424 Shares 4088 views

Lemming: opis życia. Skąd lemming w środowisku naturalnym?

rodzina gryzoni obejmuje różne gatunki znajdujące się w wykazie dużych i małych zwierząt, którego nazwa – w Lemming. Skąd to słodkie stworzenie, co zje, jak mnoży tym wszystkim dowiesz się z tego artykułu. Małe gryzonie przypominają w wyglądzie i sposobie życia nornice i chomików. ciała zwierzęcia owinięte kolorową sierść, więc otrzymał drugie imię – Polar lemming.

Lemming: opis

Przed mówimy o stylu życia zwierzęcia zwanego Lemming, która mieszka i pasze dla zwierząt, patrzeć na to, co wygląda jak kolorowe gryzoni. Ogółem na świecie istnieje około 20 gatunków tych włochatych stworzeń. wszystkie są bardzo do siebie podobne, jeśli nie brać pod uwagę niewielkie różnice gatunkowe.

bushgophers ciało jest małe, ale gęsta, jej długość – około 15 cm Tail małe (. 2 cm), stubby nogi, uszy są niemal niewidoczne, są one ukryte w futrze .. Futro żółto-brązowy kolor, znacznie ciemniejszy na grzbiecie i może być nakrapiane lub szaro-brązowy.

Warto zauważyć lemming kopyto, że w odróżnieniu od innych gatunków, w zimie z jego przednie nogi mocno rozwinąć pazury. Dzięki takiemu „kopyta” zwierzę produkować własną żywność, grabienie śniegu.

Skąd lemming (obszar)

Ten pushistenkaya dziecko może osiąść tam, gdzie jest roślinność. Więc pytania dotyczące miejsca zamieszkania strefy Lemming, w którym żyje w naturze, można odpowiedzieć jednym słowem – wszędzie. Chociaż istnieją oczywiście miejsce, gdzie to odporne i mało wymagające gryzonie nie mogą żyć. Wszystkie gatunki lemingi są przystosowane do trudnych warunkach arktycznych.

Obszar jej stały siedlisko przypada na terytorium tundrze Eurazji i Ameryce Północnej. Wyspy na oceanie arktycznym ładny gryzonia, zbyt pożytecznym. To miejsce jest również postrzegane gdzie Lemming Lemming mieszka na obszarach przybrzeżnych Arktyki od Morza Białego do Morza Beringa. To zwierzę jest uważane za rdzennych mieszkańców Nowej Ziemi, na Wyspy Nowosyberyjskie, Ziemia Północna i Wrangel Island. Teraz, gdy wiesz, gdzie lemming żyje.

styl życia

Polar lemming wpływu na roślinność tundry, tworząc coś w rodzaju mikro-relief. Dlaczego jest to możliwe, aby znaleźć po rozważeniu kwestii, gdzie mieszka Lemming, gdzie i jak dostosować swój dom.

Te gryzonie żyją w norach, które są kopania. Rezydencja lemming jak lochu z dużą ilością krętych korytarzy, z tego powodu w miejscach, gdzie wiele zwierząt, zmieniając ziemne konturów. W tych otworach pussies wyposażyć swoje gniazda. W cieplejszych miesiącach pod ziemią i mroźnej zimy – właśnie pod śniegiem.

Kiedy pogoda jest ciepło i świeci słońce, lemingi często może być postrzegane biegają między kępach lub siedzi obok swoich norach. Spektakl jest bardzo komiczny! Animal zabawny wygląd, pulchny siedzi na tylnej klapie, natomiast Lemming szybko wymachując przednimi nogami i przenikliwe vereschit próbując odstraszyć potencjalnych takie działania wrogów.

W poszukiwaniu muchołówki spożywczych często iść na długich dystansach, porusza się samodzielnie. Jeśli obserwujemy taką migrację z zewnątrz, wydaje się, że cały ruchy stada. Wszystko ze względu na fakt, że zbyt wiele gryzoni poruszać się w tym samym kierunku. Podróżowanie, lemingi mogą pływać baseny, pływacy są doskonałe. są one również bez obawy przekroczenia żadnych miast, spotkał go na drodze. Podczas gdy na drodze wiele zwierząt ginie z różnych powodów.

Średnia długość życia polarnego wypryskami wynosi dwa lata.

Pasza na lemingi?

Dieta futrzak zależy od tego gdzie mieszka lemming. Podstawą pożywienia – to rośliny zielne, a raczej ich miękkie części. Ulubiony uczta – bawełna trawa i turzyca. Poza lemingi chętnie zjadają młode pędy i liście wierzby i brzozy, mchu, jagody, maliny moroszki i innych owoców jagodowych.

Muchołówka jedzenie trwa zbyt długo, mimo ich niewielkich rozmiarów. Przez cały dzień lemming zjada ilości żywności, która jest większa niż własnym ciężarem na pół. Jeśli obliczenia przez cały rok, można uzyskać około 50 kg żywności.

reprodukcja

Mężczyzna Lemming – nie homebody, nigdy nie mieszkał w gnieździe ciągle wędruje w poszukiwaniu pożywienia. Samica jest bardziej ekonomiczny, w wieku dwóch miesięcy, była w stanie do kopulacji, przynosząc rok 6 miotów, z których każdy – dla dzieci 5-6.

Młode rodzą się bezradny i ślepy, oczy otwarte przez 10-13 dni. 12-15 dni cute baby wybrane z gniazda i żyć zupełnie niezależnie.

Lemmings produkować potomstwo nawet w zimie, organizując pod trawie gniazdo śniegu z dużą ilością ruchów. Ta szybka rekrutacja lemingi powoduje uszkodzenie flory. Charakter, zapewniając funkcję gryzoni, szczególnie ograniczony szybkie namnożenie jeden raz na kilka lat.