520 Shares 1105 views

Skąd wiem pamięci komputera, i który sposób jest lepszy?

Istnieją trzy sposoby, jak się uczyć RAM komputera. Pierwszy z nich – to sprzęt, oprogramowanie PC ostatnie dwa wykorzystanie. Różnica między nimi jest taka, że w pierwszym przypadku system operacyjny jest ładowany, a badanie jest wykonywane za pomocą BIOS-u, a drugi – określenie parametrów pamięci RAM przy użyciu oprogramowania na OS.

Najprostszym i najtańszym sposobem na określenie parametrów PC – jest bezpośrednim demontaż i kontrola powierzchni części ciała. W większości przypadków wystarczy zdjąć panel boczny jednostki systemu w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat jego „wypychania”. Podobnie, można znaleźć informacje o rodzaju płyty głównej, karty graficznej, dysku twardego i innych komponentów komputerowych. Wadami tej metody są następujące:

  1. Nie zawsze na elementach mają etykiety identyfikacyjne.

  2. Jeśli urządzenie jest na gwarancji, to nie zawsze jest możliwe, aby ją zdemontować.

Druga metoda, która pozwala na uzyskanie odpowiedzi na pytanie „Skąd wiemy pamięci komputera” jest użycie wbudowanego w podstawowy system wejścia / wyjścia. Jest ona oznaczona jako BIOS (skrót pochodzi od słów angielskich podstawowej Input Output System). nacisnąć «F2» jest wystarczający do określenia parametrów przy uruchamianiu. Jednocześnie na ekranie komputera pojawi się menu główne. Ponadto konieczne jest, na przykład, aby zmodyfikować AMIBIOS przejść do menu głównego, a następnie wybierz opcję System Information. Sekcji pamięci systemowej RAM określają niektóre parametry (rozmiar i typ pamięci). Wady diagnoza – jest to niemożliwe, aby uzyskać szczegółowe informacje o opcjach. Plus jest dostępność i minimalny czas.

Często zdarza się, aby odpowiedzieć na pytanie, jak znaleźć RAM na komputerze, korzystać z różnych narzędzi. Najprostszym sposobem – jest wykorzystanie podstawowych narzędzi systemu Windows.

Pierwszy z nich – to menu kontekstowe klikając prawym przyciskiem na etykiecie „Mój komputer” i wybierając „Właściwości”. ilość pamięci zostanie wymieniony na odpowiednią kartę. Drugi standardowy sposób – jest użycie Dxdiag.exe użyteczność. Aby go uruchomić, wystarczy przejść do menu „Start”, a następnie wybierz „Programy”, a następnie – „Standard”. Średnia, wybrać pozycję „Run”. W imię wprowadzania programu i uzyskać wynik po naciśnięciu przycisku «Enter». Wadą tych metod, jak w poprzednim przypadku – nie jest całkiem kompletne informacje.

Dlatego też, gdy pojawia się pytanie, w jaki sposób uczyć RAM komputera, stosowane są specjalne programy. Wśród nich, CPU-Z może być zidentyfikowany. To jest publicznie dostępny, pobrać i zainstalować to nie jest trudne. Menu tego produktu ma osobnej karcie jest dedykowany pamięci RAM. Nie można uzyskać szczegółowe informacje na temat każdego pasa pamięci, uczyć się jego szczegółową charakterystykę.

Podobnie, możemy wyjaśnić sytuację z pamięci RAM w laptopach i innych urządzeniach przenośnych. Trzeba tylko, aby go zainstalować. To rodzi kolejne pytanie – czy dodać RAM w laptopie może być? Jeżeli jednostka stacjonarna nie jest problemem, to nie są różne opcje. Z punktu widzenia teorii – jest to możliwe. Jednak w praktyce, konieczne jest, aby obserwować liczbę szczelin, a następnie jakie karty są zainstalowane. Jeśli system jest 32-bitowy, a on 4 gigabajty pamięci, nie dostarczą. Z kolei system 64-bitowy pozwala na zainstalowanie większej ilości pamięci. Ale wszystkie takie same ograniczenia fizyczne może być zawsze. W ogóle, to procedura dość problematyczne, który sam jest dość trudne. Lepiej jest skontaktować się z centrum serwisowym.

RAM – jest to jeden z najdroższych zasób nowoczesnych komputerach. Potwierdza to pośrednio przez cenę pamięci, który w ostatnich latach stale rośnie.