164 Shares 3428 views

Aleksandra Zavyalova: "Greta Garbo" kina radzieckiego

Aleksandra Zavyalova – aktorka, której nazwa została szeroko znany w latach 60-tych. Ta piękna kobieta szczęśliwy do robienia zdjęć jak i zagranicznych czasopismach radzieckich. Dyrektorzy oferowane wyłącznie Zavyalova główne role. A potem wszyscy w tym samym dniu i aktorka na zawsze zniknął z ekranów. Dlaczego?


Aleksandra Zavyalova: biografia. wczesne lata

Alexander urodził się w lutym 1936 roku w regionie Tambov. Praktycznie nic nie wiadomo o jej dzieciństwie, o entuzjazmie przyszłej aktorki. Wiemy tylko, że w 1958 roku Aleksandra Zavyalova absolwentem Leningradzkiego Instytutu Teatralnego i przeniósł się do Brześcia do pracy na dystrybucję miejscowym teatrze. Jednak młoda aktorka z egzotycznych wygląda bardzo dobrze na wydajność podziałka „Małżeństwo” i zaczęła regularnie otrzymywać oferty filmowania.

Aleksander już dawno odmówił, ponieważ chcą się skupić wyłącznie na swojej pracy w teatrze. Ale w 1959 roku, aktorka nie mogła stanąć po raz pierwszy wyraziła zgodę na strzelaniu.

Filmy 1959

Aleksandra Zavyalova zadebiutowała w filmie „Pieśń Koltsovo”, gdzie natychmiast udał się do głównej roli.

W centrum obrazu działki – biografii słynnego rosyjskiego poety Alekseya Koltsova, ale raczej segmencie życia, który pasuje do 30-tych. XIX wieku. Biografia Koltsov Zadziwiające jest, że prawie całe życie poety poświęcone przedsiębiorczości, kontynuując rodzinną firmę (co nie jest typowe dla pisarzy). Jedynym rynkiem zbytu dla Aleksego były wiersze i miłości do ziemi dziewczynę, która grała Aleksandra Zavyalova. Ale losy głównych bohaterów oddzielone, niekochana Koltsov wkrótce poślubił kobietę, a jakiś czas później zmarł w wieku 33 lat.

Natychmiast po roli Dunya fatalnym piękności z kruczoczarne włosy, zaproponował kolejną główną rolę – w dramacie „Ludzie na moście” Bohaterka Zavyalova – podryvnitsa Lena. Kobiety odważne, piękne, z pewnym przeszłości (bohaterka ma nieślubne dziecko). To przyciąga uwagę młodego syna (Oleg Tabakov) szef budowy mostu (Wasilij Merkurev). Ten związek staje się synonimem. Zavyalova bohaterka zamienia się złego geniusza inteligentnej rodziny Bulygin. W końcowym obrazie Lena ginie, ratując życie innym.

Muszę powiedzieć, że po roli temperamentu Lena, dla aktorki została ustalona rolę „śmiały” kobiet. I wszystkie jej późniejsze bohaterka były nie mniej silne, atrakcyjne, ale w jakiś sposób niebezpieczne.

Filmy z 1960 roku.

Aleksandra Zavyalova w latach 60-tych było bardzo popularne. Głównie ze względu na rolę Zina melodramatu „Aleshkina miłości”. Wówczas partner aktorki na planie był Leonid Bykov ( „Tylko starcy iść do walki”). Zagrał większość Aloszy, który był szalony od kolejowego Pointer Zinaida. Zavyalov w jednym ze swych nielicznych wywiadów przypomniał, że jego żona, aktor jest bardzo zazdrosny o nią i jest stale obecny w strzelaninie.

Jak mógłbym nie być zazdrosny: zdjęcia Alexandra Zavyalova obnosił się nie tylko na okładce „radzieckiego ekran”, ale nawet w „życie” American Journal of. Amerykańscy dziennikarze zwany Radziecki aktorka Greta Garbo, a rosyjscy producenci oferowana aktorka role.

W latach 60 ekranów z Zavyalova wyprodukował takie filmy, jak „oczekiwać literami” Yuri Karasik, „Chleb i róże”, „Filippov Fro” R. Esadze i wielu innych obrazach. Aktorka została zaproszona do kolacji w ambasadzie USA i zaufanych jej zaszczytną misję spotkanie zagranicznych gości przybywających przez radzieckie wydarzeń kulturalnych.

Ostatnie projekty filmowe w karierze aktorki

Jednak jest to bliski kontakt z cudzoziemcami aktorki, a także interesu, że pokazał się zagraniczne media, odegrał fatalną rolę w losach Alexandra.

W 65-tych początkiem KGB regularnie powodują Zavyalov na przesłuchanie. Nieco później, służby bezpieczeństwa zakazały reżyser „Lenfilm” strzelać aktorką w swoich obrazach. Aleksandra Zavyalova ale nie rozpaczaj i kontynuował współpracę z innymi firmami filmowych.

W latach 70-tych. aktorka odgrywała niewielką rolę w filmie – Pistimei Morozowa. Obraz ten stał się jednym z najbardziej popularnych w kinie Radzieckiego. Prawdziwe imię Pistimei – Seraphim Klychkov. Ona jest spadkobierczynią bogatej rodziny, który jest zmuszony do ukrywania się pod fałszywym nazwiskiem w syberyjskiej tajdze.

W filmie bohaterka Zavyalova demonizować powodu arystokratów w sowieckiej ery lub mówiąc nic, albo gorzej. Aktorka rzuciła więcej „oliwy do ognia”, umiejętnie wykonując swoją pracę, a na ekranie przed widzem przedstawiono wcielenie zła. Ze względu na etykietę „niewiarygodne”, która wisiała nad Alexandra, nic dobrego nie musiał czekać. Najgorsze obawy się spełniły: po rola Pistimei Zavyalova zablokowany postępy w dowolnym kina radzieckiego.

Aleksandra Zavyalova: miłość życia

Jedynym oficjalnym mąż aktorki – artysta Dmitrij Buchkin. Od niego Zavyalova córka Tatiana.

Aleksandra Zavyalova – aktorka z niezapomnianego wyglądu. I to jest piękno kobiety odegrał okrutny żart. W roku 1964 w Odessie, poznała amerykańskiego miliardera i wziął zaloty. Następnie, Amerykanin oskarżony o szpiegostwo i wyrzucony z kraju, Zavyalov została zmuszona do rozwodu Buchkin i pierwszy przyszedł na przesłuchanie do KGB.

Po drodze do kina dla aktorki była zamknięta, urodziła drugie dziecko i zaczął wieść samotne życie. Od tego czasu, o Aleksandrze, niewiele wiadomo.