351 Shares 4980 views

Dlaczego dziecko zgrzytając zębami.

Niespodziewanie okazało się, że dziecko jest zgrzytając zębami podczas snu. Przez długi czas sądzono, że jeśli dziecko jest zgrzytając zębami, to jest to pewny znak, że tam były robaki w jego organizmie. Jednak lekarze twierdzą, że zgrzytanie zębów nie jest oznaką obecności w organizmie dziecka jakichkolwiek pasożytów. Jakie są prawdziwe przyczyny tego zjawiska?


Zjawisko, gdy dziecko jest zgrzytając zębami, zwany bruksizm w praktyce medycznej. Według badań, problem ten jest charakterystyczny dla każdej z trzeciej i nawet co drugie dziecko z młodszym i średnim wieku. Natura bruksizm dotychczas nie został w pełni wyjaśniony, albo choroby lub normalną reakcję jakichkolwiek bodźców.

Jednak istnieją pewne najlepszy przypuszczenie dlaczego szlifowanie dziecko zębami podczas snu:

1. Zjawisko to może równie dobrze być dziedziczna. Jeśli przynajmniej jedno z rodziców jest zgrzytając zębami we śnie, wówczas dziecko może mieć predyspozycje do bruksizm na poziomie genów.

2. Stres, umysłowe, nerwowe, stres może również być przyczyną nocnego szlifowania zębów. Jeśli dziecko jest zgrzytając zębami, to jest bardzo prawdopodobne, że dziecko coś niepokojącego. W tym przypadku konieczne jest, aby zwrócić się do terapeuty, neurologa lub psychologa.

3. ząbkowanie dziecko towarzyszy, co do zasady, swędzenie i dyskomfort. W tym czasie mogą wystąpić silne pragnienie, aby zarysować swoje zęby i nie tylko we śnie. Dlatego w tym okresie nie jest także zgrzytają zębami, ale w tym przypadku jest to bezpieczne zjawisko, które nie wymaga specjalnych działań.

4. Dziecko szlifowanie jeszcze i wskutek wady zgryzu zęby. Różne rodzaje zaburzeń układu zęba lub szczęki często powodują napięcie mięśni i silne pragnienie poskripet zęby, przy czym dostają ziemię razem.

5. zaburzenia snu, zaburzenia snu głębokość. Zaciskając zęby w tym przypadku jest zgodne z koszmary senne, chrapanie, moczenie nocne.

Leczenie bruksizm powodu niecałkowicie zrozumiałe, charakter tego zjawiska nie mogą być specyficzne i skuteczne. Ale w każdym przypadku odnoszą się do takich specjalistów jak neurologa i lekarza dentysty. Neurolog pomaga zidentyfikować psychologiczne przyczyną zgrzytania zębów, dentysta podejmie środki w celu ochrony zębów przed zniszczeniem podczas tarcia. Najczęściej produkowane specjalny autobus, który jest noszony na zęby w nocy, aby chronić je przed ścieraniem.

Szlifowanie zęba manifestacje mogą być bardzo różne. Istnieją drobne przejawy okres nie dłuższy niż dziesięć sekund. Nie stanowią one żadnego poważnego zagrożenia dla organizmu dziecka. Kiedy dziecko intensywnie zgrzytając zębami wiele razy w ciągu nocy, trwające znacznie więcej niż dziesięć sekund, w tym przypadku, należy poważnie myśleć o leczeniu. W szczególności dotyczy to dzieci, które cierpią na bruksizm przez wiele miesięcy, a nawet lat.

Leczenie bruksizm całkowicie zależy od wielu czynników: czas choroby, wieku dziecka, na temat możliwych przyczyn i charakteru objawów szlifowania zębów. Bardzo często nocny bruksizm możliwe jest wyeliminowanie na własną rękę w domu. Jednakże, jeśli to konieczne, w każdym razie jest to niemożliwe, aby odmówić pomocy ekspertów. Rzeczywiście, w późniejszym dorosłym życiu, konsekwencje bruksizm może również tworzyć pewien dyskomfort i trudności w komunikacji. Ponadto do nadmiernego zużywania się zębów i uszkodzenie stawu skroniowo szczęki, jest bardzo narażone na takie choroby zębów, takie jak zapalenie ozębnej, próchnicy zębów i innych. Bardzo często u dzieci, którzy zgrzytają zębami, jest zatarcie siekaczy i kłów.