864 Shares 4351 views

Kilka wskazówek, jak zrozumieć, co dziecko jest ząbkowanie

Ząbkowanie jest całkowicie naturalne procesy biologiczne w organizmie człowieka, i, być może, można nazwać pierwszą wiek przejściowy dziecka. Ponieważ pierwszy ząb erupcja oznacza gotowość organizmu do przygotowania nowego stałego pokarmu, a w tej chwili i jest podawany pierwszy przynętę. Okres ten może być trudne i bardzo kłopotliwe, choć każde dziecko przynosi go na różne sposoby. Dlatego konieczne jest, aby wiedzieć, jak zrozumieć, co dziecko jest ząbkowanie, i jak ułatwić ten moment jako dziecko i jego rodziców.


normy wiekowe ząbkowanie

Przede wszystkim, każde dziecko – jest indywidualny i niepowtarzalny ciało, więc wszystkie normy jego rozwoju są bardzo przybliżone i średnie. Jest to w pełni prawdziwe, a w odniesieniu do uzębienia, chociaż uważa się, że pierwszy ząb pojawia się w przedziale od 5 do 8 miesięcy. Ale teraz, dość często można znaleźć mumię, w którym dziecko ma 5 miesięcy, ząbkowanie Już w wieku 3 miesięcy. Jednak pediatrzy są bardziej zaniepokojeni nie jest przedział wiekowy wygląd zębów, a ich sekwencja, która nie powinna być zbyt zaniepokojony.

objawy początkowe

Najczęściej, przez około dwa tygodnie przed ząb dziecko staje się bardziej drażliwy, niespokojny i płaczliwy. A kiedy ząbkowanie u dzieci, objawy obserwowane są w następujący sposób:

  • ślinienie, które podrażniają delikatnej skóry wokół ust;
  • zaczerwienienie i obrzęk dziąseł;
  • Wzrost temperatury, która nie przekracza 38 stopni;
  • biegunka, który przechodzi bez śladu z erupcji zęba;
  • drastyczne zmniejszenie lub całkowita utrata apetytu, z wyjątkiem mleka z piersi;
  • Kid zawsze coś gryzie i gryzie.

Dlatego należy pamiętać, wymienione objawy, jak zrozumieć, co dziecko jest ząbkowanie, nie jest trudne, nawet młody i niedoświadczony matka.

ułatwia sytuację

Przede wszystkim ważne jest, aby uspokoić, pewny siebie i rozumie stan mojej matki, ponieważ dziecko jest bardzo wrażliwe na najmniejsze zmiany nastroju matki i stanu psychicznego. Po tym wszystkim, jeśli matka jest spokojna, dziecko będzie łatwiej przejść przez nieprzyjemnej i bolesnej choroby.

Ponadto, lekko chłodzi specjalny gryzak zabawka przeznaczona do drapania delikatnej dziąsła dziecka, może zmniejszyć ból i złagodzić swędzenie. Podobnie, pracy i kawałek jabłka i marchew, jednak, zgodnie z uważnym nadzorem mum.

Nagle podnieść temperaturę bez innych objawów i powiedzieć, jak zrozumieć, co dziecko jest ząbkowanie, ale jeśli przekracza 38,5 stopni, użyj przeciwgorączkowe w zależności od wieku dziecka.

Konsultacji z pediatrą, można wybrać i kojący żel z mentolem, który w pewnym stopniu przyczyni się do złagodzenia stanu. Jednak, aby wziąć udział w takich środków nie jest konieczne i należy ściśle stosować się do instrukcji użycia.

Zatem, dość łatwe do zapamiętania, jak zrozumieć, co dziecko jest ząbkowanie, i jak ułatwić to bardzo nieprzyjemny i bolesny stan dziecka.