838 Shares 3530 views

"Vintorez" BCC: specyfikacji. Karabin ARIA „Vintorez”: urządzenie

Pistolet rodzina „Shaft”, ma długą historię przy użyciu zaawansowanych technologii oraz wyjątkowe rozwoju. Uzyskać co najmniej nowy, ale już zdobył sławę „Whirlwind” – ciche i kompaktowe automatycznego ataku, miał czas, aby złapać do gustu Spetsnaz. Jego kolega jako „Val”, uczestniczył w wielu firmach wojskowych stały się sławny nawet poza Federacji Rosyjskiej, łatwo wyprzedzając wiele analogów. Godne firma wykonuje je i „Vintorez” – karabin, który łączy w sobie zalety snajpera i napadu.

genealogia

Echa zimnej wojny między państwami a Unią daje o sobie znać nawet w naszych czasach. „Vintorez” BCC został opracowany przez specjalne zamówienie rządu w 1970 roku. Udane testy przyczyniły się do jego decyzji dotyczącej przyjęcia. Jeszcze w latach 80. wpadł w ręce KGB, niektórych harcerzy i MSW Sił Specjalnych. „Vintorez” BCC mogą razić cele niemal bezgłośnie. A wszystko dzięki unikalnej konstrukcji tłumika. Co więcej, z jego pomocą można było zniszczyć nie tylko siły roboczej, ale także jego miękkie karnacji pojazdów.

Zastosowanie nowego karabinu było tak skuteczne, że TSNIITOCHMASH karabin deweloper zaczął tworzyć na jego podstawie precyzyjny karabin szturmowy. Nowa sympatia nie tylko inteligencja i samolot szturmowy, ale nawet snajperzy. „Vintorez” ARIA i AS „Val” opracowane przez tego samego patrona, ich struktura jest podobna pod wieloma względami, większość części są wymienne. Nie jest zaskakujące, że prawie wszystkie jego ścieżki bojowej tych dwóch rodzajów broni się ramię w ramię.

Urządzenie i jego funkcje

projekt karabin jest dość prosta. Mechanizm spustowy składa się z perkusistą i dwa szept. Jednym z nich jest odpowiedzialny za automatyczne ognia, drugi – dla singla. Zasada automatyzacji pod wieloma względami podobny do tego stosowanego do karabinu Kałasznikow. Karabin ARIA „Vintorez” ma następujące elementy w strukturze:

  • beczki do odbiornika;
  • drewniane szynkę;
  • Urządzenia grupa obserwacji;
  • ościeża z tłokiem;
  • migawki;
  • udar, nawracające i mechanizmy wyzwalające;
  • Rura gazowa;
  • Handguard;
  • Odbiornik pokrywę.

Poza powyższym, istnieje magazyn personel do 10 rund.

Automatyzacja działa na zasadzie gazów proszek przez kanał wyjściowy cylindra do komory gazowej. Sam kanał jest zablokowany przez obrót migawki. Tłok gazu jest sztywno z wiązki ramki slajdów. Jego wnęka tłokowych działanie sprężyny. Dźwignia bezpieczeństwa znajduje się po prawej stronie, oprócz bezpośredniego problemu, wciąż jest pudełko i chroni przed kurzem i brudem. Tryby przeciwpożarowe są przełączane za pomocą mechanizmu znajduje się w osłonę spustu: pozycji poziomej może ogień pojedynczy, umieść lewy – strzelanie seriami.

Urządzenia celowniczy karabinu składają się z tłumikiem zamontowanym na sektorze wzroku i dalekowzroczności. Przednia część lufy z sześciu rzędów otworów całkowicie zamknięta tłumikiem. To przez te otwory i wykonane wycofania gazów proszkowych. Przechodzącej przez nie, mieszczą się w cylindrze z tłumikiem, a następnie kolejno rozproszone przez vzaimogasyaschie przepływów wchodząc do komory rozprężania.

Broń może być wyposażony w optykę PSO-1, 3-NSPU, kolimatora.

pełne zdemaskowanie

Karabin BCC „Vintorez” ma dwa niepodważalne zalety, które wyróżniają go spośród rówieśników. Pierwszym z nich jest zdolność do strzelać niemal bezgłośnie.

Uzupełni tę użyteczną funkcję opcji struktury i małym rozmiarze. Ustalone optyka, tłumik i nawet tyłek są zdejmowane części są demontowane, można łatwo ukryć broń w małej torbie.

amunicja

Jak wszyscy członkowie rodziny "VAL", "Vintorez" strzela pociski kalibru 9h39 – SP-5 i SP-6. Są to poważne amunicja stanie zniszczyć nawet lekki pancerz pojazdów wojskowych.

