180 Shares 7214 views

Chiński Ciągniki: specyfikacje, opisy i recenzje

Nie jest tajemnicą, że rolnictwo w Rosji jest bardzo niska jakość sprzętu jest świadczona. W ciągu ostatnich 15 lat, flota została zmniejszona o połowę. A średni „wiek” pozostałych maszyn dawno przekroczył wszelkie możliwe granice. Analitycy opinia rozczarowujące: moc zainstalowana naszych gospodarstw jest 10 razy gorzej niż w jakimkolwiek innym rozwiniętym kraju. Nawiasem mówiąc, słabe wyposażenie techniczne i niska wydajność pracy na wsi są głównym powodem, że utrudnia konkurencyjność rosyjskiego rynku rolnego.

Import chińskich ciągników

W ostatnich latach stały się popularne ciągników w Chinach. Po tym wszystkim, dla Rosji jest to doskonała alternatywa dla drogich i sprzętu gospodarstwa domowego nie bardzo dobrej jakości (wybacz naszych rodaków).

Od 2000 roku Chiny stale rośnie eksport sprzętu rolniczego. Tam, gdzie kiedyś był popularny ciągnik Chiński małej mocy, w ostatnich latach eksport wzrósł o środkowych potężnych maszyn. W wielu krajach WNP zebrali kraju, chińskich przedsiębiorstw w zakresie montażu i konserwacji sprzętu rolniczego.

Eksperci uważają, że popyt na jednostki rzędowe i różne załączniki do nich co roku rośnie. W chwili obecnej istnieje tendencja do gromadzenia technik eksploatacyjnych, takich jak doświadczenie chińskich ciągników. Opinii pokazują, że parametry techniczne i ich gotowości selhozagregatov kilkakrotnie przekraczać wydajności samochodów krajowych.

Korzyści z chińskich motocykli

Chiński rynek rolny jest reprezentowana popularnych modeli mototraktorov i mini-ciągników. Ze względu na niewielkie rozmiary i efektywność słusznie żądają od rolników. Prawie każdy ciągnik chiński posiada wysoki prześwit, z łatwością pokonuje wszelkie przeszkody i nierówności. Mocniejsze modele z napędem 4×4, rozwijać się w bagnistym terenie i śniegu.

Ponadto ciągnik chiński ma następujące pozytywne cechy:

 • intuicyjny i łatwy w obsłudze;
 • wysokiej mobilności;
 • Kompaktowy rozmiar;
 • lekki;
 • ekonomiczne zużycie paliwa;
 • tanie usługi w wielu regionach Rosji.

Chiński mototraktory

To skrzyżowanie konwencjonalnej jednostki i bloku silnika, ale rozmiar jest mniejszy i lżejszy niż pełnoprawny ciągnika chińskiej. Tutaj, w przeciwieństwie do chłopów, nie ma miejsca dla kierowcy, kierownicy i pedałów.

Nie mototraktory olej napędowy, co najmniej – benzyna. Pierwszy nabyte dużych działek, ponieważ są one ekonomiczne i mają dobrą przyczepność. Po drugie – zwrotny i mniejsze. Nadają się do pracy na małych powierzchniach, takich jak ogrody.

mototraktorov moc wynosi od 9 do 24 litrów. sek., co odpowiada 6-18 kW. W Rosji szczególnie popularne jednoosiowe chiński producent „Bułat”.

Chińskie mini-ciągników

Nowa generacja maszyn rolniczych – funkcjonalny, ekonomiczny i wszechstronny. Jest on używany nie tylko w rolnictwie, ale również w budownictwie, jak i miejscach publicznych. Moc różnych modeli, począwszy od 12 do 80 KM Popularne mini ciągników takie znane marki, takie jak Forte, DW, Dong Feng, TS, Xingtai.

