854 Shares 5597 views

Marketing wirusowy: Rodzaje kampanii marketingowych

Kampania marketingowa – zestaw narzędzi i działań zmierzających do promowania towarów, usług, marki lub technologii. Nowoczesna kampania reklamowa stopniowo cofać się w przeszłość. W ich miejsce przychodzi bardziej skuteczną rodzaj promocji – marketing wirusowy. Może to być spontaniczne. Na przykład, wirusowe wideo – jest to najbardziej popularny rodzaj marketingu.


Do przewidywania skuteczności kampanii wirusowej spontanicznej jest niemożliwe, więc to nie jest wliczone w kampanii marketingowej. Dotyczy to tylko ukierunkowanych metod promocji nosi marketingu wirusowego. Że jest celowo stworzony narzędzi marketingowych.

Gatunki wirusowe kampanie marketingowe

Trudno jest określić, co niektóre z odmian nowoczesnych kampanii marketingu wirusowego zostaną wykorzystane w najbliższej przyszłości jako prawdziwie genialnych pomysłów powstają spontanicznie. Nowoczesny marketing kampania wirusowa może być tak wyjątkowy, a nawet ekscytujące, że grupa docelowa rozpowszechniać reklamuje siebie. Ten sposób prowadzenia kampanii marketingowej nazwie „word of mouth”.

Gotowe kampanie z mniej prawdopodobne, aby przyciągnąć uwagę publiczności jako stosunek reklamowej dla większości ludzi uszczerbku. Jest to często związane z nałożeniem opinii i produktów przemiany materii. Oznacza to, że staje się naturalne pomysły wirusowych, ponieważ publiczność początkowo nie rozpoznaje je jako reklamę. Dla odbiorców takiego narzędzia marketingowego przyrównuje do rozrywki. Z biegiem czasu, oczywiście, niektórzy z uczestników „pantoflowa” zdadzą sobie sprawę, że zostały one wprowadzone do reklamy. Ale to nie przekreśla faktu, że są one dobrze rozrywkę i otrzymał od niej kontemplacji moralnej satysfakcji.

Patrząc na to, co wirusowe kampanie marketingowe odniosły sukces w ciągu ostatnich kilku lat, można uzyskać ciekawe statystyki. Jest on używany przez programistów strategii marketingowej. Biorąc pod uwagę aktualny stan techniki reklamowej wirtualną, możliwe jest wymyślić unikalny rodzaj kampanii wirusowej. Jednocześnie nie powinno być zbyt krzykliwe. Przedstawiciele grupy docelowej powinien myśleć, że natknął się ciekawą rozrywkę, na przykład, fascynujący film.

Przykłady wirusowych kampanii marketingowych

Były niezwykle udany niedawnej przeszłości, kilka typów wirusowych kampanii marketingowych. Kampanie, które tworzą treści rozrywkowych, uświadomić sobie, że publiczność jest w stanie samo-Wybierz w celu wyświetlenia reklam i materiałów pokrewnych. Po obejrzeniu reklamy wirusowej ci sami przedstawiciele Azji Środkowej zaangażowany w rozprzestrzenianie go, ponieważ chcą dzielić się informacjami ze społeczeństwem.

Reklamy problem, który zwracać mniejszą uwagę na pochwały i opiera się na wartości rozrywkowej reklamy może być bardzo skuteczna strategia. Szybkość tutaj jest głównie na psychologii człowieka, ponieważ wiele osób interesuje się nietypowych i dziwnych rzeczy.

Interaktywna reklama

Aby stworzyć udany marketing wirusowy typu kampanii można zorganizować interaktywną komunikację z klientem. Strategia ta pozwala widzowi poczuć się częścią pewnej historii. W rzeczywistości, przy użyciu tej samej metody, która istnieje w grach wideo. Użytkownik będzie tracić czasu na znalezienie informacji o tym, co dzieje się w filmie lub na danym terenie. Pozwoli to przyciągnąć potencjalnych klientów do ogłoszeniodawcy.

Interaktywne programy marketingowe mają ogromny potencjał wirusowy. Kiedy konsumenci są w stanie współdziałać najbardziej bezpośrednio z firmą, zaczynają się zobowiązać do jego sukcesu. Ludzie są bardziej prawdopodobne, aby zwracać uwagę na tych firm, które traktują ich jak równych sobie. Na przykład, jeśli reklamodawca prosi do udziału w badaniu lub ocenić produkt.

Gdzie umieścić reklamę wirusową?

Różne strony internetowe i serwisy społecznościowe zapewnić niedrogie sposoby, w jakie ludzie mogą wchodzić w interakcję z reklamą. Są także idealnym miejscem dla informacji. Blisko miejscu – najlepszym miejscem, aby rozpocząć kampanię wirusową, ponieważ użytkownicy mogą natychmiast dzielić się swoimi wrażeniami. To przyczynia się do rozprzestrzeniania otwartej reklamy.

Sami witryn, które pozwalają na interakcję z reklamą wirusową może być również popularne. Wiele znanych marek dostarczyć taką platformę dla nowych projektów, przyciągając uwagę grupy docelowej.

Wraz z rozwojem nowych terenów oraz wprowadzenie produktów reklamodawcy doszli do nowych rodzajów kampanii marketingowych, które mogą być wykorzystane do wirusowego brandingu. Na przykład, można utworzyć mały film o fikcyjnym zdarzeniu. Specjalna wyjaśnienie nie może być udzielona, ponieważ brak informacji zachęci wirusowe wideo odbiorcy do pogłębionej analizy danych. Aby przejść nie jest konieczne stosowanie bezpośredniego wskazania marki, ale można korzystać z podpowiedzi. Marketing wirusowy jest ograniczona tylko przez kreatywność reklamodawców, więc sukces kampania będzie zupełnie nieoczekiwane.

436 shares 4386 views
140 shares 4034 views
305 shares 9952 views