110 Shares 8343 views

Podstawowe terminy komputerowe: informacja dla „manekiny”

Prędzej czy później, niemal każdy współczesny człowiek zaczyna uczyć się komputer. Bez niego nigdzie teraz. A jeśli ktoś chce mieć normalną pracę w godziwych zarobków, az posługiwania się komputerem – jeden z warunków tego. nie mówimy o młodzieży jako w szkole, większość z nich z komputera na „ty”. Więc gdzie muszę zacząć? Odpowiedź jest prosta – dowiedzieć się terminy komputerowe, podstawą całej późniejszej szkolenia.


Składanie informacji jest niemożliwe bez specjalistycznych wyrażeń, zwrotów okazuje, nawet gdy wyjaśnienie dla „manekiny”. A więc trzeba powoli uczenia się i zapamiętywania. Oto przykład z niektórych wspólnych terminów komputerowych.

  1. Sprzęt, -hardware odnosi się do fizycznych elementów systemu, takich jak pamięć, procesor, myszy, modemy itp
  2. Oprogramowanie, – to zestaw oprogramowania, które działa na sprzęcie.
  3. Darmowe darmowe programy, freeware – jednym ze sposobów dystrybucji oprogramowania, użytkownik jest w stanie pobrać i wykorzystać go do własnych celów.
  4. Graphic Interchange Format GIF – najbardziej popularny format plików graficznych w Internecie.
  5. Joint Photographic Expert Group, JPEG – Drugi format na popularności. Przeznaczony głównie do przechowywania zdjęć o wysokiej rozdzielczości.

Dla ogólnego rozwoju pojęć komputerowych węższy cel zostały przedstawione poniżej.

  1. Format cyfrowa linia abonencka Internetu ADSL – dane są przesyłane do 1Mbit / s są brane – do 8Mbit / s.
  2. Advanced Technology Attachment, ATA – jak wskazano autobusem do podłączenia różnych urządzeń pamięci masowej, takich jak dyski twarde.
  3. Basic Input / Output System BIOS – zestaw programów do testowania sprzętu komputerowego przy starcie.

Boi niejasnych tytułów nie jest to konieczne, w trakcie rozwoju terminów komputerowych trochę pamiętał, a ostatecznie nie będą mylone z nich.

W rzeczywistości, to wszystko – to nie jest jeden dzień, i skutecznie opanować to zadanie, trzeba będzie: własny komputer / laptop, tutorial na temat pracy nad nią, a Internet. Jeśli są, oczywiście, nie pisze na kursach specjalistycznych i będzie kontynuować rozwój własnego komputera.

Początkowo, pożądane jest, aby przeczytać ich samouczek lub nawet jego część, a można uruchomić urządzenie. Po pobraniu otworzyć temat pomocy i wsparcia i zwracać uwagę na to. Czytaj zapiąć w praktyce. Więc powoli sprawa i odchodzą. Z biegiem czasu można zauważyć, że już nie muszą stale obserwować wskazówek, aby wykonać pewne działania.

można kupić bardziej zaawansowany literaturę lub DISC-tutorial, nie wahaj się poprosić przyjaciół lub kolegów Wraz z rozwojem komputera. Można nauczyć się podstaw i bez urządzenia, ale będzie to trudniejsze. I pamiętaj, że teoria bez praktyki jest szybko zapomniane.

Na zakończenie chciałbym zwrócić uwagę, że pomimo faktu, że większość sprzętu komputerowego w naszym kraju jest importowana, zyskując przedsiębiorstw produkujących tempa rosyjskich komputerów. Można zauważyć w ostatniej wystawie w kompleksie „Expo”, gdzie goście zostały pokazane krajowego komputerów osobistych, nowe procesory, laptopy, różne inne układy elektroniczne, które działa na komponentów i oprogramowania własnej produkcji. Zaprojektowany tym wszystkim, nie tylko dla agencji wojskowych i cywilnych branży produkcyjnej, ale także dla firm i osób cywilnych, które jest dla nas. I, szczerze mówiąc, jest coś do zobaczenia. Tak więc, aby dowiedzieć się komputer i korzystać ze wszystkich zalet cywilizacji!