Przyczyny popularności chińskich mini traktorów i mototraktorov

Ze względu na zmieniające się załączniki, w tym rolniczych dostał bardzo niezbędne cechy, takie jak cały sezon i wielofunkcyjności. mini ciągnik obudowa może być wyposażona w dodatkowe „gadżety”:

 • obrotowe (pojedynczym kadłubem lub dwukadłubowych);
 • Ziemniaczana (pojedynczy rząd lub dwa wiersz);
 • kosiarki, wiertarki, łopaty, składowisk, młyny;
 • Mechanizmy podnoszenia z przodu iz tyłu;
 • łańcuchowe, opryskiwacze, tyukovatelyami, przyczepy;
 • Ziemniaczane, siekania, ładowarki, przyczepy;
 • rippers, odśnieżarka, prasy, siewniki;
 • vetkoizmelchitelyami, odwracalne, grabie, gryadoobrazovateli;
 • taczki, brony, vetkorubami, mieszadła, Okonie.

W konsekwencji mototraktory i mini ciągniki są zdolne do sadzenia, kopanie, koszenie, siew, angażują się w odśnieżania, transport ładunków, siekanie drewna opałowego, przetwarzania ziarna i dużo więcej niż.

Charakterystyka znanych chińskich producentów rolnych

Prezentujemy popularnych chińskich marek – ciągniki, które jest popyt.

 • Xingtai Corporation wytwarza ciągniki następujące modyfikacje: HT-120, MT-140, MT-160, MT-180, MT-200, MT-220, MT-240. Silniki 12 do 24 litrów. a. Chłodzenie – ciecz start – elektrostartovy, – silnik diesel. Według opinii, ciągniki są popularne ze względu na szerokiej gamy załączników.
 • Firma Foton – producent mini-ciągników, który pewnie radzenia sobie z każdego zadania i funkcjonalny w każdych warunkach pogodowych, ponieważ mają zamkniętą kabinę. Firma produkuje traktory napęd na tylne koła z silnikami o pojemności 24 litrów. p., a napęd na cztery koła urządzenia z trzech cylindrów silnika napędowego 60 litrów. a. Popularne modele: TE 244, TV 404, E 240, E 250 Ciągnik Foton jest chińska konstrukcja dla ochrony dachowania oraz zwiększone bezpieczeństwo, dzięki czemu jest wygodna obsługa.

 • „Bułat” producent. Opłacalne i wydajne maszyny okazały się doskonałe. Spełniają one zróżnicowaną pracę: orka, Spud, pojone, zbierane, transportowane do różnych obciążeń, osiągając śniegiem. Największy nie przekracza glebogryzarki i funkcjonalność nie jest gorsza pełnoprawnym samochodem. W mini-ciągników zamontowane akcesoria, w tym numery wątku, który je upoważnia (może przenosić obciążenia do 1000 kg.). Wyposażenie standardowe „Bułat” ma jednoosiowe i pług.
 • Firma Dongfeng Motor Corporation. Pojazdy tego producenta są hydrauliczne, a niektóre modele – ogrzewana kabina. Wyposażony w napęd na wszystkie koła, trzy silnik Diesla 22 l. a. Takie agregaty niewiele różnią się wagę ze względu na zastosowanie w produkcji kabin z włókna szklanego.

Chiński Ciągniki: opinie klientów

Po przestudiowaniu statystyk, możemy powiedzieć z pewnością, że chiński zasłużenie rolny zyskał szacunek naszych współobywateli. Uczestnicy zgadzają się, że te maszyny – najlepszy stosunek jakości do ceny. Naprawy chińskie ciągniki są niedrogie i mogą być wykorzystywane do wykonywania niemal każdy załącznik pracy.

To jest absolutnie nie trzeba się martwić o uszkodzenia ciągnika, jako realizator całej techniki gwarantuje minimum jednego roku. Części zamienne do ciągników chińskich – nie ma problemu, jak oficjalnych dealerów i przedstawicieli, którzy są dostępne we wszystkich większych miastach Rosji, szybko rozwiązać te problemy.

305 shares 7652 views