572 Shares 1273 views

Co to jest witka i jak walczyć z nią?

Co to jest Wen? Ten kłopot jest bardziej powszechny u osób starszych po 40 latach. Wen to miękki i nieruchoma guz, składający się z tłuszczowej masy. W języku greckim lipos jest gruby, oma jest guzem. Dlatego lekarze nazywają to tworzenie się lipomy. Z reguły nie boli i nie przynosi żadnych nieprzyjemnych wrażeń, chyba że nagle zaczyna nagle się rozwijać. Zwiększając się do pewnego rozmiaru, może zacząć naciskać na zakończenia nerwowe. Wtedy ból jest nieunikniony.


Przede wszystkim kłopoty przynoszą nowotwór tłuszczowy, jeśli pojawiają się na otwartych miejscach, co stanowi wadę kosmetyczną. Lipoma może tworzyć się na dowolnej części ciała: na nogach, rękach, plecy. Bardzo często pojawia się na głowie, zwłaszcza na czole.

Po stwierdzeniu, w ogóle, co to jest zhirovik, należy zauważyć, że istnieje kilka ich odmian. Zazwyczaj różnią się nieznacznie w ich strukturze, w zależności od miejsca, w którym się znajdują.

• Na szyi znajduje się tłuszcz w kształcie pierścienia.
• Wewnątrz niektórych narządów może się zamykać.
• Jest dendrytyczny wen, co to jest? Tworzy się wewnątrz stawów i ma proces przypominający strukturę drzewa.
• Rozproszenie nie ma tkanek łącznych.
• Jeśli jest wiele takich tkanek, jest to włóknisty tłuszcz.
• Cavernous – zawiera wiele naczyń wewnątrz.
• Zużyte – zawiera oprócz tłuszczu resztki wapnia.
• W tkance kostnej może rozwinąć się tkanka kostna.

Jeśli nowotwór tłuszczu nie rozwija się znacznie, nie stwarza zagrożenia, jest łagodny. Taki guz zwykle nie boli. W celu dokładniejszego określenia charakteru wenwick przeprowadza się badanie ultrasonograficzne, zgodnie z którymi zaleca się leczenie.

Daliśmy ogólny pogląd, co to jest weneworm, ale jest ich kilka, a powody ich wyglądu są różne.

• Depozycja cholesterolu pod skórą – takie zhiroviki można usunąć w klinice kosmetologii za pomocą laserowego wykończenia skóry.
• Możliwa jest dziedziczna predyspozycja do tej choroby.
• Takie formacje mogą występować w miejscu urazu.
• Możliwe jest pojawienie się na ciele ciała, które ulega ciągłemu tarciu lub przedłużonym naciskowi.

Tradycyjne leczenie

Zhirovik zwykle rośnie bardzo powoli, nie powodując żadnych niedogodności, więc ludzie od lat nie mogą chodzić do lekarzy. Ale prawdopodobieństwo jego szybkiego wzrostu bez wyraźnego powodu jest dość duże. Dlatego lekarze zalecają w większości przypadków usunięcie guza operacyjnego. Ponadto nie można wykluczyć możliwości jej degeneracji w złośliwym.

Usuwanie takiego guza jest procesem, który trwa, zazwyczaj kilka minut i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Uzdrowienie następuje w ciągu kilku dni. Metody usuwania zależą od rozmiaru guza i miejsca, w którym się znajduje. Może to być ciekły azot, laser, elektrokoagulacja lub konwencjonalna procedura chirurgiczna.

Niekonwencjonalne leczenie

Wiedząc, co to jest zhirovik, i że to nie stwarza zagrożenia dla zdrowia, wiele osób stara się pozbyć się tego problemu za pomocą popularnych środków. Jest wiele takich sposobów. Przypuszczalnie, w zależności od rodzaju guza, różne leki pomagają na różne sposoby. Najczęściej są to kompresy, które są stosowane nocą lub noszone stale przez pewien czas, codziennie orzeźwiające bandaże.

Oto niektóre z najprostszych i najczęstszych wskazówek:

1. Nanieść miód i sól w proporcji 2: 1. Nosić 5-6 dni. Nadaje się do smarowności na każdej części ciała.
2. Zaleca się, aby film jaja kurze był przyklejony do mokrej strony i trzymany aż do opadnięcia.
3. Zwykły burak w postaci kompresji (tarty) pomaga przez trzy dni. Zmień to codziennie.
4. Co 12 godzin, należy zmienić kompresję złotego wąsa.
5. W niektórych przypadkach ułatwia smarowanie gwiazdką.
6. Mała ilość tłuszczu może minąć, jeśli weźmiesz ziemię tristle trzy razy na dobę na łyżeczce. Witam jedzenie cynamonu.

Każdy może wymyślić przepis, ale nie należy zaniedbywać porady medycznej.