Warto zauważyć, że mają one różne balistyki, kierowania broni musi oddzielnie dla każdego z nich. Eksperci nie zaleca używania kaset z SP-6 niepotrzebnie, gdyż przyspieszają zużycie broni, dzięki silnym rdzeniem stalowym.

Lethal siła i zasięg obserwacji

Patron SP-5 mogą przenikać dwóch milimetrów stali i uderzył żywe cele są za nim. SP-6 jest większa niż 20%. Dalekiego zasięgu skierowany ogień broń ta nie może się pochwalić, ani nie jest jej specyfika. Mimo to, „Vintorez” – uniwersalna broń nadaje się głównie szturmowcy. Dlatego też, w celu uzyskania w głowę przeciwnika, będzie musiał zbliżyć się do niego przez co najmniej 200 metrów. Zgodnie z korpusu obudowy można uzyskać od dwukrotnej odległości. Instalacja dodatkowych przyrządów obserwacyjnych zaprojektowane dla maksymalnego zasięgu pół kilometra.

„Vintorez” w walce

Pomimo wielu zalet, nie należy myśleć, że „Vintorez” BCC przewyższa wszystkie analogi. Broń jest przeznaczony przede wszystkim do przeprowadzenia ataku, antyterrorystyczny, inteligencję i działalność wywrotową. Broń ta jest idealnym miejscem, gdzie wojownik nie może otworzyć miejsca jego pobytu, ale miał okazję zbliżyć się do celu jest wystarczająco blisko. Być może w niektórych przypadkach jest bardziej logiczne, aby użyć starego dobrego SVD, choć duży, ale uderzające cele w odległości prawie kilometra. Ponadto, „Vintorez” nie jest przeznaczony do przechowywania długich bitew. Ale gdzie chcesz dyskretnie pojawia, szybko i cicho, aby wykonać operację, a potem po prostu odejść spokojnie – po prostu niezastąpiony Rifle ARIA „Vintorez”. Cena bitwy karabin jest stosunkowo niewielka, co sprawia, że jest to możliwe, aby wyposażyć swoje jednostki sił specjalnych, jeśli to konieczne.

„Vintorez” w cywilu

Miłość do broni często doświadczają nie tylko egzekwowania prawa i wojskowej. To przyciąga i ciche miłośników przygody. Dlatego też, szczególnie dla takiego celu noncombat analogi BCC zostały opracowane „Vintorez”. Airsoft, laser tag, paintball – sport, gdzie można spotkać wersję cywilną karabinu. Oczywiście, projekt broń znacznie zmieniony, ale forma najbardziej przypomina oryginał. Zapisany i szczególną formą akcji i tłumikiem, a osobliwy przypadek. Airsoft BCC „Vintorez” w specjalistycznych sklepach można kupić za 500-600 dolarów, w zależności od konfiguracji.

Udział w wojnach i konfliktach zbrojnych

Pierwszy karabin „Vintorez” pokazał się podczas pierwszej kampanii czeczeńskiej. Potem był uzbrojony w niektórych sił specjalnych armii rosyjskiej. Brała udział w Drugiej wojny czeczeńskiej. Szeroko znany przypadek, w którym rosyjski snajper pojedynkę zniszczony karabin „Vintorez” All grupę komandosów wroga, zanim jeszcze bojownicy udało się zrozumieć, po której stronie niego strzelać.

Podczas konfliktu gruzińsko-Osetii „Vintorez” obie strony były uzbrojone.

Zauważając ten karabin i osławione Biesłanie operacji terrorystycznych. Na kolejnej analizy zarejestrowanych dziennikarzy filmów, stwierdzono, że co najmniej jeden bandyta uzbrojony w „Vintorez”.

„Vintorez” uzbrojony

Obecnie ten karabin jest nie tylko rosyjscy żołnierze i policjanci. To również eksportowane za granicę. Warto zauważyć, że zainteresowanie nim wyraża się nie tylko w Ameryce Łacińskiej, Afryce, na Bliskim Wschodzie iw krajach byłego Związku Radzieckiego, ale także USA.

Czy istnieje wielka przyszłość w projekcie „Vintorez”?

Trudno sobie wyobrazić, jaki los czeka karabin. Do tej pory nie było ani jednego przyzwoitego analogowej w swojej klasie, ale mówić o jego masowej produkcji, które w jakikolwiek sposób mogłyby konkurować z legendarnym SVD, nie jest konieczne. Wiąże się to przede wszystkim zastosowanie na tyle rzadkie, amunicji z wielkich balistyki.

Ale w każdym razie jedno jest pewne – z realizacją zadania „Vintorez” BCC udaje się „doskonały”. A ci, którzy doświadczyli go przynajmniej raz w bitwie, że nazywają go bronią „Russian cicha śmierć.”