633 Shares 1794 views

ochrona dyplomu: jak przygotować „Doskonały”

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu trzeba bronić dyplom. To wydarzenie przynosi do naszego życia wiele stresu i nieprzespanych nocy. Jak można przygotować się do tych, którzy mają kłaniać ochrony dyplomu? Co trzeba zrobić wrażenie na publiczności, a zwłaszcza – na zlecenie? Załóżmy zbadać.


W tym artykule chcę rozważyć dwa główne aspekty tego tematu. Pierwszym z nich jest bezpośrednio związana z prac dyplomowych, a druga związana jest z działaniem ludzi.

Więc trzymając swoją pracę. Pan napisał to sam? Lepiej jest, jeśli odpowiedź jest twierdząca. Uważam, że taki zawód nie można nazwać badania, których abstrakty, sterowanie, przebieg i stopień działa nawet nabyli oraz wykupu. Nie jest to badanie. Ale błądzić. Więc napisałem pracę, a wiesz, że prawie na pamięć. Pozostaje ochrony dyplomu. Jak wiemy, ten proces trwa około dziesięciu minut, w tym czasie trudno dopasować jeden standardowy arkusz drukowanego tekstu. Powinien on być ściśnięte. Wiesz, co mówią, w których przeprowadzono badania, jakie wnioski są wykonane. To musi być powiedziano. Po pierwsze, konieczne jest stwierdzenie zasadności wybranego tematu, a następnie opowiedzieć o pracy i stosowanych metod. Ale głównym składnikiem raportu – jest to część praktyczna i wnioski. Tutaj konieczne jest wypracowanie na kilka zagadnień, które obejmuje ochronę dyplomu. Prezentacja będzie tylko incydentalnie.

Dobrze, gdy jest też jałmużna. Następnie wszyscy członkowie komisji będą mogły być bezpośrednio przed oczami wszystkich figur, będzie łatwiej uchwycić istotę tematu i słowa mówcy. Jeśli zaczyna zauważać, że jest on zbyt dużo czasu, powinno być trochę dłuższy komentarz na slajdach prezentacji, dodając do swoich wniosków pewnych ogólnych fraz.

Ale co z tymi, którzy mają dyplom zbliżający ochrony jest prawdziwy strach w obawie przed mówienia przed publicznością? Tutaj doświadczeni psychologowie doradzają, co następuje:

– przygotowanie do wykonywania z góry, dokładnie wszystko przećwiczyć aż możliwych pytań; jeśli trzeba chronić dyplom w języku angielskim, jak należy „wyciągnąć” język na bardziej lub mniej przyzwoitym poziomie konwersacji;

– powinien być w stanie to zrobić bez papieru z tekstem: wszystkie informacje muszą być w umyśle mówiącego; i pożądane jest, aby była tam w sposób systematyczny, czyli wymaga „zaostrzony” plan raportu;

– zmniejszenie wpływu na organizm z adrenaliny, który szaleje w chwilach stresu, trzeba odpocząć spokojnie wysiłku niektóre mięśnie, takich jak plecy czy nogi, zachować swoją postawę;

– samozadowolenie – idealne rozwiązanie, ale nie zawsze skuteczne: tutaj eksperci radzą, aby z nim porozmawiać i przekonać w końcu niczego obawiać i wszystko jest dobrze.

Końcówka Bonus – praktyka. Podczas jednego wydajność (czy ochrona dyplomu lub prezentacji projektu, jednym słowem do spotkania rodziców lub toast przy stole ślubu) nie jest możliwe, aby stać się dobrym mówcą. Spróbuj coraz „rozmawiać z publicznością” – a ona stopniowo uczy, jak zachować się dopasowanie.