565 Shares 5475 views

Białe i czerwone flagi: jaki to kraj?

Aby zrozumieć krajów stosujących kombinację białe i czerwone w swojej symbolice, konieczne jest, aby dowiedzieć się o każdej opcji w szczegółach.


Bahrajn

W tym arabskim kraju jest jednym z najbardziej oryginalnych banerów świata. Biało-czerwona flaga z Królestwa Bahrajnu został zatwierdzony niedawno, w 2002 roku, ale stał się sławny w innych krajach i jest dobrze zapamiętany przez ludzi. Panel ma kształt prostokątny o proporcji od pięciu do trzech zastosowania tylko dwóch kolorach – czerwonym i białym. Światło jest usytuowany w pobliżu personelu oraz szkarłatu na obrzeżu, przy czym ten ostatni jest dwukrotnie szersza. Granica między dwoma polami przechodzi zygzak. Tworzy pięć białych trójkątów i czterech czerwony. Ostatnio uzupełniona dwoma połówkami brzegach. Biało-czerwona flaga Bahrajn mogą być wykorzystywane przez organy publiczne i obywateli. Rodzina królewska wykorzystuje inną szmatką. Na białym tle jest standard godła i flagi – złotą koroną. Kolory flagi używane w innej symboliki. Herb w postaci czerwonej tarczy z poziomym białym paskiem istnieje od 1930 roku, kiedy to stworzył brytyjską doradcy.

Tonga

Czerwono-biała flaga kraju jest stosowana od 1875 roku. Jest on chroniony przez konstytucję, która zakazuje podejmowania szmatkę żadnych zmian. Tradycyjny prostokąt o proporcji długości do szerokości równym dwa do jednego, użyj urzędnika i cywilów na flotę statków handlowych i prywatnych łodzi. Własne symbole mają sił zbrojnych i marynarki. Flaga państwowa – białego na czerwony. Scarlet jest fundamentem. Biały służy do prostokąta, w lewym górnym rogu flagi czerwona przekrój jest na nim. Godło flaga jest obecny obraz. Wraz z gołębia z gałązką oliwną pokoju, trzy gwiazdy w roli głównej oraz archipelagi koronie monarchy z czerwonym krzyżem flaga tworzy główny symbol państwa. Poniżej znajduje się biała wstęga z napisem „Bóg i Tonga. – moje dziedzictwo” Pierwszy nowoczesny flaga została wykorzystana w 1864 roku, ale oficjalnie zajęło tylko dziesięć lat. Pomimo protektoratem Wielkiej Brytanii, kraj cieszył się w normie okresu uzależnienia, jak i po nim, pozwalając na ściereczkę, aby zachować historyczny wygląd aż do teraz.

Indonezja

Z wstęgi materiału państwa związanej z ciekawą historią. Biało-czerwona flaga kraju korzysta więcej niż jeden – należący do tego samego standardu Monako. To jest głównym powodem zamieszania, ale starożytna historia każdego z symboli stanu uniemożliwia anulować jeden z nich. Indonezja przyjęła swoją flagę w 1945 roku. Bicolor dwa równe pasy jest prostokątem, czerwony górny i dolny bieli. Jego szerokość odnosi się do długości, 02:58. Czerwono-biała flaga jest używana dla obiektów użyteczności publicznej na lądzie, a Navy stosowane szmatki z dziewięcioma pasami, pięć z nich są czerwone, a cztery – w białych. Standardowa historia zaczyna się w XIV wieku, kiedy obszar znajdował się stan Majapahit. To utrzymuje więzi z sąsiadami i chwała wpływowy. Flaga państwa przyjęto jako podstawę w 1945 roku, kiedy Indonezyjczycy odzyskał niepodległość i wybrali nowy symbol kraju. Pierwszy prezydent Sukarno osobiście dokonał panel, który wznosi się na dzień suwerenności kilku lat. Teraz czerwono-biała flaga jest przechowywana w muzeum, i został zastąpiony na egzemplarzu masztu. państwo europejskie Monako wyraziła oficjalny protest, ale średnia starożytnego pochodzenia Indonezyjczyków było powodem jego odejścia, więc kraje nadal korzystać z identycznych symboli.

Austria

Wśród krajów europejskich nie jest trudno znaleźć taki, który będzie używać biało-czerwoną flagę. Na przykład, Austriacy wykorzystywane dla symboli narodowych, tych dwóch odcieniach. Tkanina ma prostokątny kształt z trzema poziomymi pasami. Znajduje się na krawędzi czerwony, a między nimi – biały. Scarlet symbolizuje Patriots przelana krew i jasny mid związane z wolnością podbite dzielnych ludzi i obalił reżim monarchiczny. Jednak oficjalna wartość koloru zupełnie innego. Według niego, biały pas symbolizuje Dunaju. Według legendy, flaga została stworzona przez Piątego Księcia Leopolda, który był zaangażowany w zaciętej walce, a zdejmując pas, okazało się, że cała jego postać była przesiąknięta krwią, tylko do talii pozostaje czyste płótno. Był pod wrażeniem połączenie kolorów i postanowił ją wykorzystać do symboli heraldycznych.

Tunezja

Pełna lista krajów, które korzysta z biało-czerwoną flagę Republiki stoi. Tunezja przyjęła symbolikę narodową w lipcu 1999 roku. Tkanina charakteryzuje się prostokątnym kształcie, o długości, szerokości związanego proporcji trzy do dwóch. Flaga jest w kolorze czerwonym, a środek jest biały krąg z półksiężycem i pięcioramiennej gwiazdy. Na przewodniczącego panelu jest także złoty napis „dla ludu”, wykonane w języku arabskim, a krawędzie używane złote frędzle. Nowoczesna tkanina została wykonana nie tak dawno temu, ale jego różne opcje istnieją w XVIII wieku i porozmawiać o stanie ze względu na historii Imperium Osmańskiego.