak narysować zimy w technice „pointylizm”

Wraz z nadejściem chłodów i fallout pierwszego śniegu przychodzi nowe inspiracje dla kreatywności. Tak więc, aby przedstawiać zimę, jest to najlepsza technika pointylizm. Do wdrożenia będzie musiała dwa pędzle, farby gwasz i woda. Algorytm rysunek przedstawia się następująco:

 • na kartce papieru dzieci będą tworzyć zimowy krajobraz (domy, choinek, i tak dalej), to pożądane jest stosowanie jasnych i ciemnych odcieni;
 • czekać aż farba jest całkowicie sucha na kartce;
 • w lewej ręce, aby podjąć pierwszą rękę i wycisnąć ją mocno;
 • Drugi obficie zwilżone wodą i zanurza się w białą farbą;
 • na umówiony wzór trzeba zapukać prawą rękę do lewej, do rozpylania farby spadła na kawałku papieru, symulując śnieg.

rysowanie drzewa

Aby dowiedzieć się w przyszłości do reprezentowania pełnej scenerii, trzeba opanować rysunek drzewa. Dziecko sobie jest wystarczająco trudne w grupie środkowej, aby poradzić sobie z zadaniem utworzenia symetryczny kształt, więc najlepiej jest uciekanie się do techniki monotypia. tworzenie obrazu wiąże się z pewną sekwencję kroków:

 • kawałek biały lub kolorowy złożyć na pół i rozszerzania;
 • Na wewnętrznej stronie skrzydła do lewej strony zagięcia zwrócić połowę drzewa, warstwa farby był zatem dostatecznie gęsty;
 • podczas gdy powierzchnia jest jeszcze wilgotny papier złożony na pół i ponownie delikatnie prasującego;
 • kiedy dzieci rozwijają swoje arkusze, że ujrzą w końcu okazało się, że najbardziej autentyczną drzewo pozostaje do dekoracji owoce i ptaki

drzewo rysunek w grupie środkowej – to jeden z podstawowych lekcji, które muszą być zawarte w programie.

Obraz ptaków

Malowanie ptaków w grupie środkowej musi nieść ładunek nie tylko oszczędny, lecz również aby dać pewną teoretyczną wiedzę na temat tych lub innych przedstawicieli klasy ptaków. W tym przypadku lepiej jest użyć tradycyjnej techniki rysunku. Lekcja sugerując rysunek ptaka w grupie środkowej musi rozpocząć się z faktem, że dzieci są specjalne standardowy puste nie będą wydawane.

Następnie nauczyciel odwraca się do opowieści o rodzaju ptaków, pokazując materiał ilustracyjny, który będzie widoczny kolor. Na zakończenie części teoretycznej dzieci są zaproszone do malowania puste, symulując kolorystykę danego ptaka wspomnianym przez nauczyciela. Jest to możliwe, jak w poprzednim przypadku, aby ogólne drzewo, gdzie dzieci umieścić swoje arcydzieła.

zwierzęta

Jak to jest w przypadku ptaków, rysunek zwierzęta w grupie środkowej ma dać dzieciom więcej teoretyczną wiedzę na temat tych lub innych przedstawicieli fauny. Poza tym, techniki umożliwia osobników w wystarczająco szeroki zakres technik (w monoterapii lub w połączeniu ze sobą).

Rozpocząć naukę rysowania czworonożnych przyjaciół może być za pomocą techniki palca, który działa dobrze dla rozwoju asocjacyjnej myślenia. Aby rozpocząć, należy poprosić dzieci, aby niektóre kolorowe wydruki na papierze. Później, z pomocą opiekuna dzieci trzeba je zmodyfikować, tak aby można je wyraźnie zobaczyć niektóre zwierzęta. Następnie musisz skomplikować przez rysunkach, które łączą w sobie kilka wydruków.

Na rysunku zwierząt odpowiednia technika obejmuje stosowanie na sucho. Dzięki niemu dzieci mogą naśladować futro. Tak, oni muszą dać wykroju z wizerunkiem zwierząt na misję do sportretowania puszyste futro.

Jak używać woskowej świecy w sztukach plastycznych

Jednym ważnym tematem jest rysunek warzywa w grupie średniej. Jak dzieci będą doskonalić swoje umiejętności, musimy stopniowo skomplikować. Rysunek w grupie środkowej za pomocą świec z pewnością będą zainteresowane dzieci. Istotą tej techniki jest następujący:

 • Pierwszym krokiem jest kawałek papieru należy całkowicie zamalowane. Można użyć jednego lub więcej kolorów, płynnie w siebie. Lepsze wykorzystanie farby gwasz.
 • Po odczekaniu aż papier jest suchy, należy udać się bezpośrednio do użycia świec. Konieczne jest, aby traktować dobrą powierzchnię arkusza tak, że to wszystko było pokryte gęstą warstwą wosku.
 • Następnym krokiem jest powlekanie arkusza czarny (lub inny) gwasz. Należy zachować ostrożność tak, że farba była świeża, bo to jedyny sposób, aby uzyskać gęstą i nieprzezroczystą warstwę.
 • Gdy czarny gwasz wysycha w ciągu konieczne jest zastosowanie starannie kontury rysunku ołówkiem. Ciśnienie musi być bardzo lekki, aby nie uszkodzić powłoki wierzchniej.
 • W ostatnim kroku, aby utworzyć rysunek. Za pomocą uchwytu z pustym rdzeniem jest konieczne śledzenie konturów wstępnie planowano. W tym samym czarną farbą będzie slazit, pokazując poczętego wzór.

Rysunek z warzywami w środku grupy za pomocą tej technologii pozwoli na dywersyfikację lekcji i uczynić je bardziej interesujące.