438 Shares 2219 views

28. tygodniem ciąży. Rozwój dziecka i stan matki

Pochodzi 28 tydzień ciąży, zbliża się do końca drugiego trymestru. Teraz wizyty u lekarza są często, raz na dwa tygodnie, z skomplikowane ciąży prenatalnych wizyt występować tylko raz w tygodniu.

Mama czuje się świetnie, że przyzwyczaili się do jej pozycji, dziecko nadal nie jest tak duża, że powoduje niedogodności. Teraz waży około 1200 kg i wzrost o około 35 centymetrów. Płód w 28 tygodniu ciąży aktywnie w ruchu, często mama czuje jego czkawkę. Miękkie uszy tłoczony do głowy, przed rzęsy wydają a oczy same czasami stają się świadkami. Pępowina jest dołączony do brzucha i niższe. Zagęszcza skórę, pod nią tylko zaczyna gromadzić się tłuszcz. Jego nogi są skrzyżowane, są zasysane do brzucha lub głowy, uchwyt odpoczynku starannie ułożone w klatkę piersiową.

28. tygodniem ciąży jest szczyt aktywności ruchowej dziecka. Umieść wystarczająco długo. Jednocześnie studiował przestrzeń wokół nich, dotykając jej małe rączki do ściany macicy, dotyka pępowinę. Pojawiają ssania odruchu, dziecko ssie kciuk. Już jest możliwe określenie praworęczny czy leworęczny.

Jeśli matka prowadzi aktywny tryb życia, a następnie poruszając się po prostu może nie być pomijane. Kołyski dla niemowląt i śpi, kiedy jej matka idzie czy coś robi. Ale kiedy siada do reszty jak dziecko natychmiast rozpoczyna pokazać jej swój lokotochki i obcasy. Dlatego wydaje się, że moja mama dziecko wywiera swoje działanie tylko w nocy, kiedy idzie do łóżka. Silne działanie pojawia się i po posiłku, zwłaszcza jeśli zostało zjedzone coś słodkiego. Jest to spowodowane wzrostem poziomu cukru we krwi. Reaguje dziecka i wszelkie zmiany w stan emocjonalny matki. Niekoniecznie to negatywne emocje i stres, a nawet zabawa jest wysyłany do dziecka i zaczyna kopać. Tak to działa adrenalinę, która jest przesyłana od matki.

Mama mogą wystąpić pewne dolegliwości, które są 28 tygodni ciąży. Niektórzy mogą już się pojawiły, a kobieta nawet przyzwyczaiłem się do nich:

– ból głowy, zawroty głowy, łagodne nudności;

– krwawienie z nosa;

– skurcze mięśni nóg;

– ból pleców i spodniej części;

– pojawienie się obrzęk nóg, rąk, twarzy;

– świąd w jamie brzusznej;

– problemy ze snem, z zasypianiem długo;

– trudności w oddychaniu, duszność;

– możliwe pojawienie się żylaków;

– pojawia niezręczności;

– może rozpocząć szkolenie walkę (Braxton). Macica twardnieje przez krótki czas, a potem wróciła do poprzedniego stanu;

– na ubraniach mogą pojawić się plamy siary.

Począwszy od tego okresu można nazwać przedwczesny poród, a jeśli dziecko urodzi się 28 tydzień ciąży, może pójść w specjalnie stworzony dla tego środowiska. Tak, to jest bardzo trudne, dziecko jest nadal słabo rozwinięte płuca, ponieważ ma jeszcze rozwinąć aż 12 tygodni w idealnych warunkach łono matki. opieka rozwojowa wymaga specjalnego sprzętu.

Zazwyczaj lekarze raczej uważnie obserwowane u kobiet z rozpoznaną zagrożonego aborcją, ale zdarza się i tak, że przedwczesny poród jest w pełni rozpocząć u zdrowych kobiet.

Jeśli istnieje nawet najmniejsze oznaki porodu prostu trzeba natychmiast wezwać karetkę! Jest jeszcze możliwość, aby zatrzymać lub nawet nieznacznie opóźnić początek procesu. Każdy dodatkowy dzień spędzony w łonie matki daje dziecku bardziej prawdopodobne, aby kontynuować pełnego rozwoju.

Gdy skurcze i bóle w dolnej części brzucha lub dolnej części pleców, krwawienie, lub nawet kilka kropel krwi są pilnie potrzebne, aby udać się do szpitala. Choć jest to zaledwie 28 tygodni ciąży, może być przedwczesny poród.