810 Shares 6389 views

Dbanie o winogron

Słoneczny owoc od dawna przyciąga uwagę rosyjskich ogrodników. Ale nawet po to został wycofany odmiany odporne na zimno, trzeba jeszcze wielu właścicieli terenów podmiejskich, pozostaje pytanie, jak uprawiać winogrona rację, bo to południowa kultura wymaga szczególnej uwagi.

Troska o młodych winogron

Rozmnażane winogrona z sadzonek, nasion lub sadzonek. Najczęstszym sposobem, aby w pierwszej kolejności. Młode rośliny od dwóch do czterech lat, wymaga szczególnej opieki. Ogrodnik musi pracować, aby upewnić się, że rośliny prawidłowo rozwijała się szybko wzmocnione i utrwalone. Młode krzewy muszą być chronione przed chwastami i poluzować ziemi. Po pędy winogron osiągnąć osiem centymetrów, oni zerwać, pozostawiając sadzonki cztery lub pięć pędów na uchwycie.

Jest to konieczne, aby dokładnie pozycjonować roślinę zapewnić najwyższą wydajność w przyszłości. Dlatego dbając o winorośli we wczesnych latach życia jest tak ważna. Po tym wszystkim, to zależy w dużej mierze od jej owocowania.

Jest to niemożliwe w przejściu między winoroślą zasadzić inne rośliny, takie jak fasola. To opóźnia rozwój winorośli. Pod koniec czerwca, ziemia, przykryć rośliny należy wykopać. Poniżej poziomu gruntu musi być zrobione dobrze, głębokość, która jest dziewiętnastu do dwudziestu centymetrów, a następnie całkowicie usunąć wszystkie korzenie i pędy, znajdujące się w górnej części młodych roślin. Po tym, jak należy wypełnić i ponownie utworzyć glinianego kopiec samą wysokość. Taka pielęgnacja winogron pomaga rozwijać główne korzenie, co z kolei pomaga roślinie toleruje suszę i mróz. Konieczne jest również, aby regularnie szczypta winogron.

Pielęgnacja roślin: przycinanie

Podczas przycinania muszą w jak najmniejszym stopniu do cięcia winogron. W każdym kierunku tulei powinna mieć dwie rany, jeden na części owocu, a drugi – na samym skrócenie winorośli. Podczas tej operacji, liści winorośli trzy lub cztery silne pędy, które pojawiły się w tym roku. Powinny one zostać skrócony do wysokości dwóch metrów. Polecam spędzać przycinanie jesienią, gdy roślina jest mniej płacz, i nie ma ryzyka jego zniszczenia. Pędy że ogrodnik uważa zbędny, wybuchł w wczesną wiosną.

Przygotuj winogrona na zimę

W oczekiwaniu na zimowej pielęgnacji winogron zawiera, oprócz cięcia i grudek. Ważne jest, aby ukryć roślin do ochrony przed mrozem. Pozwoli to ustalić, czy winorośl na wiosnę obudzić i jakie będzie lato żniwa. Winogrona, jeśli nie chroni w zimie, mogą zostać utracone. Szczególnie narażone są korzenie, które nie mogą wytrzymać zamrażanie gruntu poniżej siedmiu stopni. Mogą być ogrzany, które pokryte trocinami, zbutwiało nawozu lub kompostu. W końcu, można po prostu winorośli na wzgórzu ziemi.

Po przycięciu, która jest konieczna, pod opieką winogrona, winorośl są powiązane w wiązki, położył na ziemi, prishpilivayut do niego. Wtedy roślina powinna ukryć gałęzie świerkowe, papy, aw końcu – posypać ziemię. Ale w tym celu przechowywania winogron, jednak nie jest wykluczone zamrożenie. Najlepszym sposobem – w celu ukrycia deski rzęs na nich położyć papę lub folię (Fit i materiału pokrycia dachowego). Aby wykluczyć podmokanie pod winorośli należy śmieci wilgoć bariery.

Jeżeli wszystkie środki w celu ochrony winogron z zimna nie powiodło się – i roślin nadal cierpi z powodu zimna, trzeba podjąć specjalne środki dla przywrócenia krzaki. Jeżeli uszkodzenie jest około sześćdziesiąt procent pąków i integralność drewna pomoże zwykłe przycinanie. Ale nie spodziewaj się, że tak, że na pozostałej ilości pędów były w stanie skutecznie rozwijać pąki owocowych.

Trochę o szkodników winogron

do pielęgnacji roślin, w tym ochrony przed chorobami i szkodnikami.

Mszyca filoksery – najbardziej niebezpieczny kwarantanny szkodników winogron, który ginie. Przed posadzeniem sadzonek poddanych dołu dwadzieścia gramów pyłu. Dojrzałe rośliny, gdzie osiedlili się mszyce, należy obficie podlewane roztworem leku przez pięćdziesiąt dni.